שלום לכולם הגעתם לאתר של עינב לנצ'נר!!!!@! !@!@!@!!@#@!!@$#%$&* XD XD XD XD XD

 
 

Thief שפירושו גנב, בדרך כלל משתמשים בפגיון ו"טפר" (אפשר לראות בתמונה הבאה). הגנבים משתמשים בסקילים כמו בגניבה, זזים מהר, וגם מתלבשים בצורה חכמה בשביל לנוע במהירות ולפעמים בשביל שלא יראו אותם!(אחד מהסקילים שלהם). הגנבים מעדיפים בגדים צמודים בצבעים כהים שלא מושכים תשומת לב מיותרת.

העבודות הבאות של הגנב באות בסדר מסויים . מומלץ לבחור את העבודה עוד מההתחלה, לפני שאתם הופכים לגנב בשביל שבהמשך יהיה לכם יותר קל וגם הדמות שלכם תהיה חזקה יותר. העבודות הבאות של הגנב יהיו ברמות 10,30,70 (בגרסאות יותר מתקדמות של המשחק יש גם עבודה לרמה 120), בעזרת המדריך הזה אתם תוכלו ללמוד קצת איך כדאי להתחיל במידה ואתם רוצים להיות "גנבים".
בתמונה הזו אפשר לראות את ה"מתחיל" (Beginner) ואז ברמה 10 אפשר להתפתח לגנב (RogueThief) ואז ברמה 30 אתם יכולים לבחור או בנדיט (Bandit) או סין(Sin/Assasin). אם בחרתם בין בנדיט או סין אז בחירתכם קבועה ולא תוכלו לשנותה, בהמשך לבנדיט באים גם Chief Bandit ואז Shadower ולדמות סין באים Hermit ואחריו Night Lord.
שם לב שבנדיט זה גם שודד וסין זה גם מתנקש בפירוש לעיברית, Rogue ו-Thief זה גם כן אותו הדבר זה לא עובד עבודה או משהו כזה כנ"ל ל- Sin/Assasin הם אותה העבודה פשוט יש להם שמות נרפדים בעצם.

"גנב" זו אחת מהדמויות הראשונות שעליה נשוחח בדף זה. הגנבים יכולים לבחור בין התקפה מרחוק או מקרוב, בנוסף יש להם כמעט הכי הרבה HP מבין כל הדמויות (נקודות חיים), אבל יש להם מעט מאוד MP מבין כל הדמויות (נקודות מאנה - משתמשות להפעלת סקילים), וזה חסרון גדול מכוון שהם משתמשים בהרבה מאוד נקודות מאנה אפילו יותר מקוסמים!
זו אחת מהסיבות שבגללה לא מומלץ לבחור בגנב כדמות ראשונה שלך, במידה ויש לך כבר דמויות ואתה מנוסה אז יותר מומלץ לשחק עם דמות הגנב.


עכשיו כדאי שנתחיל - אחרי שהתחברת למייפל סטורי, עברתם את כל הלוגין והכול אז תראו "Create A Character" (יצירת דמות), לחצו על הכפתור הזה ואתם תועברו ישירות המקום שבו אתם תצרו את הדמות, ואתם תראו בצד את התמונה הבאה:
עכשיו אתם צריכים ללחוץ על הקוביה מספר פעמים עד שתצא לכם התוצאה הרצוי כמו שבנתונים הבאים, שימו לב שזה קשה להגיע לתוצאה הרצויה ואם תעשו את זה לא נכון אז זה יכול לפגוע לכם בשלמותה של הדמות או לעשות את המשחק יותר קשה עבורכם וכדומה.


