דוד שמש וקולטים חדשים מאכזבים

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
אהבתי את: ... ו"כמעט" כלום רע לא קרה.
הוראות הבטיחות בכל תחום, נכתבו בדם. לא סתם החליטו שברז כזה הוא לפי הנחיות התקן.
תגדיר לי בבקשה את אחוז המתקינים ששמים בדודים חדשים ברזי בטיחות?
וכשאני אומר "כמעט כלום", איני מתכוון להשארת ילד קטן מול ברז מיקס, כשהוא אינו יודע להפעילו ושוגה. דבר כזה אסור מלכתחילה.

לא מסכים בכלל...כאחד שמתקלח יום יום כבר 47 שנה , אני לא מוצא שיש כאן סיכון מהותי...ילדים קטנים ממילא לא מתקלחים לבד....זה שיצא תקן זה רק מוכיח שמכון התקנים קיים ומחפש צידוק לקיומו.
למה לא להגביל את הטמפרטורה של מים בקומקום חשמלי ?? גם מאוד מסוכן.
50 מעלות למקלחת לא מספיק בכלל....עובדה שהטרמוסטט שבדוד הוא עד 70 מעלות.
בקיצור, אם אין ילדים קטנים בבית אין מניעה להסיר את הברז. כמובן צריך להפעיל שכל ישר ולהיות זהיר .

רוני1955

Active member
לא מסכים בכלל...כאחד שמתקלח יום יום כבר 47 שנה , אני לא מוצא שיש כאן סיכון מהותי...ילדים קטנים ממילא לא מתקלחים לבד....זה שיצא תקן זה רק מוכיח שמכון התקנים קיים ומחפש צידוק לקיומו.
בקיצור, אם אין ילדים קטנים בבית אין מניעה להסיר את הברז. כמובן צריך להפעיל שכל ישר ולהיות ז

בקיצור, אם אין ילדים קטנים בבית אין מניעה להסיר את הברז. כמובן צריך להפעיל שכל ישר ולהיות זהיר .
אתה לא חייב להסכים. אין לי בעיה עם זה.
יש הבדל תהומי בין מים רותחים מקומקום שנשפכים על יד או רגל, לבין מים בטמפרטורה של 60-70 מעלות על כל הגוף, וזה לא משנה מה גילו של הקורבן. טמפרטורת המים בדוד היא גבוהה, לא בגלל ש 50 מעלות זה לא מספיק חם (תמדוד את טמפרטורת המים שאתה מתקלח בהם, ותופתע). כמה שהמים בדוד יותר חמים, אתה משתמש בפחות מהם, ויותר במים קרים. זה מאפשר ליותר אנשים להשתמש, או למקלחות ארוכות יותר.

פעם ראשונה שאני רואה את הפטנט הזה שלא קיים במערכת הסולרית אצלנו בבניין ובאמת שבקיץ המים רותחים.

רוני1955

Active member
זה שיש מתקינים עבריינים, לא הופך את זה ללגיטימי.
אני לא מתכוון רק להשארת ילד לבד. גם אדם ממוצע, מתקלח, ותוך כדי מקלחת הוא נוגע בטעות עם המרפק בידית של הברז הזה, ומזיז אותה ללא כוונה לכיוון המים החמים. בדוד שמש, טמפרטורת המים עשויה להגיע ל 90 מעלות ויותר. זו כוויה דרגה שלישית תוך פחות מחצי שניה.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
זה שיש מתקינים עבריינים, לא הופך את זה ללגיטימי.
אני לא מתכוון רק להשארת ילד לבד. גם אדם ממוצע, מתקלח, ותוך כדי מקלחת הוא נוגע בטעות עם המרפק בידית של הברז הזה, ומזיז אותה ללא כוונה לכיוון המים החמים. בדוד שמש, טמפרטורת המים עשויה להגיע ל 90 מעלות ויותר. זו כוויה דרגה שלישית תוך פחות מחצי שניה.
יש משהו בדבריך. ובכל זאת אקשה: על כמה מקרים "רעים" שמעת שקרו בארץ במהלך חייך בשל אי התקנת ברז בטיחות שכזה?
או: מה היה לפני מספר שנים לא רב - עד שהכניסו בכלל את הברז הזה לשימוש? הייתה אלטרנטיבה?
אני יודע. תגיד שאני חכמולוג. אז תגיד... נעים מאד, משה.

