אבל למה???

אבל למה???

מה הסיבה האמיתית שאנשים מוצאים להתעלל בבעלי חיים? הרי אם תגדילו את המושג- בעלי חיים משהו שיש לו חיים בן אדם=בעל חיים אז ממה בעצם נובאת ההתעללות? ושאני אומרת התעללות אני (שוב) מגדילה את המושג ומכוונת את זה גם לניסויים תנו לי סיבה אחת... אם יש.

shanty.G

New member
שלום נדיה ופטו

ברוכה הבאה לפורום
שאלת שאלה ע נ ק י ת בהיקפה. התשובה אינה חד משמעית. אם נצא לרגע מתחום הניסויים, התעללות בבעלי חיים היא לפני הכל, לעניות דעתי- כשל בחינוך: לחמלה, לסובלנות, להערכה כלפי הסובב אותנו - הטבע בכללותו ויצורים חלשים מאיתנו בפרט. כמו כן, מתן לגיטימציה לילדים להרע לסביבתם (ילדים אחרים, חתולים, ציפורים כלבים וכו´) היא מתכון בדוק להמשך הדרך כמתעלל מזדמן/סדרתי. בנוגע לניסויים בבע"ח המניע : כסף ומוניטין. כל מחקר המצביע על גילוי חדש (גם אם הגילוי נודע כבר לפני שלושים שנה, אבל אז המחקר בוצע בחולדות ולא בעכברים כמו במחקר ה´חדש´) גורר אחריו סדרות מאמרים וחשיפות המעניקות למדען בחלק מהמקרים מוניטין, לעיתים קידום, ובעיקר כסף - לו ולמוסד בו הוא עובד. כך על רגל אחת. בנוסף- אני מצרפת מאמר אני בטוחה שתמצאי בו תשובה מפורטת לשאלתך.

m_shy

New member
הגעת למקום הנכון!

אנא קראי מפנינותיהם של הדוצ´ה ושל ארגיל. הדוצ´ה הוא סטודנט לביולוגיה, וכפי הנראה הוא גם מיישם את מה שהוא מאמין בו בנושא של ניסויים בבעלי חיים, ולא רק של צריכת גויות למאכל. ארגיל הוא... האמת, לא יודע. הוא מן ארגיל כזה...

Ergil

New member
"מין ארגיל כזה"

לא יכולתי להסכים יותר(תרגום חופשי מאנגלית). ארגיל, מבחינה טכנית, הוא סטודנט לפיסיקה. מבחינה מעשית הוא עדיין לא סטודנט, הוא מתחיל ללמוד עוד חודש ושבעה ימים.

Talia E

New member
אני חושבת שהדבר נובע

מהגדרות של "התודעה הקולקטיבית". למה כוונתי? כאשר תינוק בא לעולם (ואולי אף לפני), הוא מיד מוכנס אל "מערכת משומנת", שתכליתה לסנכרן אותו אל המודעות האנושית הקולקטיבית. אין מדובר רק על רעיונות חברתיים, אלא על התפישה שלנו כולה. העובדה שכולנו (כמעט), רואים את אותם הדברים (מחשב, שולחן וכו´), לא אומרת שהם הדברים היחידים הקיימים; גם את מערכת האמונות שלהם, רוב האנשים לא בונים לבד. חלק מה"תודעה הקולקטיבית האנושית" של היום, הוא הגדרה של "בני אדם" כ"יצור עליון ושונה, ושהוא לא בעל חיים". הגדרה זו היא שכלית ומנותקת מהמידע שמקבל כל יצור שנתקל בבעלי חיים אחרים. אנו נוטים להיות מנותקים מהמידע שאנו מקבלים ישירות, ומסונכרנים רק אל המידע של ה"מערכת הקולקטיבית". רוב האנשים יכולים לשמר את הניתוק בעוד הם מסתכלים בעיניו של חתול או כלב (הם בכל זאת מנותקים מכך שהם יצורים חושבים, מרגישים, נבונים...). חלק קטן יותר מן האנשים מסוגלים לשמר את הניתוק אל מול מראה של יצור מעונה, לכן הם ממהרים לומר "אויש, אני לא יכול להסתכל", "אל תראי לי את זה", כי משהו בכל זאת מתחלחל בהם, משהו בכל זאת יודע, אך הם עדין משמרים את הניתוק ותומכים בניסויים בבעלי חיים, למשל. אך יש כאלה שלא מנותקים לחלוטין מהמידע הזה ומתחלחלים. אותם אנשים הם מיעוט, אך הוא מיעוט הולך וגדל. השורה התחתונה - ההתעללות נובעת לדעתי מניתוק מעצמם. המצב הזה הוא בר שינוי...

El Duche

New member
מבט שונה

בעמוד השני של הפורום התנהל ויכוח בקשר לזכויות של בעלי החיים (קשה לפספס אותו - הוא ארוך במיחוד). שם תמצאי את הסיבה לאלימות (הודעתי היו אלימות במיוחד :) ).

למעלה