דיווח שנתי לעוסק פטור

שלום וברכה,
1.רציתי לשאול לגבי המענקים שקיבלנו "הוצאות" וכו' בעקבות הקורונה, האם כעוסק פטור אני צריכה להוציא קבלה על כל מענק?
2.האם המענק שנכנס על חודשים 20\11-12 והוא נכנס לבנק רק ב21\01\10 אני מכניסה אותו כהכנסה לשנה 2020?
3. האם הדיווח השנתי של הכנסות עוסק פטור למע"מ כולל גם את ההכנסות של מענקי הקורונה?

אודה לתשובתכם האדיבה והמהירה.

GoldenEyes

Well-known member
שלום וברכה,
1.רציתי לשאול לגבי המענקים שקיבלנו "הוצאות" וכו' בעקבות הקורונה, האם כעוסק פטור אני צריכה להוציא קבלה על כל מענק?
2.האם המענק שנכנס על חודשים 20\11-12 והוא נכנס לבנק רק ב21\01\10 אני מכניסה אותו כהכנסה לשנה 2020?
3. האם הדיווח השנתי של הכנסות עוסק פטור למע"מ כולל גם את ההכנסות של מענקי הקורונה?

אודה לתשובתכם האדיבה והמהירה.
1.את לא צריכה להוציא קבלות על המענקים שקיבלת , אבל ברור שאת צריכה לשמור את התיעוד.
2. כן, המענק הוא בגין 2020 ולכן צריך להירשם כהכנסה של 2020
3. את מתכוונת דווח חצי שנתי , עוסקים פטורים מדווחים פעם בחצי שנה , ולא, את לא רושמת את זה בדווח למע"מ

GoldenEyes

Well-known member
1. יש צורך להוציא קבלה
2. רשום המענק הוא על בסיס מזומן לכן ירשם כהכנסה רק בשנת 2021
3. המענק לא נכנס לדווח לצרכי מעמ.
אתה טועה ומטעה
ע"פ החוברת דע חובותיך וזכויותיך לשנת המס 2020 אשר מפורסמת באתר רשות המיסים , עמוד 33
מענקים בגין שנת מס 2020 הינם מענקים שהתקבלו עבור שנת מס 2020 גם אם שולמו בפועל לאחר תום השנה

כמו כן ,אין צורך להוציא קבלה , כמו שלא מוציאים קבלה למס הכנסה על החזרים , וכמו שלא רושמים תשלומי מיסים כהוצאה

החזרים זה משהוא שונה . מענקים זה כמו תשלום ביטוח לאומי עבור שרות מילואים לנישום .
מדווחים על זה רק בדו"ח השנתי ב3 מקומות . יש פירוט בטופס . גם מענק. וגם את התשלום עבור שרות מלואים
בהצלחה

בואו נעשה סדר בדברים -
1- יש להוציא קבלה, שם הלקוח "רשות המיסים".
2- אין לכלול במחזור לצורך עוסק פטור וככלל המענק אינו חייב במע"מ גם לעוסק מורשה.
3- דיווח על מענקים בגין שנת 2020 שהתקבלו בפועל בשנת 2021 - ידווחו בהתאם לשיטת הדיווח של המקבל.
בסיס מזומן - המענק ידווח בשנה בה התקבל בפועל.
בסיס מצטבר- בשנה בה היה זכאי למענק גם אם לא התקבל בפועל באותה שנה.

אבל אים עוסק פטור מוצי קבלה . זה מגדיל לו את הרווח . נכון? . עוסק מורשה מוצאי רק קבלה . לא מגדיל את הרווח. יחי ההבדל הגדול .
עוסק מורשה שמוצאי קבלה על כול המעניקים. רק שידע כמה קיבל . הרי הוא רושם את הסכום בניפרד בדו"ח השנתי . כמה שראיתי בטפסים
עדיין לא שלחתי את הדו"ח

גם לעוסק מורשה וגם לעוסק פטור זו הכנסה חייבת לצורכי מס, בשל כך השנה בטופס 1301 המענקים מדווחים בשדות נפרדים בסעיף 7 לדוח.
מצרף את טופס 1301 לשנת 2020.

קבצים מצורפים

• טופס 1031 לשנת 2020.pdf
    KB 917.3 · צפיות: 2
למעלה