20 דברים שאתם חייבים בתיק לקראת שנת הלימודים החדשה

היי לכם! לקראת שנת הלימודים החדשה החלטתי לעשות לכם -כמו שבטח הבנתם מהכותרת- 20 דברים שאתם חייבים בתיק לקראת שנת הלימודים החדשה. הרבה פעמים קורה לי שאני לא יודעת מה לשים בתיק ביום הראשון ובכלל ואז כשאני כבר בבית ספר נזכרתי ששכחתי דבר כזה או אחר בבית. אז הנה רשימה של מה שלדעתי חובה לשים בתיק לבית הספר...

1. תיק עזרה ראשונה-

לפי דעתי זה אחד הדברים היותר חשובים שצריך להיות בתיק ואין ברוב התיקים. בתיק העזרה הראשונה רצוי לשים את כל מה שצריך לשעת חירום, כלומר:

*פלסטרים

*יוד

*תחבושות

וכל מה שעולה על דעתכם.

2.קלמר-

קלמר חשוב גם הוא. שם שמים את כל כלי הכתיבה שלכם. הוא נמכר בצבעים שונים, צורות שונות, גדלים שונים, מכירים שונים ובמקומות שונים. כל אחד יכול לבחור לו מתוך מבחר עצום של קלמרים, גוונים וסגנונות וזה לדעתי מעולה כי כך כל אחד יכול לבחור לו את הקלמר האהוב עליו ביותר.

3.עפרונות/עטים-

כדי להעתיק מהלוח, לכתוב במבחן או אפילו סתם לצייר אנו משתמשים בעפרונות ולכן זה הדבר הבא שלדעתי חשוב נורא לשים בתיק (או בקלמר). כן, אני יודעת שיהיו כאלה שיגידו : "אבל אני כותב בעט" או "את לא תחליטי במה נחנו נכתוב" אז לא, אני לא מתכוונת להחליט בשבילכם במה לכתוב וזה לא דבר רע לכתוב בעטים העיקר שיהיה לכם נח לכתוב.

4.מחק-

כמובן שאי אפשר להסתדר בלי מחק או אם אתם משתמשים בעט אז עט מחיק. מחק עוזר לתקן טעויות כתיב או שאלות שגיליתם בהן טעות כלשהיא והוא נותן להן אפשרות לתקן ולחדש...

5.מרקרים-

בין אם אתם רוצים להדגיש משהוא או אפילו לצבוע עם זה ציור שציירתם המרקרים יעמדו לשירותכים! אני משתמשת בהם בעיקר במבחנים כדי להדגיש את התשובות בטקסט וככה אני לא אצטרך לחפש אותם עוד פעם ועוד פעם... 

השימוש השני שאני עושה במרקרים הוא כדי ללמוד איתו למבחנים. איך?

אם אני צריכה ללמוד טקסט אני פשוט ממרקרת כל פסקה בצבע שונה וכך הטקסט נקלט יותר טוב בראש.

6.מספריים-

אחד הדברים היותר אהוב עלי בקלמר. אני משתמשת בו בדרך כלל בשיעורי אומנות או כשאני רוצה להדביק משהוא במחברת אבל הוא לא מתאים לי לדף או אפילו כשאני עושה יצירות בבית כשמשעמם.

7.דבק-

כשמו כן הוא- הדבק משמש להדבקת דברים. ברוב הפעמים הוא משמש כדי להדביק דברים במחברת אך לפעמים משתמשים בו גם בשיעורי אומנות.

8.סרגל-

בסרגל משתמשים בעיקר בשיעורי חשבון כדי למדוד זוויות וצורות שונות וכדי לחשב את שטחן. הסרגל עוזר לנו להיות יותר מדויקים במהלך עבודתינו.

9.מחברות-

בין אם זה מחברות חשבון או מחברות שפה, בין אם המחברת גדולה או קטנה המחברת היא אחד הדברים השימושיים ביותר גם בלימודים, גם בחוגים וגם בעבודות והחיי היום יום. היא עוזרת לנו לשמור על סדר וארגון ובה נמצאים כל שיעורי הבית.

