סט סטי סטיקר סטיקר על מכונית 

היום ניתן לראות הרבה סטיקרים על מכוניות שאומרים "ואהבת לרעך כמוך" או "אין עוד מלבדו". האם מי שהדביק אותם על הרכב באמת חי בצורה הזו או שזו נשארת סיסמא יפה, משאת נפש פילוסופית בלבד? הרב מיכאל לייטמן קבלה לעם בתקשורת מסביר מה צריך לעשות כדי להגשים את משאלת הלב הזו.

העברי הראשון
אברהם אבינו היה הראשון שגילה את הכוח שמפעיל את הטבע והראשון שעבר את המחסום שמפריד בינינו לבין העולם הרוחני, ולכן הוא נקרא עברי. אברהם חקר את הטבע עד שגילה את הכוח העליון, ויצר שיטה מדעית המאפשרת לכל אחד להגיע לאותו קשר ממש. לשיטה הזו הוא קרא חכמת הקבלה ואף לימד אותה את כל מי שחפץ בכך.

מחקרו של אברהם אבינו הוביל אותו לגילוי הכוח העליון, כאמור, שמנהל את המציאות כולה. אברהם גילה שאנחנו חיים בעולם שהוא תוצאה של כל מה שמתרחש בעולם העליון, וכל המציאות שאנו חווים, כולל הרגשת עצמנו, וכל מה שאנו קולטים בעזרת חמשת החושים שלנו, הכל הוא תוצאה של מה שמתרחש בעולם הרוחני, העליון. מה שאברהם גילה עוד הוא שישנה דרך להתחבר עם הכוח הרוחני הזה, ואת זה הוא לימד, כמו שמלמדים היום במסגרת הלימודים של מכללת קבלה לעם.

אין עוד מלבדו
האמירה "אין עוד מלבדו" מתייחסת לאותן תוצאות שהתגלו במחקרו שלאברהם אבינו, ובמחקרם של כל המקובלים שהגיעו אחריו. אין עוד כוח שמנהל את המציאות מלבד הכוח הרוחני האחד, כוח האהבה וההשפעה. כל מה שאנו רואים, מריחים, שומעים, טועמים, ממששים , חשים או חווים, הכל בא ממנו לשם מטרה אחת: שנרצה להתקרב אליו ולהתחבר עימו, ממש כמו שעשה אברהם.

טוב ומיטיב לטובים ולרעים
אבל הרבה פעמים אנו חווים דברים לא טובים. כואב לנו, אנחנו סובלים. גם זה ממנו? כן. גם זה ממנו. והאמת היא שהוא אינו שולח לנו מכאובים וייסורים אלא רק טוב ושפע, אבל בגלל שאנחנו מנותקים ממנו לחלוטין וחיים בעולם הפוך, עולם שהוא עולם של תוצאות, כמו שכבר אמרנו, אנחנו לא מסוגלים להרגיש את הטוב שהוא שולח לנו.

כדי שנוכל להרגיש את הטוב הנשלח אלינו בצורה נכונה עלינו להפוך את הטבע שלנו וללמוד כיצד להרגיש את העולם הרוחני, את עולם הסיבות. כמו שעשה אברהם וכמו שעשו כל שרשרת המקובלים אחריו. כדי שנוכל לעשות את זה עלינו לפתח תכונות של השפעה ואהבה, כמו תכונותיו של הכוח העליון. בשביל זה בדיוק כתב אברהם את "ספר היצירה" ובשביל זה נכתבו כל ספרי הקבלה מאז ועד היום.

ואהבת לרעך כמוך
הפתגם הידוע "ואהבת לרעך כמוך" מגלם בתוכו בדיוק את העבודה הנדרשת מאיתנו: ללמוד להתייחס לאחר כאילו הוא אנחנו ממש. זוהי בדיוק תכונת הכוח העליון והתכונה שעלינו ללמוד לרכוש כדי להתאחד עימו. קבלה לעם מאמרים

כדי לעשות את זה, אומר הרב לייטמן, כדי לגלות בפועל שאין עוד מלבדו, שהוא טוב ומיטיב, עלינו ללמוד לסגל לעצמנו תכונות כמו שלו, ולרצות לאהוב את כולם. דרכו של אברהם, דרך חכמת הקבלה, היא הדרך היחידה לעשות זאת ולהבטיח לכולנו עתיד מתוק.

 

 

תוכן פוגע