ג'יימס בונד

ג'יימס בונד (סוכן 007) הוא הגיבור של סדרת ספרי ריגול מאת הסופר הבריטי איאן פלמינג. בעקבות הספרים הופקה סדרת סרטים פופולרית ביותר שגיבורה הוא המרגל הבריטי, סוכן הוד מלכותה, ג'יימס בונד. הדמות, שנוצרה בשנת 1952, מככבת גם במשחקי וידאו, חוברות קומיקס ותסכיתי רדיו.

הספרים והסרטים אודות ג'יימס בונד נעים בין ריאליזם לבין מדע בדיוני, ומתרחשים על פי רוב במספר ניכר של אתרים מרהיבים ברחבי העולם. זיכיון הסרטים מדורג במקום השלישי ברשימת הזיכיונות  שוברי הקופות הגדולים בכל הזמנים, אחרי היקום הקולנועי של מארוול וסרטי ''הארי פוטר''.

בונד נולד לאב סקוטי ולאם שווייצרית באחוזת סקייפול  שבסקוטלנד‏. גילו אינו ברור, אם כי מוערך כי הוא בן 37. בונד הוא נצר למשפחת אצולה, אך לא ברור כיצד. המוטו המשפחתי הוא "non sufficit Orbis", "העולם אינו מספיק", בלטינית. אביו היה סוחר נשק לאחר מלחמת העולם הראשונה ובעקבות זאת מרבית ילדותו שהה במדינות רבות, ורכש שפות. הוריו נהרגו במפולת שלגים במהלך טיפוס כשהיה בן 11. לאחר מלחמת העולם הראשונה למד בונד בפנימיית איטון המפורסמת ולאחר לימודיו הצטרף ל-MI6 ב-1938. את שרותו הצבאי עשה כקצין מודיעין בצי הבריטי וטיפס עד לדרגת קומנדר. במהלך מלחמת העולם השנייה, כך נרמז מספר פעמים בספרי הסדרה, שירת בונד ביחידת "הקומנדו ה-30"‏. מספרו של בונד, אותו קיבל ב-1952, מורכב מהקידומת "00", המסמנת רישיון להרוג תוך כדי עבודה‏. ומהספרה 7, שנלקחה ממספר קו האוטובוס שהוביל למשרדו של פלמינג. לפי הספר "קזינו רויאל", בונד קיבל את הקידומת עקב הריגת שני אויבים בדם קר: מפענח צפנים יפני במרכז רוקפלר בניו יורק וסוכן כפול נורווגי שעבר בעבור הביון הגרמני‏. בונד משרת בשירות האזרחי של הוד מלכותה במשרד ההגנה ולו שתי מזכירות, אך באופן מסורתי הן אינן מופיעות בסרטים, ושורותיהן מועברות למזכירתה של M, מיס מאניפני. לבונד הוענקה חברות במסדר מיכאל הקדוש וג'ורג' הקדוש והוא משרת בחיל המילואים של הצי המלכותי. בונד משתף פעולה לעתים קרובות עם סוכן ה-CIA פליקס לייטר אך ממעט באופן עקרוני בעבודה עם שותפים. כיוון שלמד בחו"ל טרם מות הוריו, הוא שולט בגרמנית וצרפתית.

 

ג'יימס בונד: סוכן חשאי של MI6, בעל הקידומת 00 המסמנת רישיון להרוג. חזק, מאומן בנשק קל, היה קומנדר בצי המלכותי של בריטניה, נולד בסקוטלנד, רודף שמלות, מעט שרירי, נוהג ללבוש טוקסידו, שיער חום כהה מסורק עם שביל בשמאל ובלורית. חמוש בוולטר P.P.K בעל משתיק (לפי ספר זה). נוהג בבנטלי 1930 אפורה.

ג'יימס בונד: סוכן חשאי של MI6 , בעל הקידומת 00 המסמנת רישיון להרוג. חזק, מאומן בנשק קל, היה קומנדר בצי המלכותי של בריטניה, נולד בסקוטלנד, רודף שמלות, מעט שרירי, נוהג ללבוש טוקסידו, שיער חום כהה מסורק עם שביל בשמאל ובלורית. חמוש בוולטר P.P.K בעל משתיק (לפי ספר זה). נוהג בבנטלי 1930 אפורה.

תוכן פוגע