דילמה מחדר הגישור - מחלוקת על בריאות הילד

שלום חברים, אשמח לשמוע את דעתכם:
זוג הורים גרושים עם ילד משותף, שיש להם דעות שונות בנוגע לטיפול הבריאותי בו. היא בעד רפואה משלימה, ועד כמה שפחות תרופות וחיסונים, והוא בעד הרפואה הקונבנציונלית.
כל אחד סבור שהשני יגרום נזק לילד בגישתו.
איך הייתם מגשרים כאן?

דילמה

זוג הורים גרושים עם ילד משותף, שיש להם דעות שונות בנוגע לטיפול הבריאותי בו. היא בעד רפואה משלימה, ועד כמה שפחות תרופות וחיסונים, והוא בעד הרפואה הקונבנציונלית.
איך הייתם מגשרים כאן?
דילמה
ואווו ... שאלה קשה אשמח לשמע דעתך בנושא

דילמה

דילמה
ואווו ... שאלה קשה אשמח לשמע דעתך בנושא
דילמה
שלום מירי, מתנצל על העיכוב בתשובה. הזוג היה בנופש וגם אני :)
נראה לי שראשית המגשר צריך לבדוק את עצמו בכנות, מה דעתו האישית בנושא הרפואי, והאם זה משפיע עליו כמגשר בסיטואציה. טבעי שתהיה לו דעה, אך ברגע שהוא מודע לכך, זה מאפשר לו לשמור על נייטרליות בעבודתו המקצועית.
ואיך מגשרים? אולי כמו תמיד: מחפשים את "האינטרסים" שמאחורי "העמדות". כלומר כשהשקפות העולם מנוגדות, ולכן העמדות מנוגדות, ניתן לחפש את מה שעומד שמאחורי העמדות ("האינטרס", בשפת הגישור), ושם לעתים מגלים מכנה משותף בין הצדדים: למשל הדאגה לטובת הילד, או הנכונות לשמור על "ראש פתוח" ולשמוע גם דעות אחרות לטובתו, ולחקור את הנושא לעומק וללמוד יותר.

שילה1

New member
כהתחלה-חשובה הבעיה ,חומרתה ותדירותה.וגיל הילד.

איך הייתם מגשרים כאן?
שנית-בכל בעיה שכזו,מומחה אמור לפסוק.לכן יש להעזר למומחה,רופא בתחום איקס,שיתן את דעתו ואולי גם מומחה מהתחום האלטרנטיבי.
בכל מקרה -חיסונים הם חובה והתנגדות להם -יוצרת בעיה,כידוע.זאת לא אומר גלויות,אלא אביא את הצדדים להבנה כזו.ןשוןב-הפרמטרים שהזכרתי למעלה,חשובים.
ילד שלא חוסן נגד חצבת,למשל,הוא פצצה מתקתקת בגן ויש להניח שלא יתקבל לגנים לא מעטים וגם לא לבית הספר.כנ"ל חיסון שעלת ועוד.
בקיצור:דילמה רצינית וחשוב אצל מי חי הילד,הקשר בין ההורים ועוד.

נראה לך שרופא ימליץ על רפואה לא קונבנציונלית?

שנית-בכל בעיה שכזו,מומחה אמור לפסוק.לכן יש להעזר למומחה,רופא בתחום איקס,שיתן את דעתו ואולי גם מומחה מהתחום האלטרנטיבי.
בכל מקרה -חיסונים הם חובה והתנגדות להם -יוצרת בעיה,כידוע.זאת לא אומר גלויות,אלא אביא את הצדדים להבנה כזו.ןשוןב-הפרמטרים שהזכרתי למעלה,חשובים.
ילד שלא חוסן נגד חצבת,למשל,הוא פצצה מתקתקת בגן ויש להניח שלא יתקבל לגנים לא מעטים וגם לא לבית הספר.כנ"ל חיסון שעלת ועוד.
בקיצור:דילמה רצינית וחשוב אצל מי חי הילד,הקשר בין ההורים ועוד.
תאר לעצמך שהוא/היא ממליצים על זה וקורא חס וחלילה משהו לילד.

מכיר מקרים כאלה אך הם מעטים

תאר לעצמך שהוא/היא ממליצים על זה וקורא חס וחלילה משהו לילד.
זה קורה כשיש רופא שמעריך גם את הרפואה המשלימה, במצבים שלרפואה אין פתרון.
פגשתי רופאים שבמצבים של וירוס כמו שפעת, או מחלות אחרות שאין להן תרופה, הפנו את החולה להומאופת או מדקר וכד'.
יש גם מטפלים ברפואה משלימה שהם עצמם גם רופאים, ומתמחים בשני התחומים.

זה אגב פתרון מצויין

זה קורה כשיש רופא שמעריך גם את הרפואה המשלימה, במצבים שלרפואה אין פתרון.
פגשתי רופאים שבמצבים של וירוס כמו שפעת, או מחלות אחרות שאין להן תרופה, הפנו את החולה להומאופת או מדקר וכד'.
יש גם מטפלים ברפואה משלימה שהם עצמם גם רופאים, ומתמחים בשני התחומים.
זה אגב פתרון מצויין
שהיועץ המכריע יהיה מישהו עם הסמכה גם ברפואה ברפואה קונבנציונלית וגם ברפואה בלתי קונבנציונלית. כך שהוא לא מוטה לעולם אחד בלבד.

נראה ששני ההורים בעד ילד בריא

איך הייתם מגשרים כאן?
הסרטון הזה הזכיר לי את הדילמה שלך..

