היום ה-8.8.08

גאיה ק

New member
היום ה-8.8.08

במזרח הרחוק מאמינים שזה תאריך ממוזל לנישואים.

s h o o s h a

New member
ובשעה 08:08 תפרוץ האולימפיאדה לחיינו

הרבה הצלחה לנבחרת הישראלית!

s h o o s h a

New member
קצת הסטוריה על האולימפיאדות

הסטוריה במקור, נערכו המשחקים האולימפיים ביוון העתיקה בעיר אולימפיה. המשחקים האולימפיים הראשונים התקיימו בשנת 776 לפנה"ס והיו אירוע יווני פנימי בלבד, אך החל מהמאה ה-3 לפנה"ס שותפו גם ספורטאים ממדינות אחרות במשחקים, והאירוע, שהיה אירוע של תהילה אישית, הפך להיות אירוע של תהילה מדינית. האירוע היה חשוב עד כדי כך שהמלחמות הופסקו עד לסיום התחרויות. לאירוע היה ממד דתי והוקרבו בו קורבנות. המנצחים זכו לזרי עלי עץ זית, המדליות של אותם זמנים, ולהערצה ולפסלים ולשירים שהנציחו אותם. המפסידים לא קיבלו דבר, כיוון שביוון העתיקה המושג של השתתפות למען ההשתתפות לא היה קיים. במשחקים השתתפו גברים בלבד, שהתחרו בעירום מלא. לא רק שנשים נשואות לא הורשו להשתתף, גם נאסר עליהן לצפות במשחקים. נשים שנתפסו מציצות הוצאו להורג. תחרויות מיוחדות לבתולות נערכו זמן קצר לאחר קיום המשחקים האולימפיים. התחרות נקראה בשם "הראייה", על-שם הרה, אשתו של זאוס, שהיא גם מגוננת הבתולות. האטרקציה המרכזית של התחרויות הייתה תחרות ריצה שאורכה כ-160 מ', הקצרה בכשלושים מ' מריצת הגברים. תחרויות אלו היו סגולה, לאמונתן, למצוא חתן. המשחקים האולימפיים התקיימו בעת העתיקה במשך 1168 שנים ופער ארבע השנים בין המשחקים נשמר באדיקות רבה, מה שיצר מחזוריות מקודשת ו"סגורה". מסיבה זו - קיום סדיר של המשחקים, ולעתים גם כאלה שלא שוחקו, אך נספרו כאילו נערכו, וזאת על-מנת שלא לפגוע במחזוריות המקודשת - נהגו היסטוריונים, ובכללם יוסף בן מתתיהו, להשתמש במניין האולימפיאדות על מנת לציין אירועים חשובים. בשנת 393 לספירה גרמה התערבות הכנסייה לקיסר תאודוסיוס הראשון לבטל את המשחקים. סיבת ביטול המשחקים הייתה משולשת: הפגניות (האלילות) שהייתה טמועה במשחקים ונגדה את אמיתות הכנסייה; הפגיעה הרומית הקדומה במאמינים הנוצריים שנזרקו טרף לשיני האריות והנמרים בקרקסאות הרומיים; סיבה פוליטית-הנהגתית-אישית, כלומר עקירת מוקד של פסטיבל אטרקטיבי מחוץ לשליטת הכנסייה. גורמים טוענים שהסיבה להפסקת המשחקים הייתה ניוון ושחיתות באולימפיאדות בעקבות השתתפותו של נירון קיסר באולימפיאדה בערך בשנת 60 המשחקים 1896 האולימפיאדה הראשונה אתונה, יוון 1900 האולימפיאדה השנייה פריז, צרפת נשים השתתפו לראשונה באולימפיאדה 1904 האולימפיאדה השלישית סנט לואיס, ארצות הברית 1908 האולימפיאדה הרביעית לונדון, בריטניה 1912 האולימפיאדה החמישית סטוקהולם, שבדיה 1916 האולימפיאדה השישית ברלין, האימפריה הגרמנית לא נערכה בשל מלחמת העולם הראשונה. 1920 האולימפיאדה השביעית אנטוורפן, בלגיה 1924 האולימפיאדה השמינית פריז, צרפת העיר (והמדינה) הראשונה שאירחה את המשחקים פעמיים. 1928 האולימפיאדה התשיעית אמסטרדם, הולנד 1932 האולימפיאדה העשירית לוס אנג'לס, ארצות הברית 1936 האולימפיאדה האחת עשרה ברלין, גרמניה הנאצית 1940 האולימפיאדה השתים עשרה הלסינקי, פינלנד בתחילה היו אמורים המשחקים להתארח בטוקיו, יפן אך בשל מלחמת סין-יפן השנייה הוחלט לארחם בהלסינקי. לבסוף בוטלו בשל פרוץ מלחמת העולם השנייה. 