הקליפ הטוב

wanderer

New member
הקליפ הטוב

שמתי לב שהחל כאן לא מזמן דיון על "הקליפ הטוב בכל הזמנים" וחשבתי לתרום כמה שורות. אם נתייחס לכך שקליפים קיימים בערך מ.. שנות השישים בערך? והקליפ הנחשב לפורץ הדרך הוא אכן Thriller של מייק ג´קסון מ87, הרי ניתן להגיע בקלות לכך שמיטב הקליפים עד כה נוצרו בשנות ה90, (מתוך הנחה ששנות ה2000 עדיין צעירות מכדי לומר משהו בעל משמעות. אבל אולי הם עוד יגידו.) מבין הקליפים המרשימים והזכירים אפשר למנות את "מאבד את דתי" של REM, שהוא היפנוטי כמעט כמו השיר, קצת ביזארי (מה שהופך אותו לטוב כמעט לכל שעה של היממה), קצת מוטיבים דתיים שכל אחד יכול לפרש כרצונו, פלאשים, זמר מיוסר, ומין תחושה אפלולית, מלנכולית, כמעט פטאלית, שקשה לי להסביר במילים. וזה אפילו לא הקליפ האהוב עליי בכל הזמנים. אגב, אני חושב שאם דפש מוד היו מתאמצים טיפ טיפה, היה יוצא להם משהו באותה קמה עם Enjoy the silence. יש שם בסיס טוב (השיר טוב! וגם הקטעים שהלהקה לא מופיעה בהם בהרכב מלא. אגב, מה חשבתם על ההופעה שלהם בטקס פרסי מ.ט.ב 2001?) הקליפ שאותו הייתי מגדיר כטוב האישי הפרטי שלי של כל הזמנים עד כה הוא של הפט שופ בויז, "לך מערבה", כמובן. פורץ דרך דיגיטלי בפני עצמו, השיר הוא סוחף גם היום, כמעט תשע שנים מאז שיצא. גרפיקה ממוחשבת נקייה ואסקפיסטית, כריס לואו מוכפל כמה וכמה פעמים ע"מ לדמות מקהלה, ותודו שהעננים מעולם לא נראו טוב יותר! ויש גם גשר שלא נופל, שלמרות שזה מובן מאליו, זה תמיד טוב.) השיר עושה חשק לרקוד, והקליפ עושה חשק לשיר. הייתי בוחר בCan you forgive her מתוך אותו אלבום שיצא רק מעט לפני זה, אבל מילות השיר לא קשורות לקליפ (המ-ד-ה-י-ם!) הזה כלל וכלל, לרוע המזל. אז הוא יסתפק במקום השני. במשחק הלוח/מסירות העתידני הזה שהם משחקים שם, תמיד תרצו לשחק. וחוץ מזה, מי לא ירצה שברגע שייפתח לו הפה ייצאו בועות כתומות ממנו?

**Blue-Lagoon**

New member
יאק

אתה מוכן לא לתרגם את השמות של השירים לעברית? פשוט מזוויע נוראי הרגע ראיתי את הקליפ החדש של לינקין פארק אני שונאת קליפים מהופעות דווקא ללינקין יש קליפים יפים... חבל

wanderer

New member
התנצלות

כמובן, ואני מתנצל. ע"מ לכפר, הרי התרגום לכל הקליפים שהופיעו בהודעה: Michael Jackson - Thriller R.E.M - Losing My Religion Pet Shop Boys - Go West Pet Shop Boys - Can You Forgive Her Depeche Mode - Enjoy The Silence MTV Europe Music Awards 2001 השיר שבוצע שם ע"י Depeche Mode היה Never Let Me Down Again, משנת 1987.

למעלה