אז מה הביא אתכם אל האקטיביזם?

A s t i n u s

New member
אז מה הביא אתכם אל האקטיביזם?

שרשור ראשון בפורום. אשמח לשמוע מכם מה הביא אתכם לפעילות? מה היה הדבר שהפך אתכם לאקטיביסטים? טלי

A s t i n u s

New member
ואני גם אתחיל

תמיד הייתה בי מודעות פוליטית, גם מהבית שם כל המשפחה הייתה מעורבת בעניינים המקומיים של סניף מפלגת העבודה בדרום וגם מאינסטינקטים קטנים בתור ילדה (אבא שלי קורא לזה חוש צדק כשהוא מנסה להתחנף אליי) אבל מה שבאמת משך אותי לאקטיביזם הוא ההחשפות לנוער מרצ, לתנועה עצמה הגעתי במקרה אבל שם, בין הפעולות ובין פעילויות השטח חשבתי והבנתי על אקטיביזם ועל הרצון שלי להפוך את זה לחלק משמעותי מהחיים שלי. טלי

tombenarye1234

New member
המממ...

הספר "הנזיר שמכר את הפרארי שלו", ספר מעולה שגרם לי לרצות שינוי בחיים. אז הלכתי לסוכת זכויות בעלי חיים בירושלים (במקרה זה היה בסוכות
), ומשם התחלתי להתנדב
נ.ב: הכותב של ההודעה הנ"ל סנילי, כך שאם מישהו מוצא אי-דיוק בדבריו, שידע שהוא צודק ואכן יש אי דיוק...

jewjew1

New member
אני מגיע לכך בגלי מאוחר

אני מגיע לכך בגיל מאוחר יחסית על סף השיחרור מצה"ל. תמיד רציתי לתרום ולעזור אבל גדלתי באווירת הממלכתיות שחייבים לשרת בצבא(מה זה סרבנות, והשתמטות זה רק החרדים), וללכת לצופים עם האחדות הלאומית. בתקופת האנטיפאדה השניה כמו רבים מהישראלים האשמתי את הפלסטינים בכל הפרות ההסכם, ובהתאם לכך הצבעתי לשינוי. לאט לאט במהלך שירותי הצבאי גיליתי את פרצופו המכוער של הצבא ואנשיו, ואת הפרות זכויות האדם בשטחים( לא ידעתי שבזמן הסכם אוסלו גדלו מספר ההתנחלויות). יחד עם הכלכלה, והצרכנות שגורמת לאנשים לצרוך יותר ממשצריך גילתי את השמאל החדש יחד עם נושאים כמו מהגרי עבודה ואיכות הסביבה. כיום אני הולך לכל הפגנה בעד השלום, והייתי גם ביום בעד הדמוקרטיה ונגד הכיבוש שאני גורר איתי כמה חברים. בד"כ הנוער והאנשים האקטביסטים הרבה יותר משכילים ומעמיקים, ומוכנים לוותר על חלק מצורכיהם האישים לטובת כלל החברה. ודרך אגב מזל טוב על הפורום החדש.

doresh shalom

New member
אממ ../images/Emo41.gif

זה קצת בעייתי לענות על זה אבל ננסה בכל זאת: למעשה, מודעות פוליטית הייתה לי מגיל צעיר. ובתור ילד קטן (בגיל 9) כבר הייי לוקח סטיקרים של ברק ומחלק אותם, באופן עצמאי. לצערי לא יכולתי להצטרף ךאף תנועה פוליטית עד כיתה ז' ואז הצטרפתי לנעור מרצ. ועכשיו, אחרי שכתבתי את כל זה, שמתי לב שלא עניתי לשאלה
, אז אממ, אולי הרצון לשנות ולהשפיע לכיוון מסויים.

תמיר1991

New member
תמיד הייתה לי אהבה ומשיכה

לפוליטקה, אבל עד לפני 3 חודשים לא הייתי פעיל בתנועה, אז קמתי ונרשמתי לנוער שינוי. בחצי השנה האחרונה, בעיקר בגלל שחיקה באהדתי לימין בעקבות פעילויות המתנחלים אשר הגעילו אותי - הטלאי הכתום, חסימות הכבישים ופרובוקציות נוספות, מצאתי עצמי הופך לשמאלני מיום ליום. מבחינתי, תמיד הייתי מזוהה פוליטית עם שינוי, בעיקר מההשקפה הכלכלית והדתית, ועכשיו הצטרפה גם המדינית, אז הכל הסתדר טוב
בברכה וכל טוב, תמיר.

Applebite

New member
שלום לכולן/ם ../images/Emo13.gif

אני, בניגוד לרוב הכותבים פה, לא הייתי מעורבת פוליטית במשך רוב שנות חיי והגעתי לאקטיביזם דרך זכויות בעלי חיים, שתמיד היה נושא קרוב לליבי אבל גם בו לא פעלתי עד גיל מאוחר יחסית (אפילו יותר מאוחר מגילו המופלג של jewjew1!
). כרגע אני נחשפת ליותר ויותר נושאים שבהם אני שואפת לפעול, שאינם זב"ח, אבל קשורים לכך קשר הדוק וכמובן ממשיכה את פעילותי למען בעלי החיים, שהם המקופחים והמדוכאים ביותר לדעתי. טלי, תתחדשי על הפורום ובהצלחה בו. אני חושבת שזה נושא מצוין שיאחד אקטיביסטים מתחומים שונים וירחיב את המודעות לאקטיביזם ולחשיבה עצמאית בקרב רבים

אני באתי דרך זכויות בעלי חיים

ואני עדיין מתעסק כמעט אך ורק בזה, את הסיבות לזה פירטתי בפורום צמחונות וטבעונות. בכל זאת אני הולך (ואלך) להפגנות בבלעין מדי פעם.

נגד הצבא המושחת של "העם הנבחר"

נגד גדר ההפרדה, יש הפגנות כל יום שישי ובדרך כלל יש הסעות

MaddyD

New member
../images/Emo31.gif

חסל הכללות הצבא מורכב מפאקינ ילדים בגילי, באים לשם כלוח חלק והופכים לכלי משחק בידי הגוף הצבאי. החיילים הופכים רובם לחיות.. לא מכחישה כלל, אבל יש תקווה.. יש תקווה...

סקיפי

New member
אותי

עבודה עם נוער שוליים וילדים שמבלים את רוב זמנם ברחובות - ועוד יותר מכך, חוסר המודעות של הסביבה הקרובה שלי לבעיה הזאת.

true light

New member
אמממ... אני לא אקטיביסטית.

אני רוצה להיות, אני רק לא יודעת מה אני יכולה לעשות. אשמח אם הפורום יפנה אותי לפעילויות חשובות וכו'.

MaddyD

New member
אה ועכשיו שהבנתי מה זה

מה הביא אותי.. כנראה הרגישות-יתר שלי כנראה החינוך למעורבות- מבית כנראה סתם תסכול-בלתי נגמר ואמונה מופנמת ומודחקת שכן יש מצב לשינוי..

jewjew1

New member
איך הולך לך עם פעילות מחסום WATCH

איך הולך לך עם פעילות מחסום WATCH. אני פשוט זוכר שלפני כמה זמן ביקשת ליצור קשר איתם בפורום השמאל שלנו, אז האם את פעילה שם, ואם כן איזה רשמים יש לך.

למעלה