מוביל - ממלכת השחמט

לחצו פה והוסיפו את האתר שלי ל

מוביל - ממלכת השחמט / אדם נתנאל גבריאלי

           והנסיך אפילו שבר אותו!... סליחה. חשבתי שאתם כבר מכירים את הסיפור. בעצם, מכיוון שהוא מתרחש בתוך הראש שלכם. הראש שלכם הוא חלל­­ חיצון. החלל החיצון שאני חי בו. בממלכת שחמט, שקוראים לה מוביל.

        מוביל היא אחת משבעים ושמונה ממלכות השחמט שיש ביבשת שלנו. "שחמטיק". השוכנת בכוכב הלכת "משחקי לוח - שחור לבן". הייתה טעות בהענקת שם זה: הוא כולל את השם של מערכת השמש בה הוא שוכן: "משחקי לוח".

        כמובן שכל אחד פה יודע שגלקסיה זה דבר ענקי. אך זה לא בהכרח משפיע על משמעותה. במקרה זה: לכל גלקסיה הקיימת בראשכם יש נושא אחר אשר אתם מודעים אליו, למשל: משחקים. זו הגלקסיה בה אני גר.

        עד כאן בטח חשבתם שאני בן אנוש. אם כן, אז טעיתם. קוראים לי אלכס ואני צריח ימני שחור. הריבוע שלי הוא A8. אך את המשחקים אנחנו מקיימים אך ורק כשממלכת שחמט לבנה באה לכבוש את ממלכתנו. במשחק ההיסטורי השני ביצעתי את המט המכריע.

המשחק ההיסטורי פירושו שהוא השפיע באופן קיצוני על מערכת יחסים עם ממלכת שחמט מסוימת. במצבנו הנוכחי, הממלכה רוג'ר. השנייה בגודלה מתוך כל שבעים ושבע הממלכות הנוספות.

        השח המכריע נקרא כך מפני שאת המלחמה השלמה לא מבצעים רק במשחק אחד, אלא מבצעים אותו בכמה משחקים נפרדים. בכל משחק, מתווספות עוד שתי שורות לשטח הממלכה שניצחה בו. המשחק המכריע (שבתוכו כלול גם השח המכריע) הוא המשחק שבו ממלכה כובשת את כל שמונה השורות.

        מורי הוא החבר הכי טוב שלי כבר חמש שנים. הוא הרץ הימני הכי טוב שאני מכיר. אבל במשחק האחד לפני האחרון הוא הקריב את עצמו לידי המלך. לבסוף, אחרי המשחק המכריע, התברר שהוא עשה זאת חינם. אז בעצם, עוד לא שיחקנו בממלכה שלנו חוץ מהמשחק האחרון. המשחק בו כבשנו את מוביל, שהייתה פעם טרי.

        באותו יום בו מורי מת, לא הפסדנו בגלל המשחק. גם לא הפסדנו בגלל מלחמה. הפסדנו בגלל שקר וכישוף קטלני, כישוף זיכרון.

תוכן פוגע