שנת הסיכומים- החממה!

YossihNew

Well-known member
|אקדמיה|

שנת הסיכומים
ממשיכה, והיום, כמעט חודש אחרי שהשמינייה נגמרה, אנחנו הולכים לאחותה הקטנה והדומה לה יותר, וסדרה שהפורום מאוד אוהב, בעיקר להתווכח עליה...

החממה! חזרתו של גיורא חמיצר לעולם סדרות הנוער אחרי ההפסקה עם סיום האי. אפשר לטעון, אולי, הסדרה האמיתית הראשונה של ניקלודיאון, שהתחיל לעשות צרות לערוץ הילדים.

תקופת השידור: בין ה-17 בדצמבר, 2012 ל-28 בפברואר, 2016 (שלוש שנים ועוד חודשיים).

שודרה: ב-YES (מול יריבתה המיתולוגית, גאליס), בניקלודיאון.

פתיח: שיר יפה במיוחד שכתב זמר אלמוני בשם ליבי, או לי, או משהו…

ובעונה השלישית, לצערנו, פתיח של סדרת פשע? הרבה פחות מגניב.

עובדות מעניינות: הסדרה זכתה לעיבוד אמריקאי או משהו, אני חושב? בנוסף הדמות של שיר מורנו הייתה אמורה לצאת מהארון בעונה השלישית.

עונה ראשונה (50 פרקים בין ה-17 בדצמבר, 2012 ל-26 במאי, 2013):

החממה היא בית ספר מיוחד לטיפוח מנהיגים ליד הכנרת מיסודו של לואיס קליין, ובניהול בפועל של בנו רובי. בחממה יש שני בתים: העורבים (החכמים) והנשרים (הספורטיביים), וביניהם יש תחרות.

הסדרה מתחילה בכך שהחללית של האסטרונאוטית נעמי רשף נשרפת כשהיא חוזרת לכדור הארץ. כעבור עשרה חודשים, בנה אלפי מנסה להתקבל לחממה, בה למדה אמו. אחותו אלה לי מלווה אותו בחוסר רצון למבחנים, ובסוף יוצא ששניהם מתקבלים: היא לעורבים והוא לנשרים.

החלקים הראשונים של העונה כוללים בעיקר את המאבקים בין הבתים ואת התככים בין התלמידים. יפתח הר לב, קפטן העורבים, מאוהב באלה לי ומנסה להתחיל איתה בכל הזדמנות. אבל כשהם עומדים להיות ביחד בנשף חנוכה, האקסית של יפתח מלונדון (לאנדן), איימי בלום, חוזרת אליו ומערערת אותם.

בנוסף, אנחנו נחשפים לדינה נבון (המלכה), נערת רחוב שמאמינים שתוכל להצליח בחממה. ובנוסף למתי ספיבק המחונן (מתתיהו), שמשום מה מצליח להתחבר אליה ולגעת לה במקומות הכי מרגשים. אה, ואלונה ברגר (עלוקה) נמצאת ביניהם, וכמובן שמתי רוצה להתחיל איתה, ודינה מתחרטת כשהיא עוזרת לו.

גם בבית הנשרים יש דרמה. הקפטן דניאל גורן והסנג'ר שלו רון אשכנזי לא אוהבים את העלייה של אלפי אצלם ואת ההצלחה שלו בנבחרת הכדורסל. דניאל בעיקר לא אוהב איך שאלפי מתקרב לחברה שלו, נטלי קליין (הבת של לואיס). וכמובן שסופי נוימן תמיד חושפת רכילות בבית הספר. נטלי נוטשת את דניאל לבסוף לאחר שהיא מבינה שהוא מנסה לחבל לאלפי בהצלחה במקומו בנבחרת הכדורסל, למרות שהיא ודניאל זה בכוכבים.

בנוסף, דניאל מודח מתפקיד הקפטן כי הוא מצא אקדח ליד הכנרת ובטעות ירה לעצמו ברגל, והתמכר למשככי כאבים בעקבות העניין. למרות המאמצים של דניאל להמליך את רון במקומו, סופי נבחרת.

כשהיא מנסה לעזור לאביה גורי להשתקם מהמוות של אמה, אלה לי מגלה שיש מסתורין רב במשימת החלל של נעמי. בנוסף, מסתבר שיש מזימה חדשה עליה אחראיים רובי, ג'ודי (אימא של דניאל), מרכוס השרת וזאב נאמן (ראש לשכת ראש הממשלה). דניאל ואלה לי מגלים על כך ולכן הם מחליטים להקים את חבורת "גלאפגוס" כדי לפתור את העניינים.

