דיון בנושא "פאת סרט"

דיון בנושא "פאת סרט"

אז יש כאלה ששמות פאה עם סרט.
יש פאות "רגילות" שהסרט הוא במקום הנכון, ויש פאות שמתחילות אחרי הסרט ורואים את התחלת השיער (לפחות 2 ס"מ)
ולצערנו מצב גרוע שקיים (וראיתי כאלה בעיני) נשים שעושות פן מוסיפות סרט ואומרות שחובשות פאה עם סרט (חרדיות!)

מה דעתכם ל 3 המצבים? איך אפשר למנוע את ה"שקר"?
מוזמנים להעלות שאלות נוספות לדיון.

קליט

New member
לכן שמעתי מאחד הרבנים

שיש לחנך לשמחה ולאושר שיש בקיום המצוות...

בדיוק אתמול

דנו על זה בקבוצה של חברות בוואצפ, שיש חסידים וכד' שנראים חיצונית מקפידים על כל מה שאפשר (שאל, פאות לבנים, מוסדות מסויימים) ובבית אף מחללים שבת! (וראיתי דברים גרועים מכך)
ולעומת זאת בחינוך ספרדי או בעלי תשובה וכו מחנכים באהבה, שהקיום יהיה מבפנים ולא אילוף-מעשים חיצונים.

קליט

New member
כמו כל חברה בריאה - יש כל מיני אנשי

ובזמנינו הבילבול רב והפיתויים חוגגים, דוקא אצל החסידים יש שמחה ומשמעות, ואף מודעות, הרבה ספרדים מחוברים לחסידות והם מאושרים. ובכל המגזרים משקיעים הרבה בחינוך, ויש הצלחות יפות, אשרינו

אופטימי

יש במגזר החסידי תופעה, שהייתי מכנה חסל"ש. כמו שיש דתל"ש - דתי לא שומר. אבל לפחות הדתלשים גלויים, אך החסלשים מסתתרים תחת הלבוש החסידי והמנהגים החיצוניים. ופנימה - לא שומרים שבת ויותר מכך...

חס וחסה

יש לי חברות חסידות. ולהן יש גם סמארטפון ופייס.
אך אני אומרת שיש "המתחסדים" חיצונית, שמה שחשוב להם זה איך יראו בעיני החוץ ושיהיה להם רושם בשידוכים וכו, אך הגיעו מכך למסקנה מוטעית שאין להם טעם אמיתי בקיום המצוות ואכן כשהם עם עצמם מתנהגים כפי שליבם חפץ.

05451

New member
כמובן שלדברים חיצוניים יש משמעות פנימית

הרבה מאד ממצוות התורה פונות לדברים לכאורה חיצוניים אך בעלות משמעות פנימית יותר.
זה לא שלא אלך עם פאת סרט, אבל אני חושבת שמראה כללי זה מה שחשוב.
אישה צריכה להראות צנוע.. זה מראה כללי. לא משנה אם היא תלך עם מטפחת הדוקה או פאה קצוצה, מספיק שהמראה שלה יראה פרובוקטיבי בולט או מושך מדי היא הרסה הכל.
כך שזה לא מורכב מכן פאת סרט לא פאת סרט..
זה לא אורך העגילים.
זה לעמוד מול המראה ולחשוב זה אני עם עגילים או עגילים איתי.. מראה כללי. (לאלה שרבים על ס"מ וקטנוניות כמו פאות סרט)

אני בכלל עם מטפחת

וכן חושפת את תחילת השיער. אבל המראה מסודר וצנוע.
הפוך מזו שלבשה בגדים שחורים ופאה קארה בשבת, אבל פיצחה גרעינים וישבה בצורה שראו לה הכל. אפילו בעלי הזדעזע והעיר לה בעקיצה.

05451

New member
מטפחת זה דבר בעייתי

היא מקטלגת אנשים לזרמים ועדות.
אני מאד רוצה ללכת עם מטפחת אבל קחי בחשבון שאני לא יודעת מי בן הזוג שלי יהיה מאיזה זרם ומה יהיו דעותיו בנידון.
האמת, לא ממש אכפת לי.. אם ממש ארצה אלך בכל מקרה! זה יפה וצנוע בעיני.

כשאת יודעת מי את

את לובשת מה שטוב לך בלי קשר לזרם.
(ואגב, אחכ כבר מחליטה על הזרם העצמאי שלך בלי לזרום עם כולם. מניסיון...)
יש לי מטפחות טריקו, ירושלמיות, פשמינה וכו.
כך גם בביגוד. לובשת מה שיפה בעיני "מכל המגזרים".

05451

New member
מה קשור גיהינום?!

את באמת מאמינה שמי שהולכת עם פאה תלך לגיהינום?
איפה את חיה?!

חלושקית

New member
אין מציאות כזו שחרדית-

שחרדית נשואה מוציאה שיער יותר ממה שמותר.
אם היא מוציאה, אומר שהיא לא חרדית ובזה מסתכם כל המראה החיצוני שלה.
לחיות בשקר- זו בעיה.
עדיף לעשות זאת בגלוי ועד הסוף... בשביל השקט הנפשי.
תוציאי שיער וחלאס.

05451

New member
אני חושבת שזה קצת וולגרי מצידך

להגיד לבן אדם "תוציאי שיער וחלאס"?
מעבר לזה, ממתי ראש גלוי לחלוטין עדיף על הוצאת שיער/חצי/רבע כיסוי ראש?
איפה זה כתוב?

חלושקית

New member
הכוונה היתה-

הקטע הזה שבחורות מוציאות שיער ומעבבות עם פאה יחד נעשה לא כי הן באמת חרדיות, אלא כי הפאה הרבה יותר יפה מהשיער שלהן ולכן אם כבר 'מכסים' את הראש, אז אפשר להוציא שיער ולצרף אותו לפאה ולא כי התורה ציוותה שאסור, אלא כי אני החלטתי עבורי שזה כאילו מותר כי יש פאה אז על הדרך אפשר להוציא שיער....
וכן. במקרה הזה, אין הבדל הלכתי בין שלא לכסות את השיער לבין ללכת עם פאה שמצורף לה שיער מהראש.
איך אומרים? "עבודה בעיניים".

למעלה