אבריל רמונה לאבין (באנגלית: Avril Ramona Lavigne; נולדה ב-27 בספטמבר 1984) היא זמרת-יוצרת, דוגמנית, מעצבת אופנה ושחקנית קנדית.

אבריל נולדה בעיר בלוויל שבאונטריו, קנדה ב-27 בספטמבר 1984. אביה, ג'ון לאבין, קרא לה "אבריל" על שם התרגום הצרפתי לחודש אפריל.

בגיל שנתיים, החלה אבריל לשיר עם אמה, ג'ודי לאבין, בכנסייה וכבר אז אמרה אבריל שאמה גילתה את כשרון השירה שלה.

לאבריל יש אח גדול, מאט ואחות קטנה, מישל. בגיל חמש עברה משפחתה לנאפני שבאונטריו, עיירה קטנה בעלת 5,000 תושבים לערך, שם החלה לאבין לשיר במקהלה ולמדה לנגן בגיטרה בכוחות עצמה.

בשנת 1999 השתתפה אבריל בתחרות רדיו וזכתה לשיר עם הזמרת הקנדית שאניה טוויין את השיר "What Made You Say That" מול קהל של 20,000 איש באוטווה במהלך סיבוב ההופעות של טוויין באותה שנה.

באותה שנה, הוזמנה אבריל לבצע עם זמר קנדי מקומי, סטפן מאד את השיר "Touch The Sky", שנכנס לאלבומו, "Quinte Spirit". בנוסף, היא שרה איתו את השירים "Temple Of Life" ו- "Two Rivers" ועבור אלבומו השני, "My Window To You" שיצא בשנת 2000.

במהלך שנת 2000, התגלתה אבריל על ידי סוכן מקצועי, קליפ פאברי, במהלך הופעתה בחנות ספרים שבקינגסטון, אונטריו, אשר שלח את הופעתה למגוון חברות תקליטים. מארק ג'ואט, ממייסדי חברת התקליטים נטווארק, קיבל הקלטה של אחת מהופעותיה וסידר לה לעבוד עם המפיק המוזיקלי, פטר זיזו בקיץ 2000 בניו יורק.

בספטמבר 2000, בזמן שהותה בניו יורק, כשהייתה בסך הכל בת 16, הוחתמה אבריל על חוזה התקליטים הראשון שלה, על ידי תקליטי אריסטה, לאחר שהופיעה בפני מנכ"ל החברה, ל.א ריד.


תוכן פוגע