נתוני הסטטוס הבאים הם מומלצים:
STR: 4
DEX: X
INT: 4
LUK: X

זה בעצם אומר שהסטטוס DEX ו-LUK יכולים להיות כל מספר אבל חשוב ש-STR ו- INT יהיו 4... כדי להרגיל את התוצאה הזו צריך ללחוץ המון פעמים על הקוביה האדומה במשחק בזמן יצירת הדמות וקשה להשיג את המתבקש לכן אם אין לכם כל כך כוח להשקיע אז תחרגו עד 5 לSTR ו-INT. אבל זכרו שאת STR ו-INT הגנבים לא צריכים ולכן לא מעלים את זה ולכן גם זה מקבל את המינימום נקודות בהתחלה שזה 4.
בדמות שנקראת "בנדיט" (bandit) הסטטוס STR יהיה חריג ותצטרכו לשפר אותו אבל כרגע אל תתנו לזה להדאיג אתכם ותעקבו אחרי המדריך כי עד אז ורק במידה ותרצו להיות "בנדיט" בעבודות ברמות יותר גבוהות עד אז ה-STR חסר ערך עבורכם. כדי לההשיג תוצאה מושלמת כמו למעלה עם הקוביה זה תהליך שיכול לקחת חצי שעה אפילו אז תהיו סבלנים אם אתם רוצים דמות חזקה וללא פגמים רבים.

כשאתם יוצרים את הדמות אתם לא יכולים לבחור בין גנב, לוחם או קוסם - כל הדמויות מתחילים כדמות שנקראת "מתחיל" ואז הן עוברות שלב שבו אתם יכולים להפוך לסוג מיוחד של עבודה שזה "גנב" במקרה של המדריך הזה... תוכלו להפוך לגנב ברמה 10 לכן עד אז תצטרכו להתאמן כ"מתחילים".

שימו לב גם כאשר אתם משחקים כ"מתחיל" (beginner) אז לא תפסידו נקודות ניסיון כאשר תמותו, אבל אם אתם תמותו כאשר תהיו כבר "גנבים" או בכל עבודה אחרת אז אתם תפסידו נקודות ניסיון. נקודות הניסיון האלו חיוניות מאוד בשביל לעלות רמות במשחק ואפשר להרוויח אותן על ידי הריגת מפצות או השלמת משימות במשחק.

על כל רמה שאתה עולה, זה חשוב מאוד להוסיף את ה-Ability Points שאתה מקבל בכל רמה לסטטוס שלך. אפשר להוסיף AP על ידי לחיצה על המקש S במלקדת ואז תראה שם חצים ליד כל סטטוס. עד לרמה 10 אתה צריך לפחות 25 DEX ואת שאר נקודות ה-AP תוסיף אל הסטטוס LUK. בכל רמה שתעלה אתה תקבל 5 נקודות AP שאותן תוכל להשים בסטטוסים שלך (בדרך כלל ב-DEX,LUK).

שים לב בכדי שתוכל להיות גנב אתה צריך להיות ברמה 10 לפחות ועם 25 נקודות DEX.

כשתגיעו לרמה 10, צאו מ-Maple Island ותלכו אל Southperry ותשאלו את Shanks לעזוב את Maple Island -מייפל איסלנד (Shanks יהיה ליד ספינה ענקית - תוכלו לראות תמונה שלו למטה בהמשך). אחרי שתסיימו לדבר איתו אתם תשתגרו לעיר to Lith Harbor ושם לכו למטה מהספינה ותמצאו ביתן כרטיסים (לא רחוק מהסירה) לכו אל Kerning City ומשם לכו שמאלה ותחפשו Fusion Jazz Bar ומשם תחפשו Dark Lord (הוא NPC של הגנבים - תמונה למטה) תדברו איתו והוא כבר ידריך אתכם איך להפוך לגנבים.