שילוב

הסרטון הזה הזכיר לי את הדילמה שלך..
שילוב
אם הילד/ים לא סובל/ים ממצב בריאותי יוצא דופן, הדילמה פחות עוצמתית. במקרים כמו חום עולה אפשר להסכים, שאם הרפואה המשלימה מצליחה להוריד את החום עד 38.5 למשל, אז לא יעשה שימוש בתרופות קונוונציונליות.
אפילו באתר של הכללית (קופת חולים קונוונציונלית) יש התיחסות מפורטת (חיובית) לרפואה משלימה. ההורים יכולים לנסות להסכים על שילוב בין המשלימה לקונוונציונלית וקביעת עקרונות מתי פונים ולמי.

נראה שאין כל טעם לטרוח להגיע להסכם

שילוב
אם הילד/ים לא סובל/ים ממצב בריאותי יוצא דופן, הדילמה פחות עוצמתית. במקרים כמו חום עולה אפשר להסכים, שאם הרפואה המשלימה מצליחה להוריד את החום עד 38.5 למשל, אז לא יעשה שימוש בתרופות קונוונציונליות.
אפילו באתר של הכללית (קופת חולים קונוונציונלית) יש התיחסות מפורטת (חיובית) לרפואה משלימה. ההורים יכולים לנסות להסכים על שילוב בין המשלימה לקונוונציונלית וקביעת עקרונות מתי פונים ולמי.
כל כך הרבה מקרים שלא נידונים בהסכם יכולים להתרחש, שאין לו משמעות מעשית.

שילה1

New member
הסכם טוב-צופה מירב המקרים העתידיים.

כל כך הרבה מקרים שלא נידונים בהסכם יכולים להתרחש, שאין לו משמעות מעשית.
הסכם טוב-צופה מירב המקרים העתידיים.
ובו סעיף (חשוב !) האומר:בבמקרה של חילוקי דעות-ישובו לגישור.(בלי לציין מגשר ספציפי)

הייתי חותר לפתרון של גם וגם

איך הייתם מגשרים כאן?
אחד הכינויים של רפואה לא קונבציונלית זה רפואה משלימה. אז כדאי להתייחס אליה ככזו. לא לוותר על טיפול קונבנציונלי אבל לא לשלול גם טיפול לא קונבנציונלי כל עוד טיפול תרופתי או טיפול אחר שיש בו סיכון של ממש כמו דיקור, כירופרקטיקה וכו' יבוצע רק בידי אדם שהוסמך לכך על ידי מוסד אקדמי מוכר. לגבי חיסונים להחליט שחיסוני ילדות (טיפת חלב) יקבל אבל חיסוני שפעת לא.

מצטרף לשאיפה של "גם וגם", כשזה אפשרי

אחד הכינויים של רפואה לא קונבציונלית זה רפואה משלימה. אז כדאי להתייחס אליה ככזו. לא לוותר על טיפול קונבנציונלי אבל לא לשלול גם טיפול לא קונבנציונלי כל עוד טיפול תרופתי או טיפול אחר שיש בו סיכון של ממש כמו דיקור, כירופרקטיקה וכו' יבוצע רק בידי אדם שהוסמך לכך על ידי מוסד אקדמי מוכר. לגבי חיסונים להחליט שחיסוני ילדות (טיפת חלב) יקבל אבל חיסוני שפעת לא.
מצטרף לשאיפה של "גם וגם", כשזה אפשרי
עקרונית אני מצטרף לגישה של גם וגם, ומאמין שזו השאיפה בכל גישור: למצוא פתרון שיענה על הצרכים העיקריים של שני הצדדים, ושניהם ייצאו מרוצים (בשונה מהגישה האומרת שהסכם טוב הוא הסכם שבו שני הצדדים יוצאים מתוסכלים...).
כמובן שאין 100% וכל הסכם מבוסס על פשרות, אבל אפשר לחתור למתן מענה על האינטרסים המרכזיים של המגושרים.
למרבה הצער, יש מקרים שבהם זה לא ניתן, ואחד יצטרך לוותר או שגורם מוסמך יכריע במקומם.

לא תמיד ניתן לגשר

איך הייתם מגשרים כאן?
לא תמיד ניתן לגשר
יש פה שתי השקפות עולם שונות ומתנגשות. אם אין איזה מכנה משותף אז אין אפשרות לגשר.

נכון, אבל מאמין שאלה מקרים נדירים

לא תמיד ניתן לגשר
יש פה שתי השקפות עולם שונות ומתנגשות. אם אין איזה מכנה משותף אז אין אפשרות לגשר.
נכון, אבל מאמין שאלה מקרים נדירים
למרות שאני מגשר, ולא רק במקצועי אלא גם באמונתי וכגישה לחיים בכלל, אני מכיר בעובדה שלמרבה הצער לא תמיד ניתן לגשר, ובשביל זה קיים בית המשפט.
אבל לדעתי אלה מקרים נדירים. אני מוצא את עצמי מופתע שוב ושוב מקסם הגישור, ועד כמה ניתן לגשר גם במקרים שבהם נראה שהעמדות סותרות לחלוטין ואין מה לעשות. כשנכנסים לעומק ולמה שעומד מאחורי העמדות, כמעט תמיד יש דלת שאפשר להיכנס דרכה.

משלימה ולא "במקום".

איך הייתם מגשרים כאן?
משלימה ולא "במקום".
ויש כמובן לבחון כל מקרה לגופו ויותר לגוף החולה,
ע"ע הומאופתיה, לא בקיאה בהסטוריה, אבל היתה, אולי עודנה, מאד פופולרית בצרפת, התקבלה כאן כמעט כאמת מוחלטת, ולפני שנתיים:
[URL]https://healthy.walla.co.il/item/3066897[/URL]
אין לי כלים לשפוט, רק בזהירות ועוד פעם יותר בזהירות.

למעלה