לשבור את הקרח

 

 

מדובבים:אנה (קריסטן בל), אלזה (עדינה מנזל), קריסטוף (ג'ונתן גרוף), אולף (ג'וש גאד), האנס (סנטינו פונטאנה), פאבי (קירן הידס), מלך ארנדל (מוריס לאמרץ'), מלכת ארנדל (ג'ניפר לי)הדמויות:

אנה-אחותה הקטנה של אלזה שעוקבת אחרי אלזה ומנסה להחזירה לארמון.

אלזה-מלכת השלג שבורחת מהארמון ובילדות נותנת בטעות מכת שלג לאנה.

קריסטוף-עוזר לאנה למצוא את אלסה ומתאהב באנה.

אולף-איש השלג החמוד שאלזה ואנה בונות בילדותן וכשאנה בורחת היא מעירה אותו לחיים.

האנס-נסיך רשע מאיי הדרום רוצה להשתלט על הממלכה.

פאבי-מלך הטרולים חבר ילדות של קריסטוף.

מלך ארנדל-אבא של אלזה ואנה.

מלכת ארנדל-אמא של אלזה ואנה.

 

קטע מויקיפדיה 

לשבור את הקרח או פרוזן (באנגלית: Frozen; בתרגום חופשי, "קפוא") הוא סרט פנטזיה מוזיקלי-קומי אמריקאי ב הנפשה ממוחשבת של אולפני ההנפשה של וולט דיסני מ-2013. הסרט בוים על ידי ג'ניפר לי וכריס באק, נכתב על ידי ג'ניפר לי והופק על ידי פטר דל וצ'ו.

את אנה מדבבת קריסטן בל ואת אלסה עדינה מנזל. לצדם של מנזל ובל מדבבים ג'ונתן גרוף, ג'וש גאד וסנטינו פונטאנה.

הסרט זכה להצלחה מסחרית עצומה עם הכנסות של מעל 1.2 מיליארד דולר‏ והוא דורג כסרט המרוויח ביותר ב-2013.‏בנוסף הוא מדורג במקום השמיני ברשימת הסרטים הרווחיים ביותר בכל הזמנים. הסרט זכה גם להצלחה ביקורתית עצומה. הסרט היה מועמד ל-138 פרסים וזכה ב-54 מתוכם (בניהם גם שני פרסי אוסקר, לשיר הטוב ביותר ולסרט המונפש הטוב ביותר).

ביקורת:

הסרט זכה לשבחים רבים. מספר מבקרי קולנוע השוו את הסרט לסרטים "היפה והחיה", "בת הים הקטנה", "אלאדין" ו"מלך האריות" מתקופת הרנסאנס של דיסני,‏ וכמה מבקרי קולנוע אף אמרו כי הסרט מסמל התחלה של רנסאנס שני בדיסני.‏ הסרט זכה לשבחים רבים במיוחד על האפקטים החזותיים, התסריט, השירים והדיבוב שבו (במיוחד של ג'וש גאד, עדינה מנזל וקריסטן בל).השיר "Let It Go" מתוך הסרט זכה לשבחים רבים וחלק ממבקרי הקולנוע אמרו כי הסצנה שבה בוצע השיר היא אחת מסצנות הקולנוע הטובות ביותר של 2013.‏

גם בישראל זכה הסרט לביקורות משבחות רבות. 


תוכן פוגע