בטבלה הבאה תוכלו לראות את Shanks האיש שאתם צריכים לדבר איתו ברמה 10 עוד בתחילת המשחק, ואז Dark Lord האיש שאיתו אתם צריכים לדבר כדי להפוך לגנבים ובסוף את המפה שבה אתם צריכים להיות.ShanksDark Lord (הוא לא הפוך בטעות)המפה


הערה: כאשר תתחילו להתאמן עליכם לדעת שאם אנשים גונבים לכם הריגות ובעצם גונבים לך נקודות ניסיון, אז אתם יכולים לעבור צ'אנל או לבקש מהם שיעזבו את אזור האימונים שלכם בעזרת שורת הצ'אט בחלון המשחק למטה. גניבת הריגה נקרא באנגלית KS או בפירושו המלא Kill Stealing, זה קורה כאשר אתם נלחמים נגד מפלצת ואז מישהו בה והורג אותה במקומכם ובכך בעצם גונב לכם נקודות ניסיון - כל אחד יכול לעשות את זה.
זכרו, אם תוכלו לגבור על כל הסבל והאימונים הקשים במשחק תוכלו להפוך לגנבים הכי חזקים במשחק אך זה דורש אימונים קשים.


כאשר אתם עולים רמות ועברתם את רמה 10, עכשיו עדיין אתם תמשיכו לקבל את ה-AP שבעזרתם בעצם אתם משפרים את הדמות שלכם. ישנו "חוק" קטן שיכול לעזור לכם להחליט מה להוסיף כל פעם אבל הוא תקף רק לרמה 10 ומעלה זאת אומרת שאם אתם מתחת לרמה 10 חיזרו אחורה במדריך ותעשו את מה שנכתב שם.
כשאתם מעל לרמה 10 פשוט תוסיפו על כל רמה שתעלו 3 נקודות AP ל-LUK ו-2 נקודות AP ל-DEX, כמובן שאתם לא ממש חייבים לעבוד על פי זה אך זו המלצה. אבל תמיד אתם יכולים לשנות פה ושם את "החוק".


טבלת סקילים בסיסים לגנב:

תמונהשם ותיאורדרישות לסקילרמה מקס' לסקיל
Nimble Body: משפר דיוק ו-avoidability --- 20
Keen Eyes: משפר את טווח ההתקפה בזריקת נשקים כמו "כוכבים" וסכינים. Nimble Body ברמה 3 8
Disorder: מוריד קצת מההתקפה שלך, ומוריד לגמרי את ההתקפה של אותה המפלצת מולה אתה נלחם. --- 20
Dark Sight: הסקיל הופך את הדמות לבלתי נראית, ובכך היא יכולה לעבור באיזור המפלצות מבלתי שיפגעו בה פיזית. שים לב: קסמים של מפלצות או מכשולים שיש במפה כן מורידים חיים. כשהסקיל מופעל הדמות זזה לאט יותר מהרגיל. Disorder רמה 3. 20
Double Stab: סקיל שמאפשר לדקור את האויב בזרירות פעמיים בעזרת פגיון --- 20
Lucky Seven: הסקיל משתמש ב-MP בשביל לזרוק כוכבים שהנזק שלהם מבוסס על ה-LUK שלכם --- 20


עכשיו כשאתם ברמה נמוכה עוד מומלץ לכם לדעת כבר מראש איזה סוג של גנבים אתם רוצים להיות בעבודה הבאה, ישנן שתי אפשרויות Claw Thief שזה גנב שהנשק שמייחד אותו הוא "טפרים" (כמו בתמונה הראשונה למעלה) ועבודתו היא Assassin או שאתם יכולים לבחור באפשרות השניה Dagger Thief שזה גנב שהנשק שמייחד אותו הוא סקינים והוא בעצם Bandit. את העבודה הזו תוכלו לעשות רק כשתגיעו לרמה 30 אבל אתם צריכים לדעת איזה מהם אתם רוצים להיות כדי לפתח את הסקילים שלכם כמו שצריך כבר על ההתחלה ולהיות חזקים בהמשך.