המזימה, כך מסתבר, כוללת שימוש ב"מגנטיט" (סלע שנעמי הביאה מהירח) לצורך יצירת רעידות אדמה והשגת כסף מהן, והיא מוזמנת בידי "לקוח" מסתורי. בנוסף, בעזרת אלונה שנסחטה, נהרס שיגור של לוויין שאמור היה לאתר רעידות. אבל מרכוס, שהיו לו ייסורי מצפון בנוגע למזימה, סייע לנעמי להינצל מהאסון ושמר עליה מאז, קפואה.

למרות שהרעים מנסים למנוע מאנשי החממה לגלות מה קורה כשהם מהפנטים את נטלי לחזור לדניאל, דניאל מבין שמשהו חשוד והוא ואלה לי מחזירים את נטלי למצבה הרגיל. שאר תלמידי החממה מצטרפים אל גלאפגוס כדי לסייע לפתור את המזימה.

בסוף העונה בית הספר במצור בידי זאב וג'ודי, אבל שיתוף פעולה של דניאל ויפתח מאפשר להם להתגבר על הפצצה של זאב. ג'ודי ורובי נעצרים, וזאב אמנם בורח אולם נורה בידי העוזרת של הלקוח. משפחת רשף מתאחדת.

גם סאגת הזוגות נפתרת: רון וסופי הופכים לזוג, נטלי ואלפי חוזרים, דינה ומתי הופכים לזוג הכי טוב בכל הפלנטה, ולבסוף… יפתח ודניאל מתוודים שניהם על אהבתם לאלה לי. אלה לי מתלבטת בין שניהם, ובפרק האחרון מסמסת לאחד מהם לבוא אליה… כך נשארנו עם שאלה אחת חשובה: מי היה מאחורי הדלת?!

עונה שנייה (50 פרקים בין ה-22 בדצמבר, 2013 ל-8 באפריל, 2014):

אלה לי בחרה בדניאל, ויפתח ממורמר מאוד כי היא עוזבת לנשרים. אבל לא משנה כמה הוא ממורמר, כי לואיס יותר. הציונים של החממה ירדו מאוד, וראש הממשלה החדש (ספי שחל) שונא את החממה מאז שסולק ממנה. לואיס מנסה לעורר ריבים בין הבתים בטיול כדי להעלות ציונים, אולם לאחר שסופי כמעט מתה בגלל זה והעניין נחשף, לואיס נאלץ להתפטר ונעמי מחליפה אותו כמנהלת.

שרת חדש בשם אוזי (האקס של דינה מימיה כפושעת) מגיע לחממה, והוא מצליח לקבל את התפקיד ולסחוט את דינה. בינתיים רובי משתחרר מהכלא ומצליח למצוא מקלט אצל אותו לקוח מסתורי שעבד עם זאב וג'ודי.

אוזי מנסה לגנוב את המגנטיט כדי לכסות את החובות שלו למאפיה הירושלמית, אולם מסתבר שכשהמגנטיט מתחמם הוא יוצר וירוס רעיל שמשתק את כולם. לבסוף הלקוח מצליח לגנוב את המגנטיט, אבל רק נטלי חושדת בכך והחקירה גורמת לה להיפרד מאלפי, שעוזב אותנו לשחק כדורסל.

בחדר הישן והסודי של רובי יש צפצופים. אלה לי מבינה שהיא שמעה את הצפצוף במערה וחוזרת לשם עם יפתח, נטלי ודניאל. אולם התפתחות בלתי צפויה גורמת לכך שאלה לי תיכנס למערה עם יפתח, במקום דניאל שהיה אמור להיכנס איתו. הלקוח מפעיל פצצה במערה, ומפעיל את הווירוס על אלה לי ויפתח.

אלה לי איכשהו מחלימה מהעניין אבל יפתח מתחיל לחוות שיתוק, שמחמיר בגלל פלסטר רעיל ששמים עליו. אבל בסוף, מסתבר שמטרת הלקוח היא להפיץ את הווירוס בכנס השלום, שמלא במנהיגים שונים מהעולם, וכך לסחוט את כל העולם.

שאר תלמידי החממה עוברים הרפתקאות גם הם. נטלי עוברת לבית העורבים כדי לאזן את המעבר של אלה לי. אלפי מצליח להתקבל למכללת NBA. סופי עוברת רומן עם אוזי אך בסוף מגיעה לרון, שנוטש את איימי לאחר שהיא מאשימה אותו ברמאות במשימה.

אלה לי מגלה את הנסיוב בתוכה (יש נוגדנים במים של המערה), ולבסוף הם מצליחים לסכל את המזימה של הלקוח. אלה לי, שנפרדה מדניאל, חוזרת ליפתח. לואיס חוזר להיות המנהל. אולם בסוף העונה, רובי (שנעצר) נחשף כבעל פיצול אישיות. הלקוח הוא בעצם רובי, והוא בורח למקום לא ידוע…

עונה שלישית וחצי (75 פרקים בין ה-14 בפברואר, 2015 ל-28 בפברואר, 2016):

עוד שנת לימודים נפתחת בחממה ומצטרפים אליה שני תלמידים חדשים- יובל פרישמן הכדורסלנית לנשרים, ומנו בלוך לעורבים.

