ביקורת על סטארגייט U בהוט עד פרק 5

ביקורת על סטארגייט U בהוט עד פרק 5 ../images/Emo58.gif

אז ככה, אני לא ממש בטוחה שזה יהיה ביקורת אבל אני אתחיל ונראה איך זה יתגלגל לי. הפרקים הראשונים היו בהחלט מעניינים, הזכירו לי את סטארגייט אטלנטיס המופלאה, חבל רק שדברים לא הלכו כפי שרציתי שהם ילכו ושיתברר שהם יכולים לחזור לכדור הארץ. בפרק השלישי היה בהחלט פרק יפה ומלא רגש שסחף אותי מאוד והוא לדעתי היה הפרק הכי יפה מבין 5 הפרקים. הפרק הרביעי היה קצת צולע ולמרות זאת היה בו משהו נחמד והפרק החמישי שהשלים את הפרק הרביעי היה בהחלט מעבר לכל דמיון, תיארתי לעצמי שהם ינצלו אבל לא הייתי משערת שהחללית 'דסטני' תכנס לתוך הכוכב ולא רק שהיא לא תושמד אלא גם תצליח לשרוד את המסע ובנוסף גם לתדלק את עצמה בצורה מרשימה באנרגייה טהורה. המשחק של השחקנים טוב, למרות שאת השחקן שמשחק את מת'יו סקוט מזכיר לי כמה אני מתגעגעת לרודני ולקולונל שפרד :\ השחקן שמשחק את איליי בהחלט עושה עבודה טובה ורוברט קרלייל הלא הוא ד"ר ראש, שלמות מהלכת
עכשיו אני אעבור לצד הביקורתי באמת, למה לעזאזל על הפרקים הראשונים יש סקס, זה כל כך זול בעיניי, כאילו עם מי לוטננט סקוט לא עשה סקס? זה כל כך מזויף בעיניי, אבל חוץ מהקטע הזה, בהחלט סדרה טובה שמכבדת את שתי הסדרות הקודמות, ויש לסדרה הזאת קסם הרבה יותר מעניין מהקסם בסטארגייט אטלנטיס ובסטארגייט SG1 והוא העובדה שהם נמצאים ביקום האינסופי בגלקסיות הרבה יותר רחוקות מגלקסיית שביל החלב שלנו וגלקסיית פגסוס, מבחינתי זה דבר קסום אלפיי שנות אור משתי הסדרות האחרונות דווקא בגלל העובדה הזאת, והקסם הזה משאיר אותי עם ציפייה חזקה לכל פרק ופרק למרות שאין מלחמות לכאורה, ואין חייזרים, הקסם עושה את שלו
ולסיכום אין על סטארגייט, לא על SG1 לא על אטלנטיס ובטח שלא על יוניברס, חבל רק שאי אפשר להפוך את כל הסדרות הללו לסדרות אינסופיות, כי מתישהו גם יוניברס תעלם ממפת הטלוויזיה ונשאר בלי סדרות קסומות מעניינות ואף גאוניות לטעמי

בדיוק חשבתי שהגיע הזמן ../images/Emo58.gif

לפתוח מחדש את הדיונים של יוניברס, אחרי שהתחילו לשדר אותה בהוט. חשבנו על אותו דבר - הקדמת אותי
כשקראתי את מה שכתבת נהיה לי ברור מה שכבר כנראה ברור מזמן - SG1 ו אטלנטיס הן סדרות מד"ב אקשן - כל פעם יש סיפור אחר, ויש איזו רציפות סיפורית במלחמות למשל עם הגואולד או הרפאים או האוריי, אבל יוניברס היא סיפור מסע - דרמה של האנשים הנמצאים על דסטיני, ואילו המד"ב והאקשן הם רק "סיפור הרקע" - קישוט. במובן הזה באמת יוניברס היא סוג של "אבודים" או משהו כזה. מסכימה שהסקס בתחילת הסדרה מרגיז. מישהו חכם כבר אמר מזמן שמד"ב וסקס לא מסתדרים יחד. לא מערבבים מד"ב ורומנטיקה, בטח לא באופן בוטה. מה קרה לקסם של מתח מיני לא ממומש? הם שכחו שזה מה שבונה פצצת רייטינג? חג שמח

אין לי בעיה עם 'סקס' ומערכת יחסים בסדרות...

