בעיה ענקית

בת יפתח

New member
בעיה ענקית

יש לי ... אז בבקשה תענו ... כמו שידוע לכם : אני בת 16 חוזרת בתשובה ואף אחד לא יודע מזה ... הבעיה היא כזאת ... אני נקרעת באמצע מכמה סיבות האחת : לפעמים אני מאושרת עד שיכרון מרוב תודה לה´ וגם סתם .... מן רוחניות כזאת ששוכנת בי כבר 3 שנים ( מאז הנדר ) שאני לא ממש יודעת להסביר ... ולפעמים אני ממש מדוכאת : כי אני רואה את ( תסלחו לי) הטפשות בעולם החילוני . אני מאמינה בעיקרון החייה ותן ליחיות ושכל אחד צריך לעשות מה שנראה לו לנכון ... אבל ... בא לי לצעוק להם שיפתחו את העיניים !!!!!!!!!!!!!!!!!! לטובתם! אתם מבינים אותי ??? כשאני רואה את המעשים המגעילים שלהם פשוט בא לי להקיא ! ושתבינו : אני חייה בתוכם ואין לי לאן לברוח !!! כל מי שאני מכירה כזה ואני לא יכולה לשנות הרבה ...( ניסיתי ) ועוד בעיה : אני בת עשרה ... נערה ... בני גילי החילוניים יוצאים כל ערב שישי .... אני תמיד נשארת בבית ( מרצון אישי !!! וטוב לי עם זה !) אבל ... זה ממש פוגע ב"מקובלות" שלי בחברה ... כי זה הזמן היחיד שאנו יוצאים ... לפעמים גם בימי חול אבל הרוב בשבתות ושישי מה אני אמורה לעשות ? בבקשה תענו לי כי אני ממש אבודה ! תודה מראש

אז השאלה שלך זה למעשה 2 שאלות

בקשר לחלק הראשון - לכל חוזר תשובה מתחיל יש את ההרגשה הזאת שהוא רואה אנשים מסביבו ורוצה לעזור להם ולהאיר את דרכם. אבל, צריך לפעמים לדעת גם מתי להניח. אם הדברים נופלים על אוזנים ערלות, האדם יכול לפתח "אנטי" וזה לא צריך להיות כך. את יודעת מתי תפסתי את עצמי בנושא הזה? כשהבחנתי שאני עושה את זה לאחי הגדול. אחי הגדול התעצבן בגלל זה ואני מבינה אותו. אף אחד לא אוהב שמטיפים לו מוסר. אבל אפשר לדבר עם אנשים אם את רואה שיש להם רצון לשמוע. בקשר לעניין המקובלות בחברה. גם פה אני מבינה אותך
השאלה היא כזאת - האם זאת החברה שאת רוצה להיות מקובלת בה? אם כן ויש לך שם חברות טובות אני בטוחה שהן יבינו אותך שאת שומרת שבת וירצו בחברתך למרות השוני. אם לא - אם אלו חברות שלא מוכנות לקבל אותך בגלל השוני שלך - אולי את לא צריכה חברות מהסוג הזה?

חברס, למה אין התייחסות לשאלה הזאת?

אני מקפיצה כדי שתשימו לב. בת יפתח ביקשה מאיתנו עזרה, לא יפה לא לנסות לעזור

דודי 10

New member
תוכלי בבקשה

להסביר מה הכוונה "אף אחד לא יודע מזה" (על החזרה שלך) בבית במשפחה בחברה

נכון באמת כדאי..

האמת אני שלחתי לה מסר עם תשובה. אז אני חושבת שזה מיותר לכתוב אותו דבר פעמיים.. אבל באמת תנסו לענות... בכל מקרה מקווה שיהיה לך רק טוב והמון הצלחה! אני אשמח לשמוע ממך.