מההתחלה מישהו מנסה להרע לתלמידי החממה, ומסתבר שהכול קשור לפצצת האיקארוס המסוכנת שייצר דוקטור אייזנברג. הדבר יוצר מתיחות בין ישראל לממלכת נוביה. תלמידי החממה מעורבים במזימות השלטוניות בממלכה, כשהמלך באסם נרצח על ידי אחיו רפיק, שמאיים להשתמש בפצצה. יורש העצר עומאר בורח לחממה, ומתחבר עם התלמידים. דניאל מאתר באותו השליש את אביו האובד, נפתלי, ויחד עם אלה לי הוא ועומאר פולשים לנוביה ומסייעים להכתרתו של עומאר לשליט. אולם אייזנברג לא היה לבד- הוא קיבל פקודות מהלקוח…

גם בשליש הראשון ישנן עלילות אחרות לתלמידי החממה. ההתקרבות ביחסים בין מתי לאלונה (בגלל שמתי פורץ יותר מדי למחשבי המוסד בניסיון לאתר את נפתלי, שהיה סוכן מוסד, מה שגורם לכך שמתי עוזר למוסד) גורמת לפרידה שלו מדינה, כשדינה הופכת לבת זוגו של מנו. סופי ורון מסתכסכים לבסוף ואיימי לוקחת לה את רון. ויובל מנסה להתקבל לנבחרת הכדורסל למרות השוביניזם שיש נגדה, תוך כדי שהיא ודניאל מתקרבים מאוד.

עלילת המשנה החשובה ביותר היא עלילת פרויקט החלל. יפתח מתקבל לפרויקט סודי בהובלת המדענית קארין פינטו שאמור להכשיר נער אסטרונאוט, מה שלצערו דורש ממנו להצהיר שהוא נפרד מאלה לי, שמאז ההרפתקאות הקודמות שלה… לא בדיוק בריאה בנפשה ורואה דברים שלא קיימים. כיוון שאלה לי משתפת עם זה פעולה, נטלי שבורת הלב מנסה להתנחם אצל יפתח, עד שהיא מגלה שלא כך הדבר (אלה לי חוטפת סטירה). לבסוף יפתח צריך להודות שהוא בכלל לא נפרד מאלה לי ורוצה להתפטר מהפרויקט, עד שהיא מחזירה אותו לפרויקט, ועוד יחד איתה.

אייזנברג מורעל לבסוף והלקוח גונב את פצצות האיקארוס. מבינים היטב שמי שאחראי להכול הוא רובי, ונטלי מנסה, יחד עם דניאל, לגלות את האמת לגביו לכעסו של לואיס. היא אכן מצליחה לבסוף לאתר את רובי ומסגירה אותו למשטרה, אולם מסתבר שמי שאחראי להכול היה בכלל זאב (שחי, בלי כבד, אבל חי).

בינתיים יפתח ואלה לי מסתכסכים מאוד בפרויקט החלל, ולבסוף הם נפרדים אחד מהשנייה, כשיפתח פורש מהפרויקט. אלה לי לא בדיוק מסתגלת לפרויקט, בעיקר לאחר שהיא מגלה שהוריה נפרדו ושקארין יוצאת עם גורי. ולאחר שהיא רואה את זאב שאמור להיות מת. וגם יובל לא עוזרת לה כשהיא בדיוק הופכת לבת זוגו של דניאל לצערה.

לבסוף זאב מנסה להטמין פצצה במטוס של ספי ועומאר, כדי להרוג אותם ולחולל מלחמת עולם שלישית, אך נכשל בזכות נטלי שעוזרת. באותו הזמן נטלי מסתכסכת עם אבא שלה בגלל החברות שלה עם דריה, שטוענת שהמשפחה שלה סולקה מהאדמות של החממה בידי לואיס. וגם המורה החדש ישי לא מסכים לשיטות החינוך של לואיס שכוללות בעיקר מלחמה בין הבתים, ולכן מפוטר…

לבסוף אלה לי ודניאל ביחד לאחר שהיא מוכרזת כשפויה (אולי לא לגמרי שפויה), וזאב עובר ניתוח ונראה כמו ספי שחל. כראש הממשלה, הוא רוצה שאלה לי תהפוך לאסטרונאוטית של פרויקט החלל ותטוס במעבורת כמו אימא שלה, כשהוא יפוצץ את המעבורת בעזרת האיקארוס וייצור מלחמה בין ישראל לנוביה. מיותר לציין שחבורת גלאפגוס מגלה במהרה על המזימה שלו.