בסדרות של מד"ב, אבל ברגע שזה על ההתחלה זה מהיר לי מדיי, ועוד שדמות אחת עם מספר של דמויות זה מגעיל בעיניי, כלומר תוך כמה ימים על הדסטני מת'יו סקוט היה עם הבת של השר, ממש מעצבן, ועוד בפלאבקים הראו אותו עם החיילת ההיא, כלומר מה לעזאזל? מה אכפת לי מהסקס שלו, גם בסדרות על אנשים לא צריכים להראות את האנשים עושים סקס כל הזמן, אפילו באבודים שהייתה באמת על אנשים והמד"ב-אקשן-פנטזייה היה ברקע לא היה כל כך הרבה סקס, ומה שהיה באמת מאוד תמים ויפה, אבל פה ישר על ההתחלה כמו פצצה מתקתקת, מגעיל בעיניי.

papal

New member
אני חש השפעה כבדה מאוד מסדרות בריטיות(ספוילר)

דוגמאת דוקטור הו וטורצ'ווד,מסע, תכונות יותר אנושיות, סקס ועוד... הבריטים הכניסו את הסקס ואת כל זה למד"ב שלהם- ויוניברס היא סדרת המד"ב הראשונה שאני רואה שמושפעת בכבדות מסדרות כאלה... אני חושב שסקס, אלימות תכונות אנושיות- הופך את הסדרה לאמיתית יותר, למה סדרות מד"ב חייבות תמיד להיות כל כך "נקיות"? אנשים בוגרים לא מנהלים רומנים עושים סקס והכל גם אם הם חיים בעולם שבו מציאות ודימיון מעורבבים? אגב, למי שלא זוכר- סג1 בפרק הפיילוט של העונה הציגו את שאורי בעירום מלא- פול פרונטל..... זה היה יותר גרוע -(בהתייחס לתפיסה שלכם)... תחשבו על זה

tanj

New member
הוצאת לי את המילים מהפה

במצבם המעורער של האנשים בדסטני, זה רק טבעי שאנשים ונשים יחפשו מפלט זה בזו וההיפך. דבר אחד שמקומם גם באטלנטיס וגם ביוניברס זו הנוכחות הסקוטית. למה תמיד צריך לתקוע שם את הסקוטי? האם אנחנו בסטארטראק? אני גם לא מבין מי זה דוקטור ראש? הוא יודע לקרוא קדמונית, יודע פיזיקה,הנדסה,קורא מפרטים טכניים חייזריים,קסנוביולוגיה,כמיה ומה לא...קצת הזוי לדעתי ולא מציאותי. השחקן משחק נפלא אבל, איך לאמר, זה ניראה יותר מדי bogous

18zoot

New member
הבעיה שלי עם קטעי הדרמה ../images/Emo58.gif

שעסקו בחיים הפרטיים של אנשי הצוות הוא שהם היו מנותקים מעלילת המד"ב, אין לי בעיה עם סדרות מד"ב/פנטזיה שבוחרות לשים את הדגש על התפתחות דרמאטית של הדמויות אבל זה תמיד מעוגן בעלילה המד"בית/פנטסטית (העונה השישית של באפי היא דוגמה מעולה לכך). פה הם נכשלו לעשות את זה והיו חלקים שממש הרגשתי שמדובר בשתי סדרות נפרדות עם אותם דמויות. חוץ מזה שהדמויות, במיוחד בעונה הראשונה, הם די קלישאתיות. מסכים בעניין הסקס. לא מסכים בעניין ראש, אני לא חושב שהיכולות שלו יותר מוגזמות מאלו של קרטר, מקיי, דניאל או איליי.

מה הבעיה? ../images/Emo58.gif

אחרי שהצליחו לפענח את שפת הקדמונים, מה הבעיה ללמוד אותה? ראש היה המדען הראשי או אפילו המנהל של המשלחת לאיקרוס - יש להניח שהוא די גאון רב תחומי, שכבר פגשנו כמה ברמה קרובה בסדרות הסטארגייט (נניח - סאם, דניאל, מקיי...). ולגבי הסקוטי - כן ירבו..
אני מתה על המבטא שלהם. הוא יכול להיות הגבר הכי מכוער בסביבה (ואין ספק שראש מתקרב לכך..) אבל כמה מילים במבטא סקוטי ואני נ-מ-ס-ה

לי יש בעיה אחת עם הסדרה

ב-2 מילים: איבדו כיוון. אם לא היתה להם אמירה אמיתית , מן סיפור אמיתי , למה להתחיל סדרה ועוד בצורה כל כך יומרנית כמו שהתחילו עם ירידה כל כך לא אופיינית לפרקים רק בשביל למרוח עם יותר מדי פרקים כל מיני " איליי מחטט באף ומגלה פח אשפה עתיק בפינה של חדר שולי" על שלושת רבעי פרק. יותר מדי פרקים בזבזו זמן וכל זה רק בשביל להודות בתבוסה כפי שניכר ברוב העונה השניה בה ניסו ברמה מסוימת לחזור לפורמט של אטלנטיס ויצאו בעצם קירחים מכאן ומכאן רק בשביל לתת לנו עוד 3 פרקים מוצר לא מוגמר עם אלף שאלות. הסיום הזה למסע הגדול של סטארגייט מסריח מחוסר ריספקט לצופים הנאמנים , ככה לא מסיימים יקום שכזה , ככה מאבדים אמינות ברמה שתשפיע גם על סדרות אחרות מאותו מקור.

