הבחירה בשל המבחר? מסופקתני - נכות

עדינה-ז

New member
הבחירה בשל המבחר? מסופקתני - נכות

בס"ד יחיאל שלום קראתי את תגובתך וחשבתי עליה ואני רוצה לומר לך ולא מתוך פגיעה או אי פגיעה אישית - אני לא עשויה מסוכר - אני ממש לא מסכימה איתך. אם תקרא את הסיבות לבחירת בן / בת זוג גם על פי הפסיכולוגיה הרגילה תראה כמה השפעה יש לאדם לאקסית המיתולוגית, לאישה המושלמת כפי שהחברה רואה אותה וכו´. כך שכשאדם מגיע למפגש ורואה משהו ששובר את מחשבתו המקובעת יכול לקרות לו כמה דברים: א. הוא חושב שיושבת מולו מלאכית אך הוא לא מוכן / יכול / רוצה לתת לזה צ´אנס כי כל מהותו יוצאת נגד בשל הכניעה התת מודעת לציפיות החברה והציפיות העצמיות לדמיון ולפנטזיה המושלמת. ב. הוא מוכן לתת סיכוי ואז או שזה ילך או שלא. וכל שביקשתי משדכניות ומהציבור בכלל זה תהיו פתוחים לאפשרות השנייה. בברכה עדינה

qwerim

New member
את צודקת

ולא חלקתי עליך. באמת ייתכן כי זו (א.) הסיבה שמחמתה אנשים מעדיפים לדלג, בשביל הסיכוי שאכן ימצא את הפנטזיה המושלמת.

giingiit

New member
את בהחלט צודקת עדינה

ואת נוגעת בנקודה רגישה מאד - נושא השידוכים. נכון, שדכניות צריכות לדעת להסתכל על הפנימיות אבל הן לא. גם את כשאת פוגשת אנשים, לא תמיד יכולה לעמוד על קנקנן ממבט אחד ולפעמים נוצרים רשמים מוטעים. שדכניות הן בסך הכל צינור לדבר ה´. לפעמים אדם צריך לעבור מסכות של סבל ויסורים כדי לזכות במה שבאמת מגיע לו, אם זה כלכלית, רוחנית או אפילו בתחום השידוכים. כנראה שאת צריכה לעבור ניסיונות קשים בתחום הזה ובעזרת השם תראי ישועות. מה איכפת לך בעצם מה השדכנית חושבת? אם היא תצטרך להיות הצינור שיביא לך את הזיווג, לא משנה מה תהיה דעתה. לבורא עולם אין בעיה למצוא צינור אחר אם יהיה צורך, להביא לך את זיווגך. אני בדעה (מניסיון אישי) שהכי טוב זה ליצור קשרים חברתיים בחברה החרדית ודרכם יהיה הרבה יותר קל. מישהו אולי יכיר מישהו ומכיוון שיכיר אותך באופן אישי ואת המידות הטובות שלך, יוכל להמליץ עליך בחום. את צודקת שיש פה בעיה, אבל צריך לזכור שבעצם הכל ממנו יתב´. בברכה תמנה

למעלה