בכל רמה שתעלה תקבל 3 נקודות SP, עם הנקודות האלו תוכל לשפר את הסקילים שלך אבל זה חשוב לדעת איך לכן יש מדריכי "ביילד" במייפל סטורי שמראים לך מה הדרך המומלצת ביותר לבניית הסקילים לדמות שלך. הביילד משתנה לפי בחירת הדמות שתרצה להיות בעבודה השניה Assassin או Bandit.

הפורמט של הרשימה הבאה (ביילד) הוא כזה: רמה X זו הרמה של הדמות שלכם, המילה באנגלית זה שם הסקיל (מטבלת הסקילים למעלה), 1+ 2+ או +3 זה כמה אתם צריכים להוסיף לאותו הסקיל.

שימו לב שלפעמים כתוב "או" זה פשוט תלוי באיזה סקיל מבין השניים אתם בוחרים, בהמשך אחרי מדריכי "הביילד" לבניית הסקילים לדמויות אנו ננסה לעזור לכם לבחור את הדמות שתרצו.

נתחיל עם Claw Thief - Assassin במידה ובחרתם להיות מתנקש:

רמה 10: +1 lucky seven

רמה 11: +3 nimble body

רמה 12: +3 keen eyes

רמה 13: +3 keen eyes

רמה 14: +2 keen eyes, +1 lucky seven

רמה 15: +3 lucky seven

רמה 16: +3 lucky seven

רמה 17: +3 lucky seven

רמה 18: +3 lucky seven

רמה 19: +3 lucky seven

רמה 20: +3 lucky seven

רמה 21: +3 disorder

רמה 22: +3 dark sight

רמה 23: +3 nimble body

רמה 24: +3 nimble body

רמה 25: +3 nimble body

רמה 26: +3 nimble body

רמה 27: +3 nimble body

רמה 28: nimble body +1 או +1 nimble body פלוס disorder +2

רמה 29: +3 disorder או +3 dark sight

רמה 30: +3 disorder או +3 dark sightבאם בחרתם ב-Dagger Thief - Bandit תעלו את הסקילים בצורה הבאה:

רמה 10: +1 nimble body

רמה 11: +3 nimble body

רמה 12: +3 nimble body

רמה 13: +3 nimble body

רמה 14: +3 nimble body

רמה 15: +3 nimble body

רמה 16: +3 nimble body

רמה 17: +1 nimble body, +2 double stab

רמה 18: +3 double stab

רמה 19: +3 double stab

רמה 20: +3 double stab

רמה 21: +3 double stab

רמה 22: +3 double stab

רמה 23: +3 double stab

רמה 24: +3 disorder

רמה 25: +3 dark sight

רמה 26: +3 disorder או +3 dark sight

רמה 27: +3 disorder או +3 dark sight

רמה 28: +3 disorder או +3 dark sight

רמה 29: +3 disorder או +3 dark sight

רמה 30: +3 disorder או +3 dark sight


בחירה בין מתנקש לבנדיט

הבחירה בניהם מאוד קשה, אך כדאי מאוד לבחור מוקדם כדי שתוכלו לצור את הדמות החזקה ביותר ככה, אבל לפני הכול אתם צריכים לדעת איך להפוך לבנדיט(Bandit) או מתנקש (Assasin).

כאשר תגיעו לרמה 30, תצטרכו לחזור חזרה אל Dark lord ה-NPC שהפך אתכם לגנבים בפעם הראשונה, תדברו איתו והוא יתן לכם מכתב ואת המכתב תצטרכו להעביר למישהו שנמצא 2 מפות מזרח מהמפה Kerning City, לפני שתדברו איתו תקנו 50 או 60 בקבוקי חיים כתומים (Orange Potions) ואז תדברו איתו והוא יקח אתכם למקום שבו תצטרכו להרוג מפלצות ולהשיג 30 Dark Marbles. אחרי שהשגתם את מה שהוא ביקש תחזרו אליו ותדברו איתו ואחר כך תחזרו אל Dark Lord ואז תגיעו לחלק הקשה והוא לבחור בין Assasin ל-Bandit. אם החלטת כבר מזמן אז כל הכבוד, ואם לא - תמשיך לקרא.