1944 האולימפיאדה השלוש עשרה לונדון, בריטניה לא נערכה בשל מלחמת העולם השנייה. 1948 האולימפיאדה הארבע עשרה לונדון, בריטניה 1952 האולימפיאדה החמש עשרה הלסינקי, פינלנד האולימפיאדה הראשונה שישראל השתתפה בה. הופעת בכורה גם לברית המועצות 1956 האולימפיאדה השש עשרה מלבורן, אוסטרלי, סטוקהולם, שבדיה האולימפיאדה הראשונה בחצי הכדור הדרומי. תחרויות הרכיבה נערכו בסטוקהולם בגלל חוקי ההסגר באוסטרליה. 1960 האולימפיאדה השבע עשרה רומא, איטליה 1964 האולימפיאדה השמונה עשרה טוקיו, יפן האולימפידה הראשונה שנערכה ביבשת אסיה. 1968 האולימפיאדה התשע עשרה מקסיקו סיטי, מקסיקו האולימפיאדה הראשונה במדינת "העולם השלישי" 1972 האולימפיאדה העשרים מינכן, מערב גרמניה טבח הספורטאים באולימפיאדת מינכן. 1976 האולימפיאדה העשרים ואחת מונטריאול, קנדה 28 מדינות, רובן מאפריקה, החרימו את המשחקים בתגובה לסיור נבחרת הראגבי של ניו זילנד בדרום אפריקה 1980 האולימפיאדה העשרים ושתיים מוסקבה, ברית המועצות ביוזמת ארצות הברית 40 מדינות החרימו את המשחקים לאחר שברית המועצות סירבה להיענות לדרישת ארצות הברית לסגת מאפגניסטן. ישראל הייתה בין המדינות המשתתפות בחרם. 1984 האולימפיאדה העשרים ושלוש לוס אנג'לס, ארצות הברית המדינה הראשונה שאירחה את המשחקים בפעם השלישית. ברית המועצות ומדינות נוספות מהגוש המזרחי החרימו את האולימפיאדה כתגובה לחרם האמריקאי באולימפיאדה הקודמת. השתתפות ראשונה של סין העממית באולימפיאדה. 1988 האולימפיאדה העשרים וארבע סיאול, קוריאה הדרומית השתתפות ראשונה של ספורטאים מקצוענים 1992 האולימפיאדה העשרים וחמש ברצלונה, ספרד זכייה ראשונה של ישראל במדליה. יעל ארד זכתה במדליית כסף בג'ודו. למחרת זכה גם אורן סמדג'ה במדליית ארד באותו ענף. 1996 האולימפיאדה העשרים ושש אטלנטה, ארצות הברית המדינה הראשונה שאירחה את המשחקים בפעם הרביעית. גל פרידמן זכה במדליית ארד בגלישת גלים 2000 האולימפיאדה העשרים ושבע סידני, אוסטרליה מיכאל קלגנוב זכה במדליית ארד בחתירת קיאקים 2004 האולימפיאדה העשרים ושמונה אתונה, יוון מדלית זהב ראשונה לישראל, בה זכה הגולש גל פרידמן, ובאותה שנה אריק זאבי זכה במדליית ארד בג'ודו. 2008 האולימפיאדה העשרים ותשע בייג'ינג, סין משחקים עתידיים 2012 האולימפיאדה השלושים לונדון, בריטניה העיר הראשונה שתארח את המשחקים בפעם השלישית סמל האולימפיאדה הסמל האולימפי, בצורת חמש טבעות שלובות, תוכנן לראשונה ב-1913 על ידי הברון פייר דה קוברטן. הטבעות מסמלות את האיחוד של חמשת "חלקי העולם" (יבשות). הצבעים (אדום, כחול, ירוק, צהוב, שחור והרקע הלבן) נבחרו מכיוון שבעת הנהגת הסמל לכל מדינה היה לפחות אחד מהצבעים הללו על דגלה הלאומי. יש המפרשים את הצבעים כמיצגים את חמש היבשות, אף על פי שהצבעים לא נבחרו בשל כך. האדום מיצג את יבשת אמריקה, שחור- אפריקה, כחול- אוקיאניה, ירוק- אירופה, צהוב- אסיה. הטבעות הוצגו לראשונה במשחקים באנטוורפן, 1920. חמש הטבעות על רקע לבן מופיעות בדגל האולימפי, שמונף בכל חגיגה של המשחקים האולימפיים.

