אני בן 35 רווק

אני בן 35 רווק

סובל ממגבלה רפואית-תפקודית, יש לי אחיינים ואחייניות מגעילים מאוד באופי (בגילאים 10 עד 16), לעומתם יש לי שתי בנות דוד מקסימות מאוד (האחת בגיל 8 והשניה בגיל 11). הן טובות לב, לעולם לא הציקו לי, לעולם לא לעגו לי, לעולם לא הטרידו אותי, ממש ההיפך הגמור מהאחיינים והאחייניות שלי. ההורים שלי לוחצים עלי לאהוב את האחיינים והאחייניות שלי, אם כי היחסים שלי עם הוריהם (אחים שלי די לא טובים ואני רואה אותם כערמומיים מאוד שחורשים מזימות, בדיוק ההיפך הגמור מבנות הדודות שלי המקסימות. שוטפים לי את המוח כל מיני אנשים ואחד אמר לי (מהמשפחה) "תשמע, עבדתי בבית חולים וראיתי מי בסופו של דבר בא לבקר את החולה שאין לו כבר הורים. אף לא חבר אחד בא לבקר אותם ומי שבא לבקר הם רק האחים והאחיות". קצת צורם שלאחר מות ההורים רק האחים והאחיות נשארים, וזאת מפני שאני אוהב את הבנות דוד שלי, ואני רוצה דווקא להעניק להם ירושה ולא לאחיינים ולאחייניות שלי. אולם, אשמח לשאול כאן שאלה קטנה והיא מה דעתכם ? האם אני צריך לענות את עצמי באהבת אנשים שאני לא אוהב ? או שאולי דווקא יש תקווה שגם בנות דודות יכולות להחזיר אהבה (בשמירה על קשר, בדאגה לי שאם אהיה בבית אבות אז יבואו לבקר אותי) כשהן יהיו נשואות עם ילדים ? האם הן יבואו לבקר אותי בעוד 30 שנה לאחר שלא יישאר לי אף אחד או שבאמת רק אחיינים והאחייניות יישארו ואני צריך להיות כנוע אליהם ?

אהבה לבני משפחה

שלום לך וברוך בואך אלינו
אהבה איננה רגש שאתה יכול לאלץ אליו את עצמך- אנו אוהבים, או לא אוהבים, באופן ספונטאני, המותנה בהתקיימותם של גורמים שונים- חלקם אף לא מודעים לנו. אך לדעתי, יש להפריד בין אהבה לבני-משפחה, לבין רצון או צורך להסתדר עמם. ניתן לשמור על יחסים תקינים עם אדם, גם מבלי לאהוב אותו. האם, כדי לשמור על קשר תקין ובריא עם אחיך ואחייניך, אתה חייב בהכרח לאהוב או לחבב אותם? ממש לא! בטח ובטח שלא להיות כנוע אליהם- ואף לא הם אליך. מדוע אתה מזכיר את עניין הכניעה? אינני מסכימה עם הקביעה כי מי שנותר לו, לאדם, בבוא העת, הם רק אחיו ואחיותיו. חברים טובים, בני משפחה רחוקים, שכנים שנקשרו אליך, לעתים אלו נאמנים יותר מבני-משפחה, עמם יש לך קשר דם קרוב. לא בכדי אומרים כי "משפחה" אינה אותם האנשים עמם יש לך קשר דם. שיהיה לך יום מקסים, גילת

למעלה