בת יפתח

New member
תודה

למי שענה אני באמת מעריכה את זה ... ןלדודי ... הכוונה היא שאף אחד לא יודע שחזרתי בתשובה ... זאת אומרת " עוד לא יצאתי מהארון" אם אפשר להגדיר את זה ככה ובקשר לנידנודים... אני אומרת את זה רק למי שמעוניין לשמוע ... אבל אני מבינה בענינים "של דתיים" וחברות שלי יודעות את זה אז הן מרשות לעצמן לבוא אליי בטענות כמו : למה אסור לעשות קעקועים ושהן רוצות להתחתן בקפריסין בחתונה אזרחית מה אני אמורה לענות פעם הייתי עונה על השאלות אבל עכשיו אני אומרת שיעשו מה שהן רוצות ... אם נגיד אנחנו רואות חרדים ברחוב הן ישר מתחילות לדבר איתי על כמה שהם מסכנים כי "הם לובשים ארוך ולא רואים טלוויזיה " זה מעצבן אותי כי הרמה השכלית שלהן ממש נמוכה ! הן לא קולטות שהן אלה שמפסידות !!!

בת יפתח..

האמת היא שקודם כבר כתבתי לך תגובה אבל משום מה היא נמחקה או משהו אז אני כותבת לך עוד פעם.. אחרי שהסברת את המצב שלך אז אני עונה לך תשובה קצת שונה.. קודם חשבתי שאת שואלת לגבי לנסות לשכנע אנשים..אבל המצב שתיארת עכשיו הוא שונה- אם האדם פונה אלייך ומביע את דעתו זכותך המלאה להביע את דעתך או יותר נכון במקרה הזה את דעת התורה.. חוץ מזה שרוב הפעמים אנשים מדברים ממה שהם מכירים ומתוך חוסר ידיעה של מה שעומד מאחורי הצד השני..אף פעם לא הסבירו להם מה זה צניעות ומה זה תורה בצורה עמוקה ולמה לא לנסות אם אפשר? כל זה כמובן רק אם האדם לא מתנגד ורוצה לשמוע! אם את מרגישה שאת לא רוצה בכל זאת פשוט תרמזי להן שאת מעדיפה לא לדבר על זה והן יבינו.. ובקשר לזה שעוד לא "יצאת מהארון"...מותר לי לשאול למה? אני יודעת שזה לגמרי לא ענייני לשאול שאלות על החיים שלך ..אבל מעניין אותי לדעת אם זה מתוך חשש מתגובת הסביבה או מתוך זה שאת עדיין לא בטוחה בדרך החדשה שלך? את לא חייבת לענות... שיהיה לך רק טוב !

בת יפתח

New member
מתגובת הסביבה ...

אני רק בת 16 ... הם בטח יחשבו שזה קטע חולף ויקחו אותי לפסיכולוג ... יחשבו שאני מוזרה וזה יופץ

אמא שלי גם רצתה לשלוח אותי לפסיכי

לא האמת שלפני שהתחלתי להתחזק הלכתי לפסיכולוג ובשלב מסוים השם הכניס לי לראש שהוא בכלל לא עוזר אז הפסקתי ללכת... אמא לחצה שאחזור אליו אבל אני ??????...... חזרתי לאבא שבשמיים ישתבח שמו לבד!!!

uuuaaa

New member
רציתי לשאול

אולי קצת תוכלי לפרט על כוונותיך בעתיד. (כמובן בלי לפרטים יותר מדי) האם את מתכוונת להשאר בחברה החילונית ? או לעזוב לגמרי ? או משהו באמצע ? והאם את מעוניינת בזה עכשיו, או מתי ? והאם את מוכנה לזה נפשית ? אני מקווה שגם אם תחליטי לעזוב את החיים החילוניים, שלא תנתקי את הקשר עם המשפחה והחברים. אלא תסבירי להם בנועם. והאם יש מישהו דתי בסביבה שלך ? כי לפי דעתי, הרבה יותר קל כשיש מישהו תומך ומבין בסביבה. כמובן שגם פורומים זה טוב, אבל לא מספיק.