ה-Assasin

ה-Assasin הוא הדמות הפופולארית ביותר בעבודה השני של הגנב. הדבר הבולט בדמות הוא זריקת "טפרים" (כוכבים) בזריזות. בדומה לקודם הנה רשימת הסקילים של המתנקש (בתוך טבלה).

תמונהשם ותיאורדרישות לסקילרמה מקס' לסקיל
Javelin Mastery: משפר את המומחיות בזריקת "טפרים" ודיוק, זה זמין רק כאשר הדמות זורקת טפרים. --- 20
Critical Throw: מאפשר לדמות ליצור מתקפה מיוחדת עם אחוזי הצלחה ודאים. Claw Mastery + 3 30
Endure: מוסיף להתאוששות גם ל-HP וגם ל-MP כאשר נמצאים על חבל או על סולם. ככל שהרמה של הסקיל גבוה יותר כך הסקיל טוב יותר. --- 20
Javelin Booster: משתמש גם ב-HP וגם ב-MP בשביל להגביר את מהירות ההתקפה באופן זמני. זה זמין רק לזריקת "טפרים". Claw Mastery + 5 20
Haste: באופן זמני מגביר את המהירות ואת יכולות הקפיצה גם אם יש לשאר חברי הפארטי. --- 20
Drain: Absorb some of the damage dished out to the enemy as HP. The most one can absorb at once is the character's MaxHP / 2, and can't absorb more than the MaxHP of the enemy. Endure + 3 30


Every Assassin needs to spend SP in the right way, therefore, we have come up with the best possible assassin SP spending guide.

כמו כל שאר הדמויות גם ה-Assasin, המתנקש צריך לבזבז SP (נקודות סקילים) לכן כמו מקודם הנה לכם מדריך ביילד להשקעת נקודות סקילים בצורה הטובה ביותר (עד רמה 70 - העבודה השלישית):