באותו הזמן יפתח מנסה לאחות את ליבו השבור עם סופי משום מה (אל תשאלו), נטלי מקימה את בית הדרורים לחבורת הילדים האבודים של דריה, ומתי משום מה חושב שהוא מאוהב באלונה, שנסחטת בידי זאב לשתף איתו פעולה, אבל נאלצת לעזוב. ורון מגלה כמה איימי עזרה ליובל לתחמן את דניאל, ולכן נפרד ממנה אבל חוזר אליה.

והעלילה הכי חשובה- מנו מגלה שהוא חולה בסרטן ומתי עוזר לדינה לטפל בו עד שהוא טס לטפל בעצמו. כמובן שמתי נזכר שהוא בעצם מאוהב בדינה, ומנסה למנוע ממנה לטוס. לאחר שזה מתגלה דינה מחליטה לחזור למתי.

לפני שאלה לי עולה על המעבורת, חבורת גלאפגוס משחררת את ספי האמיתי, וזאב ודניאל נאבקים, עד שדניאל מצליח לירות בזאב בעודו נופל. אלה לי, שמבינה שיש במעבורת פצצות איקארוס, מטיסה את המעבורת כדי שתתפוצץ באוויר, אולם יורדת ממנה שנייה לפני שהיא טסה. החבורה מסיימת את לימודיה.

אגב, במקור אלה לי הייתה אמורה למות, אולם גיורא החליט לשנות זאת.

החממה הייתה בעצם הניסיון המוצלח מאוד של גיורא לחזור לתחום סדרות הנוער, לאחר שבערך שלוש שנים הוא לא באמת כתב לסדרה. היא גם הייתה הסדרה האמיתית הראשונה של ניקלודיאון, ועד היום זוכרים אותה. בין אם כיורשת של השמינייה, ובין אם כיריבה המיתולוגית לגאליס.

היא הביאה לנו כוכבים כמו לי בירן (שהיה קצת מוכר לפני), דר זוזובסקי, וכמובן דניאל ליטמן. והיי, היא הייתה הסדרה שהפורום הכי אהב להתווכח עליה! אז את הוויכוחים אתם יכולים להחיות פה.

שנת הסיכומים תחזור מחר… אם בכלל יש מחר…

נערך לאחרונה ב:

Roei152

Well-known member
מנהל
רון וסופי הופכים לזוג
טעות רון וסופי הם סטייל דורי ונטשה ( זוג שלא ממש הצליח לגיורא) והם לא ביחד בסוף העונה הראשונה....
אצל דורי ונטשה גיורא הוריד סצנת נשיקה בסוף העונה השנייה , פה הוא חיבר את רון וסופי לזוג באותו מצב (פרק אחרון עונה 2 ) אך רמס אותם בנעלי העקב של לאנדן.... ..

YossihNew

Well-known member
הם היו כל כך מיותרים עד ששכחתי ובטח התבלבלתי עם החממריקאית.

בכלל המון שכחתי מהחממה.

להשלים? יש לי עוד חצויה לרענן לעצמי.

Roei152

Well-known member
מנהל
בעיקר את העונה האהובה עלי מבחינת הזוגות ... סיפרת את זה ממש לא בצצורה כרנולוגית...

ראה הערות לעליל...

Roei152

Well-known member
מנהל
העונה השלישית לא מסופרת באופן כררנולוגי כ"כ
דניאל וללי לא התקאמבקו לפני שייפתח התחיל את הסיפור של סופפי , אם כבר הקאמבק גרר את הפרידה .. וזה שנטלי הקימה את בית הדרורים לא קרה במקביל , וזה שאלונה נסחטה ע"י זאב קרה בתחילת מחצית המריבה העיקרית שלי עם מירי ...
באותו הזמן יפתח מנסה לאחות את ליבו השבור עם סופי משום מה (אל תשאלו),
צריך להיות אחרי
בינתיים יפתח ואלה לי מסתכסכים מאוד בפרויקט החלל, ולבסוף הם נפרדים אחד מהשנייה, כשיפתח פורש מהפרויקט. אלה לי לא בדיוק מסתגלת לפרויקט, בעיקר לאחר שהיא מגלה שהוריה נפרדו ושקארין יוצאת עם גורי. ולאחר שהיא רואה את זאב שאמור להיות מת. וגם יובל לא עוזרת לה כשהיא בדיוק הופכת לבת זוגו של דניאל לצערה.
מתי משום מה חושב שהוא מאוהב באלונה, שנסחטת בידי זאב לשתף איתו פעולה, אבל נאלצת לעזוב.
צריך להיות בתחילת הסיפור של השליש השני... , כללת אתת זהה יותר מאוחר...

..

YossihNew

Well-known member
את כל העלילות המשניות לא סיפרתי בצורה כרונולוגית.

זה כבר כל כך מעורבב לי עד שפשוט לא משנה.

למעלה