איך ממשיכים הלאה?

איך ממשיכים הלאה?

אנחנו היום חודש אחרי הבחירות. מה עושה מפלגה כמו תפנית חודש אחרי בחירות שנכשלה בהם? היא צריכה להתחיל לבנות את עצמה לבחירות הבאות... אולי נתחיל מהשם של המפלגה. מה דעתכם על השם "תפנית"? לפי דעתי צריך להחליף את השם. אני מציע את השם "המפלגה למען הסדר הטוב" אני מציע שהמסר שלנו יהיה: לעשות סדר במדינה. לקבוע גבול, לחוקק חוקה, לשנות את שיטת הממשל, ולמצוא את דרך האמצע בין הימין לשמאל. לעשות אחת ולתמיד סדר. זה המסר וזאת הרטוריקה. במקום לדבר על "סדר יום חדש לישאל", "מתן עדיפות לחינוך", "הנפת הדגל החברתי". זאת רטוריקה שהעם לא התחבר אליה. אנחנו צריכים רטוריקה יותר ימנית, יותר דמגוגית, ויותר פופוליסטית. לא לדבר על שלום, לשדר קור כלפי הערבים. להעביר את המסר שיותר מעניין אותנו ישראל היהודית מאשר הפלסטינים. כלומר, החברה והחינוך מאשר תהליך השלום. זה בעצם רעיון שמאלני אבל יש לעטוף אותו ברטוריקה ימנית. צריך לפשט. הפלאייר של המפלגה היה אסון. כמה מילים. אני בעצמי הלכתי וחילקתי לאנשים את הפלאייר ולראות את התגובות וראיתי כמה אנשים לא מתחברים. הצעירים לא קוראים בכלל את כל המלל הזה, ויפי הנפש מתרגזים על השפה "מלחמה בשחיתות". אנחנו נפלנו בין הכיסאות. לא השכלנו לשלב בין הימין לשמאל בצורה הנכונה. צריך יותר חדות במסרים, יותר פופוליזם, ויותר נועזות. לפשט את הרעיונות היפים לשפה של האנשים הפשוטים. כמו שאומר המשפט "תחשוב חכם, ותדבר פשוט". זה בגדול הבעיה של המפלגה, וזאת הדרך להביא אותה לציבור.... מה דעתכם?

surfEU

New member
על עוזי דיין לחבור למנהיגים פולטיים

נוספים לדעתי הממשלה המתגבשת תחזיק לפחות שנתיים, ועל עוזי דיין לחבור למנהיגים פוליטיים נוספים כדי ליצור אפשרות למפלגה החדשה לרוץ לכנסת (אחוז החסימה כנראה יעלה ל2.5%) לדעתי עוזי דיין יכול להוביל את המחנה החילוני, הוא יכול לחבור לשינוי שהקופה שלה מלאה ולהנהיג את הציבור החילוני שהולך לקבל את ש"ס בשלטון בשנים הקרובות

לחבור?

אני לא בטוח שהקופה של שינוי נשארה מלאה. הקמפיין שלהם היה זוועתי בצורה חסרת תקדים, אבל עלה הון. עכשיו אין להם אפילו אתר אינטרנט. המותג שינוי בעייתי עכשיו. אבל לקראת הבחירות הבאות יהיה משהו כמו שינוי הישנה, כי שס כבר מתחילים להשתולל. יש בשינוי/חץ כמה אנשים לא רעים כגון פורז ושלגי וגם רייכמן בטח עסוק עכשיו בחשבון נפש עכשיו אחרי שפירק את כל מה שבנה רק כדי להתכופף ולקבל סכין בגב.

surfEU

New member
למפלגה חילונית דמוקרטית

אחרי כמה שנים של ש"ס בקואליציה יש פוטנציאל אדיר השאלה מי יהיו חברי המפלגה, ומי ינהיג אותם?

omerlich

New member
פורז,רייכמן ושלגי הם

זוועה לציבור.. דיקטטורים ברמה שלא תתואר(אני מדבר בתור חבר שינוי) בקופה של שינוי נשארו כמיליון שקלים.. בניגוד לחץ של פורז שנמצאת בחובות של מיליונים! אתר האינטרנט עולה בקרוב אם אתה דואג

למעלה