אפרופו 8.8.2008

אחיין שלי נולד ב 8.8.80 וזה כאילו היה אתמול... כבר אז, והוא תינוק בן שעה אמרנו "וואללה, ב 8.8.88 הוא יהיה בן 8" כשהוא היה בן 8 נזכרנו במשפט ההוא כאילו נאמר אתמול... מי חשב בכלל על 2008? והיום הוא בן 28 התינוק שנולד בארה"ב (הוריו עדיין שם) עשה עליה ארצה לפני 6 שנים התחתן בארץ (כנראה שהתאריך באמת סגולה לנישואין........) והיום, כשאנחנו מאחלים לו מזל טוב... אנחנו שוב נזכרים ברגע לידתו.... ו... וואללה ... זה כאילו היה אתמול... המון יולדות יציפו את בית החולים לקראת ערב בתקווה לקבל איזה "פיטוצין" כולן רוצות שהתינוק שלהן ייוולד ב 8.8.2008 במיוחד כעת, לאחר שפורסם ברבים שזו סגולה לנישואין...

גאיה ק

New member
כולם מלבד היהודים..,שוש../images/Emo4.gif

זו תקופת "בין המצרים".תקופת אבל על בית המקדש, אחרת הייתי כבר חוטפת מישהו ברחוב היום

לצערי רוב הפנויות(ים)תדיר "במיצר" מצוקתי../images/Emo8.gif

זה מאד מתבטא בכתיבה,, אבל למזלי טוב שיש כאלו שלא,אפילו נחמד לי לקרוא אותם(ן)

את מסתובבת במקומות הלא נכונים

אני מכירה הרבה פנויים/יות שאוהבים להנות מהחיים מבלים צוחקים ומודים על הטוב שיש להם . רובנו מחפשים ורוצים בני זוג לאהוב ולהיות נאהבים אבל זה לא אומר שבינתיים אנחנו ב"מיצר" כפי שהגדרת. אגב- מאושר או לא מאושר זה לאו דווקא תלוי בפנוי או בזוגיות , יש כאלה גם כאן וגם שם. גם לי כמו לגאיה נחמד שנחמד לך .

אני בכלל לא מסתובבת../images/Emo13.gif

כתבתי במפורש רוב,ולצערי אלו עובדות שלא אני המצאתי אותם,

היום היום למעשים

הספרה 8 ע"פ הנומרולוגיה הוא אדם מעשי מתוך הספק של גילה בן דרור - נומרולוגיה המאפפיין אתצ המספר 8 הוא חומרנות ,השגיות ,ושאפתנות, תחרותיות, סמכותיות, יוזמה, פעלתנות, אומץ, ותכלתיות שתלטנות , התמקדות במטרה , פעילותו של מספר 8 מתמקדת בפן התכליתי באשר הוא , תוך כדי ניפוי כל דבר שיכול להפריע בהשגת המטרה תכונות אילו עושות אותו לבעל כושר ארגוני, ניהולי, יכולת שיפוטעיניינית, הוא יכול להתרכז בעובדות להתעלםפ מזוטות ולא לערבב שיקולים רגשיים " "הוא אינו מוכן לקבל הפסדיפ, לא כספיים ולא בתחום היוקרה, כאשר הוא לא מצליח להשיג מבוקשו הוא מפנה עורף לא לא נמצא אותו במקום בו הוא לא שולט"

ben 911

New member
בגילי, כבר לא כל כך מאמין לכל סיפורי המספרים.

כמובן גם לא למספרי הסיפורים. אז מה? אם אצייר על התחתון שלי את הסיפרה 8 יפסיקו לצמוח לי שערות באף? אפרופו נסיכה...אני חושב שלצבע האדום בלינק שלך יש אפקט כשל סדין אדום מול שור זועם.
ופה לא חסרים שוורים כידוע לך.

בן לא בקשתי את האדום

זה מה שהם בהנהלה עשו, לא בקשתי את זה ונשבעת לך אני שוקלת להפסיק לכתוב פה אולי ככה ירגעו השוורים ואני אלך לי למקום בו אני רצויה ואוהבים אותי

האדום שלי

פניתי להנהלה להוריד אןותי מהאדום ובאמת הופתעתי שהיא בחרה להאדים אותי לא יודעת אם דברתפ עלי בשיחה שלך עם מנהלי הפורמים אבל יכולה לומר לך שזו שמנהלת אתת פורמים של התמיכה מאד אהבה את הפעילות שלי בתפוז לא מבינה למה התגלתה כזו שנאה אלי, בחיים זה לא קרה לי אף פעם אולי את מבינה את זה ? הרי את מכירה את שושה טוב ממני

ש ר ה לה

New member
נסיכה טובה שבת שלום לך

אני התיחסתי אך ורק לאדום בו צבוע הכינוי שלך כרגע...

ben 911

New member
נסיכה יקרה..

אני לא אוהב את ה-"עליהום" שעושים לך. זה לא סוד שיש כמה שלא אוהבים אותך (בלשון המעטה). אני תמיד חיבבתי אותך ואמשיך באותה דרך. עכשיו.. אם תלכי, את פשוט תשחקי לידיה(ם). תשמעי לי. תשארי כאן אף על פי ולמרות הכל.

תודה בן

שבת שלום ומשמרת קלה לך ,תודה שאתה מבין אותי , תודה על התמיכה וההבנה על מה שאני עוברת פה אני כותבת בכמה מקומות בתפוז ובאינטרנט בכלל נשבעת לך באף מקום לא ניתקלתי ב"אהבה" שאני זוכה פה ואתה יודע שתמיד הערכתי את החיבה שלך אלי

למעלה