רוני1955

Active member
בגילי המתקדם, שמעתי על מקרים כאלו (אם תתעקש, אפשר לחפש ברישומים, או לפנות ל"בטרם", ולקבל תשובה).
לפני שהיה הברז הזה, אנשים נפגעו. בשביל להקטין את מספר הנפגעים וחומרת הפגיעות, פיתחו את הברז הזה. הוא נכנס לתקן בשנת 2004, וברור שמאז יש ירידה במספר הנפגעים, ולכן לא שומעים על נפגעי כוויות ממים חמים.
אף אחד לא מכריח אותך להתקין כזה. אבל תמיד כדאי לסגור את דלת האורווה לפני שהסוס בורח, ולא אחרי.

arielm74

Member
אני יכול לספר על מקרה אישי.
בדירה הקודמת כנראה שלא הותקן חיבור מיקס.

פתחנו את ברז המים החמים באמבטיה (כדי לקלח את הילד הקטן) וחיכינו למים החמים מהדוד. בינתיים המים זרמו לאמבטיה.
בשלב מסויים הגיעו המים החמים, אני לא יודע אם הם זרמו במשך כמה שניות או יותר.
אבל החום שלהם גרם לאיזה כשל באטם של הדוש ופתאום מים השפריצו הצידה מהחיבור בין הצינור לדוש עצמו.
חטפתי שפריץ מים קטן לאצבעות, ממש רק לשנייה אולי לפני שהספקתי לסגור את המים.

זה שרף קצת, היה מעט אדום, שמתי מים קרים על היד וחשבתי שבזה זה נגמר.
למחרת האצבעות היו עם שלפוחיות קטנות,
והשלפוחיות הלכו וגדלו, עד שלא יכולתי לסגור אגרוף- חשבתי שזה יעבור לבד.

אחרי יומיים או שלושה הלכתי למרפאה עם שלפוחיות ענקיות שהיו מאוד לא אסטטיות, האחות אמרה שזו כוויה דרגה שנייה (אני חושב)
קיבלתי משחה וחבישה... לכמה ימים.

לא שיערתי שזה כזה חמור,
לא חשבתי שהמים יכולים להיות כל כך חמים שרק מהתזה קצרה חטפתי כאלה כוויות.

הכל כמובן נרפא ללא סימן, לא סבלתי כאבים מיוחדים וכד'

אבל זה גם יכל להיות הרבה יותר גרוע.
או חלילה אם זה היה פוגע בילד הקטן שהעור שלו בטח רגיש יותר משלי.
וזה היה ממש זרם שפגע בי לשנייה.

מצד שני, עם המיקס היו לי בעיות של זרם מים שמשתנה ומשפיע על חום המים,
ממש מעצבן להתקלח וכל פעם יש שינוי בטמפרטורת המים.

ללא המיקס, החום שקובעים נשאר קבוע.
(אני מניח שזה קשור לשינויי לחץ המים בבניין משותף שמשפעים על יחס ערבול המים הקרים עם החמים)

ar957

New member
רק לעדכן שעדיין אין לי פתרון לבעיה אבל ניסיתי שני דברים. האחד: לא ניתן בקלות, כפי שרוני כתב, ל"מחוץ" את הצינור כפי שרציתי. הוא קשוח ביותר. השני: שיחקתי עם המכוון של ברז המיקסר (הראש המשולש). כשהוא מקסימום פנימה (עם כיוון השעון) המים קרירים קבוע. כשהוא מקסימום החוצה (נגד כיוון השעון) המים יותר חמים (אך לא מגיעים ליותר מ50 מעלות). חבר אומר שהברזים האלו רגישים מידי לכמות הסידן שבמיימנו. ועוד מילה אחרונה: אם עושים הצבעה, אני בעד להעיף את הברז מיקסר הזה מהמערכת. אנחנו גדלנו בלעדיו "ו"הדוד לא היה ארבע קומות מעליינו... תודה רבה לכל התורמים מזמנם. רק כיף.

רשר

Well-known member
מנהל
רק לעדכן שעדיין אין לי פתרון לבעיה אבל ניסיתי שני דברים. האחד: לא ניתן בקלות, כפי שרוני כתב, ל"מחוץ" את הצינור כפי שרציתי. הוא קשוח ביותר. השני: שיחקתי עם המכוון של ברז המיקסר (הראש המשולש). כשהוא מקסימום פנימה (עם כיוון השעון) המים קרירים קבוע. כשהוא מקסימום החוצה (נגד כיוון השעון) המים יותר חמים (אך לא מגיעים ליותר מ50 מעלות). חבר אומר שהברזים האלו רגישים מידי לכמות הסידן שבמיימנו. ועוד מילה אחרונה: אם עושים הצבעה, אני בעד להעיף את הברז מיקסר הזה מהמערכת. אנחנו גדלנו בלעדיו "ו"הדוד לא היה ארבע קומות מעליינו... תודה רבה לכל התורמים מזמנם. רק כיף.
תעיף בששון אך זכור להוריד את הטרמוסטט ל 45 מעלות, כך לפחות החשמל לא יבשל אותך אלא רק השמש,

למעלה