10.ספרים-

את הספרים הנחוצים לכם לקראת שנת הלימודים החדשה מומלץ לשים בתיק או במקרה שאתם מקבלים את הספרים ביום הראשון ללימודים מומלץ לקחת שקית כדי לסחוב בה את כל הספרים שתקבלו.

11.קלסרים-

יש כאלה שאומרים להם שהם צריכים קלסרים לשיעור מסויים כמו למשל אנגלית או מדעים, ויש כאלה שרוצים ויותר נח להם להשתמש בקלסרים במקום במחברות. בין אם זה קלסר שקוף להגשת עבודה או קלסר קשיח לשיעור מסוים קלסר הוא בהחלט דבר חשוב לקראת שנת הלימודים החדשה.

12.דפדפת-

את הדפדפת שורות או משבצות (מה שיותר נח לכם) שמים בקלסר ובה כותבים, מציירים, עושים טיוטות לעבודות בשפה וכל מה שעולה על דעתכם.

13.יומן-

יש כאלה שמסתדרים בלי יומן וזוכרים את כל מטלותיהם בראש ויש כאלה שכותבים את מה שקיבלו כשיעורי בית וכעבודות או אפילו מבחן קרוב, ביומן שלהם. הוא עוזר לשמור על סדר וארגון ועוזר לזכור את הדברים הכי חשובים ולא לשכוח אותם.

14.מחשבון-

במחשבון יש חלק שאומרים להם להשתמש בו בבית הספר ויש כאלה שהם לא צריכים להשתמש בו. בכל זאת אני חושבת שהוא חשוב כי כך הוא עוזר לך להיות בטוח בתשובותיך בחשבון והוא עוזר לך לפתור תרגילים ארוכים ומסובכים.

15.טלפון-

כן, כן, הטלפונים הניידים בהחלט השתלתו על חיינו הבין אישיים והפכו למצרך ש"אי אפשר בלעדיו". אין פלא שהוא קיבל מקום ברשימה זו. בהפסקות, לפני בית ספר אחרי בית ספר, בערב, בבוקר ואפילו בצהריים משתמשים בטלפון לכל מטרה אפשרית.

16.מטען-

אמרתם טלפון אמרתם מטען. אין דבר כזה כבר לקחת טלפון בלי מטען ולא משנה לאיפו הולכים ואיפה נמצאים. רק שיהיה 100% ושהם לא יגמרו, לכן חשוב לקחת מטען העיקר שלא יגמרו האחוזים.

17.בקבוק-

כדי לא להתייבש ולא משנה באיזה עונה אנחנו רצוי לקחת בקבוק מלא במים ולדאוג לשתות ממנו במהלך היום. כמה שיותר יותר טוב.

18.מגבונים-

כדי לשמור על ידיים נקיות רצוי להשתמש במגבונים. בין אם זה לפני ארוחת 10 או סתם במהלך היום רצוי לקחת חבילת מגבונים קטנה איתך לבית הספר בכל יום.

19.דורדוראנט-

אם אתם משתמשים בדורדוראנט רצוי שתקחו אותו איתכם לבית הספר כדי לשמור על ריענון במהלך היום וכדי שלא תסריחו. תאמינו לי, לא כדי להיות מסריח, זה לא נעים במיוחד.

20.שפתון לחות-

כמובן איך אפשר בלי שפתון לחות? גם אם יש לכם יובש בשפתיים וגם אם לא מומלץ לשים שפתון לחות אחרי כל שיעור או לפחות בהפסקות רק כדי שלא יתייבשו לכם השפתיים וכדי שהם ישארו רעננות.

 

זה הכל להיום, מקווה שעזרתי ושתיהיה שנת לימודים מוצלחת:)


 

 

 

 

תוכן פוגע