דודי 10

New member
בת יפתח

אני מאוד מקווה שתביני אותי , לא תפגעי מהסגנון שלי כי אני ממש לא ציני : ראשית אין בעיה ענקית ... תשימי לב ותראי דבר מעניין שברגע שהבעיה הענקית תלך לה (והיא תלך !) יום אח"כ תבוא לה בעיה ענקית חדשה (בתור ממלאת מקום ...
) אז ככה זה אנחנו כאן כדי להתמודד עם בעיות ואדם לעמל יולד .. יש בעיות השם נותן כוחות ופתרים אותם או שהם נפתרים להם לבד בעיה רודפת בעיה חייבים לגמד אותם לפרורפורציה שלהם שנית יש לי בעיה עם כך שלבחורה כמוך שלא עשתה כל רע יש צורך לשמור כל כך סודות ... אינני יודע ליעץ לך מה בדיוק לעשות עם זה אבל בכלל לא נראה לי שאת חייבת סודות וכו וכו בכל אופן אל תהדרי בשמירת הסוד תשחררי קצת את כבלי השכל , תזרמי עם ההשגחה פרטית של השם ששומר ומשגיח עלייך לטובה

בת יפתח

New member
אז ככה ...

יש לכם הרבה שאלות ... אני אנסה לענות על כולם ( וואו אני מרגישה כמו איזה סלבריטי ...
תמיד רציתי להגיד את המשפט הזה ...) כרגע אני מתכננת לשמור על ל העניין די בסוד לקיים חלק מהמצוות ולהתמיד קצת יותר ... יותר לעבוד על הקטע הרוחני שיותר חשוב לי עכשיו ... אחרי הצבא ( או במהלכו ...) ( אני לא מתכוונת לוותר על הצבא !!! זה נורא חשוב לי ) אני אחזור גם מבחינה חיצונית ושמירת מנהגים ומצוות ברמה גבוהה יותר ... לפני חודשיים - חודש בערך חשבתי להצטרף לזרם היותר חרדי ... אבל בזמן האחרון שמעתי סיפורים לא כל כך נעימים עליהם ( כמו הסיפור של מניין נשים ) אני יודעת שלא כולם כאלה אבל אני גם פוחדת שלא יקבלו אותי כמו שצריך ... אז נראה לי שאני אהיה יותר דתית- לאומית ( למרות שעדיין לא החלטתי)בקשר למשפחה ... אני באה ממשפחה מסורתית סבא שלי חזן בבית הכנסת דוד שלי חרדי ( מברוקלין ככה שאין כל כך קשר ) אפשר לומר שהרבה מהמשפחה די דתיים אז כמובן שאשמור על קשר ! מה גם שהנדר שלי ( שבגללו חזרתי בתשובה ) קשור בהם במאת האחוזים אז מה הטעם לא לשמור על קשר ? בקשר לסודות ... אני חושבת שהם גם ככה שמו לב שאני בקיאה יותר בחומר ... אי אפשר לפספס את זה ... אבל יש הבדל בין זה לבין לבוא יום אחד ולומר ... " אמא, אבא אני חוזרת בתשובה " כי אז הם יחשבו שאני צריכה דחוף עזרה

עליגל

New member
שלום לך בת יפתח...../images/Emo20.gif

ראשית האם השם מתייחס לרומן של נעמי ריגן או לבת יפתח המקורית? קראתי את דבריך ואת התשובות שקיבלת ואני רוצה להאיר לך מספר נקודות שעלו לי מתוך דבריך: 1. את נערה צעירה בגיל ההתבגרות וטבעי מאוד בגיל זה לעבור מהפכים רעיוניים אידאולוגים והקושי שלך לבצע או כפי שאת קוראת לזה לצאת מהארון נובע מהגיל ומהקושי להחילט לאן את שייכת. 2.הקושי להחליט לאן את שיכת נובע אולי מפחד מה יקרה לך אם תחזרי ממש ובמלוא הרצינות בתשובה? את תלויה בהורים כלכלית ובכלל אינך בטוחה שיגיבו חיובית לרעיון. את רוצה ללכת לצבא למרות שגם בחוגים הדתיים-לאומיים אין בנות משרתות בצבא וכד´ 3. אני חושבת שאת חיבת לברר טוב טוב עם עצמך מה את באמת רוצה? ואת כמה את מעונינת להתחייב לקיום מצוות? כי אדם מאמין זה לא רק בתיאוריה ולעשות מה שמתחשק לי היום ומה שלא לא לעשות. בדקי עד כמה את מחויבת לאמונה עליה את מצהירה.

למעלה