רמה 30: +1 Claw Mastery

רמה 31: +2 Claw Mastery, +1 Critical Throw

רמה 32: +3 Critical Throw

רמה 33: +3 Critical Throw

רמה 34: +3 Critical Throw

רמה 35: +3 Critical Throw

רמה 36: +3 Critical Throw

רמה 37: +3 Critical Throw

רמה 38: +3 Critical Throw

רמה 39: +3 Critical Throw

רמה 40: +3 Critical Throw

רמה 41: +2 Critical Throw, +1 Claw Mastery

רמה 42: +1 Claw Mastery, +2 Claw Booster

רמה 43: +3 Claw Booster

רמה 44: +3 Haste

רמה 45: +3 Haste

רמה 46: +3 Haste

רמה 47: +3 Haste

רמה 48: +3 Haste

רמה 49: +3 Haste

רמה 50: +2 Haste, +1 Endure

רמה 51: +2 Endure, +1 Drain

רמה 52: +3 Claw Mastery

רמה 53: +3 Claw Mastery

רמה 54: +3 Claw Mastery

רמה 55: +3 Claw Mastery

רמה 56: +3 Claw Mastery

רמה 57: +3 Claw Booster

רמה 58: +3 Claw Booster

רמה 59: +3 Claw Booster

רמה 60: +3 Claw Booster

רמה 61: +3 Claw Booster

רמה 62: +3 Drain

רמה 63: +3 Drain

רמה 64: +3 Drain

רמה 65: +3 Drain

רמה 66: +3 Drain

רמה 67: +3 Drain

רמה 68: +3 Drain

רמה 69: +3 Drain

רמה 70: +3 Drainה-Bandit

הבנדיט נותן מכות חזקות מאוד ויוצר נזק גבוה ליריב. הנה טבלת הסקילים של הבנדיט בדומה לטבלאות הקודמות:
תמונהשם ותיאורדרישות לסקילרמה מקס' לסקיל
Dagger Mastery: משפר את יכולות הפגיון והדיוק. זה עובד רק כאשר יש לדמות Dagger ביד. --- 20
Endure: מוסיף להתאוששות גם ל-HP וגם ל-MP כאשר נמצאים על חבל או על סולם. ככל שהרמה של הסקיל גבוה יותר כך הסקיל טוב יותר. --- 30
Dagger Booster: משתמש גם ב-HP וגם ב-MP בשביל להגביר את מהירות ההתקפה באופן זמני. זה זמין רק לזריקת "סכינים". Dagger Mastery +5 20
Haste: באופן זמני מגביר את המהירות ואת יכולות הקפיצה גם אם יש לשאר חברי הפארטי. --- 20
Steal: מאפשר לדמות לגנוב מהאויב חפץ עם אחוזי הצלחה ודאים, אפשר להשתמש בסקיל פעם אחת על כל מפלצת. Haste +5 30
Savage Blow : Dagger: משתמש ב-MP כדי לתקוף עד ל-6 פעמים את האויב במהירות עם פגיון (Dagger) --- 30המדריך הבא הוא עוד מדריך ביילד אבל הפעם מיוחד ומותאם לבנדיט, מומלץ להשקיע את בניית הסקילים בדרך הבאה (מרמה 30 עד רמה 70):

הערה: למי ששכח זה הפורמט של הסקילים רמה X: זו הרמה של הדמות שלכם, +3 או +2 או +1 זה כמה SP (נקודות סקיל) יש להוסיף לאותו הסקילם, הסקיל כתוב לכם באנגלית.

רמה 30: +1 Dagger Mastery

רמה 31: +3 Dagger Mastery

רמה 32: +3 Dagger Mastery

רמה 33: +3 Dagger Mastery

רמה 34: +3 Dagger Mastery

רמה 35: +3 Dagger Mastery

רמה 36: +3 Dagger Mastery

רמה 37: +3 Savage Blow: Dagger

רמה 38: +3 Savage Blow: Dagger

רמה 39: +3 Savage Blow: Dagger

רמה 40: +3 Savage Blow: Dagger

רמה 41: +3 Savage Blow: Dagger

רמה 42: +3 Savage Blow: Dagger

רמה 43: +3 Savage Blow: Dagger

רמה 44: +3 Savage Blow: Dagger

רמה 45: +3 Savage Blow: Dagger

רמה 46: +3 Savage Blow: Dagger

רמה 47: +3 Dagger Booster

רמה 48: +2 Dagger Booster , +1 Haste

רמה 49: +3 Haste

רמה 50: +3 Haste

רמה 51: +3 Haste

רמה 52: +3 Haste

רמה 53: +3 Haste

רמה 54: +3 Haste

רמה 55: +1 Haste, +1 Endure, +1 Dagger Booster

רמה 56: +3 Dagger Booster

רמה 57: +3 Dagger Booster

רמה 58: +3 Dagger Booster

רמה 59: +3 Dagger Booster

רמה 60: +2 Dagger Booster, +1 Endure

רמה 61: +3 Endure

רמה 62: +3 Endure

רמה 63: +3 Endure

רמה 64: +3 Endure

רמה 65: +3 Endure

רמה 66: +3 Endure

רמה 67: +3 Steal

רמה 68: +3 Steal

רמה 69: +2 Steal

רמה 70: +2 Dark Sight, +1 Dagger Mastery


במדריך הזה יש בנתיים רק עד ה-Assasin (מתנקש) וה-Bandit (שודד - בנדיט), אם בחרתם בשודד אז אחריו יבוא Chife Bandit ברמה 70 ואז Shadower ברמה 120. אם בחרתם במתנקש אז יבוא Hermit ברמה 70 ואחריו Night Lord ברמה 120. כשתגיעו לרמות האלו כבר תדעו לגמרי לבד מה לעשות.

תוכן פוגע