בירור לגבי נושא חשוב

batigol09

New member
בירור לגבי נושא חשוב

שלום רב, לפני כשנתיים הוחלף מנהל המחלקה שלי בחברה בה אני עובד. בימים הראשונים לתפקידו הוא קיבל מכל מנהלי הביניים אשר עובדים איתי מכתב התפטרות, מאחר ודרשו לקבל הטבה בתנאי העבודה שלא קיבלו מעולם וניצלו את מעמד החלפת המנהלים על מנת לנקוט בעמדה שחשבו לנכון. גם אני הצטרפתי למכתבי ההתפטרות מאחר והזדהיתי עם נימוקיהם. מאותו היום, המנהל החדש "החליט" שמי שיזם את כל העניין הוא אני והחל להפיץ שמועות וסיפורים לא נכונים לגביי. הדברים הגיעו גם למנכ"ל החברה ולמנהלת משאבי האנוש. מאותו רגע כולם החלו להסתכל עליי בצורה שונה והתחלתי להיחשב כ"כבשה השחורה" בחברה. הנושא מאוד פגע במוניטין הטוב שהיה לי עד אותו רגע בקרב עמיתיי לעבודה ובקרב כל הגורמים איתם אני בקשר עד היום במסגרת התפקיד, עד למצב שבו האשימו אותי בחוסר לויאליות למערכת ולחברה בה אני עובד. ביקשתי מהמנהל שלי מספר פעמים שיפסיק לחשוב ולהגיד שאני אחראי לעניין, כמו גם להאשמות אחרות שהופנו אליי במהלך השנתיים האחרונות. לעומת זאת, הוכחתי מספר רב של פעמים, הן לפני המקרה ההוא והן לאחריו, בדיוק את ההיפך - שהנני עובד מסור, אחראי, משקיע ותורם רבות לקידום החברה. אתמול קיבלתי מהמנהל שלי הודעת פיטורים, כאשר הטענה העיקרית שלו היא "חוסר תקשורת ופערים שלא ניתנים לגישור בינינו". מהי המלצתכם לגבי העניין? אם ההמלצה היא תביעה, אז האם אישית נגד המנהל שלי או כללית נגד החברה? תודה מראש.

תשובה

ככל שברצונך להגיש תביעה מכוח חוק איסור לשון הרע חלה עליך להוכיח כי אותו מנהל אכן "פרסם" שמועות/שקרים וכיוצא באלה וכי ההתנהלות שלו בכל המקרה יוצרת עילת תביעה מכוח החוק. בכדי לתת מענה מדויק יותר יש צורך לדעת את כל נסיבות המקרה, כאשר לאחר מכן ניתן יהיה להעריך האם אכן נוצרה עילת תביעה וקיים בסיס לתביעה מכוח החוק. בכל הנוגע לפיטורים שלך יכול שעולה כאן שאלה בדיני עבודה כאשר יש לבחון את דרך הפיטורים, קיום שימוע וכיוצא באלה. בהצלחה

למעלה