אני קצת יותר

סלחנית. נראה לי שהם ניסו. ניסו לקחת את הסדרה למקום שעוד לא היתה בו, לאיזורים של היקום שלא היינו מגיעים אליהם בדרך אחרת, אבל אכן, קצת כמו הדסטיני - לא היה כל כך ברור גם להם עצמם לאן הם הולכים עם זה. יש לי תחושה שדוקא הנסיון שלהם להיות מדוייקים מדעית (טוב, הכל יחסי) היא בעורכי הסידרה, כי אם היו מרשים לעצמם קצת יותר חופש אמנותי, אולי הסדרה היתה יותר מוארת, היו יותר חייזרים ויותר תלבושות, יותר קרבות חלל ויותר פלנטות מיושבות... ואז אולי היה יותר מעניין.

דיוק מדעי?

את רוצה להגיד לי שאטלנטיס ו- SG1 לא היו מדויקות מבחינה מדעית? אם לוקחים את העובדות של המדע ומשנים אותן מעט כדי להתאים אותן לעולם שבו חייזרים קיימים (ליקום של הסדרה), אז כל מה שהם מסבירים לא נשמע משכנע? ואיך יוניברס יותר מדויקת מדעית?

לא בהשוואה ../images/Emo58.gif

לא התכוונתי שהיא יותר מדוייקת מאחרות. אבל למשל - אילו לא היו מקפידים על הדיוק המדעי - לא היו להם בעיות במערכת קיום החיים ובאנרגיה, והסדרה היתה אולי יותר "מוארת" - פחות חושך, ממש מילולית, במסדרונות הספינה. או אולי הם היו מתעלמים מהסיכוי הנמוך למצוא עוד חיים תבוניים ביקום והיו מוצאים גזע חייזרי חמוד בכל כוכב שבו היה סטארגייט... או אולי הם היו למשל מתעלמים מזה שכל אחד הביא שם גרדרובה מינימלית ביותר, והיו מחליפים לאיליי את החולצה לפעמים... או אולי הם כן היו מצליחים לחייג לכדור הארץ מתוך שמש בצורה טובה... או... (נדמה לי שהבנת למה התכוונתי, לא?)

לא יודע אם סלחנות היא מילה מתאימה כאן../images/Emo58.gif

כי ב-2 העונות של יוניברס , הם מציגים רעיון כללי מדהים , וביצוע , כולל תסריט ועלילה של רוב הפרקים פשוט מזעזע. מספרים לנו שמטרתם של הקדמונים היתה (ואני לא נכנס לדיוק בפרטים) להתחקות בחללית הזאת ולחפש רמזים לעבודה של הבורא וכו' , ואתה מקבל פרקים שמתעסקים באינסטלציה , במאבקי אגו של אנשים , ובכל מיני דברים מסביב , מעט מאד גזעים חדשים , וגם כשגילינו אותם לא ממש ראינו לאן זה הולך. מדובר בחללית שמשוטטת איזה מיליון שנה , אבל חבורת מזל"טים מעופפים מכניסה אותה לסכנת השמדה בתוך דקות בכל פעם שהיא פוגשת אותם , מישהו יכול לדמיין מזל"טים מתגברים על ההגנות של נושאות מטוסים היום? חללית שמסוגלת להיכנס לשמש , אבל כמה אמבטיות עושות לה בית ספר , ויש עוד הרבה. תחושת החמצה נוראית , אנחנו בערך 2 פרקים לסוף ומה שאנחנו מקבלים כבר כמה פרקים זה סוג של אפרת סבון. לא חשבתי שכשהשוו את הסדרה הזאת לאבודים , התכוונו למשהו שמשאיר את הצופים מבולבלים עם תחושת החמצה ברורה. זה לא סיום נאות ליקום סטארגייט. אין פה ענין של סלחנות , הם לא חייבים לי כלום , אבל הביצוע של הסדרה באופן כללי ממש לא משהו , כשאתה לא יודע מה אתה רוצה להגיד אל תדבר. דוגרי , הסדרה הזו היתה מיותרת ליקום סטארגייט

אני ממש סלחן לגבי הסדרה....../images/Emo58.gif

וזה בגלל שאין לי בעיה עם האופי השונה שלה. היא יותר רצינית. לא בדיוק מצליחה להיות משהו ייחודי אבל נהנתי ממה שהיא מראה. היו יותר מדי דברים שלא אהבתי אבל אף אחד מהם לא גרם לי למנוע את הצפיה בסדרה. ואני חושב שפחות פרקים שעומדים בפני עצמם ויותר התמקדות בנסיון לחזור לכדור הארץ, זה משהו שהיה עוזר לסדרה. ד"א, למישהו יש מושג אם יהיה סוף סגור? היוצרים דיברו על זה שהם הספיקו לסיים את הסדרה או שנקבל סוף פתוח ולא גמור?

למעלה