גוסט ריידר

 

גוסט ריידר

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
גוסט ריידר
Ghost Rider Vol 6 1.jpg
עטיפת החוברת Ghost Rider Vol.6 #1 (ספטמבר 2006), אמנות מאת מארק טקסיירה.
מוציא לאור Marvel Comics
הופעה ראשונה Marvel Spotlight #5
(אוגוסט 1972)
יוצרים רוי תומאס, גארי פרידריך (כתיבה)
מייק פלוג (איור)
נתונים
שם אמיתי קרטר סלייד (פנטום ריידר)
ג'וני בלייז
דני קטץ'
סטטוס פעיל
חבר\ה ב קרניבל קוונטין
חבר\ה לשעבר ב בני חצות
לגיון המפלצות
האלופים
דפנדרס
קרובי משפחה
בולטים
ג'וני בלייז:
ברטון בלייז ונעמי קייל (הורים, מתים)
קרייג ומונה סימפסון (הורים חורגים, מתים)
רוקסן סימפסון (אשה)
קרייג בלייז (בן)
אמה בלייז (בת)
דני קטץ' (אח)
ברברה קטץ' (אחות, מתה)
עין סבאח נור (אב קדמון)
כוחות בולטים כוחות וסיבולת-על, מסוגל ליצור להבות גשמיות ושמימיות, יכולת לעבור בין ממדים, בעל שרשרת מכושפת באש הגיהנום, "מבט הכפירה".

גוסט ריידראנגלית: Ghost Rider) זהו שמן של מספר דמויות אנטי-גיבורים על-טבעיים המופיעים בחוברות הקומיקס ביקום מארוול קומיקס. הדמות הופיעה לראשונה בחוברת Marvel Spotlight #5 מאוגוסט 1972 ונוצרה על ידי צמד הכותבים רוי תומאס וגארי פרידריך והמאייר מייק פלוג. חברת מארוול השתמשה בשם לדמות מערבונים שנודעה בתחילה כנייט ריידר ולאחר מכן כפנטום ריידר.

האלטר אגו של הגוסט ריידר השני והמפורסם ביותר הוא ג'וני בלייז, אופנוען פעלולן אשר כדי להציל את חייו של אביו החורג, מסכים למסור את נשמתו לשטן (שהתברר מאוחר יותר כשד בשם מפיסטו). במקום זאת, נשמתו מתאחדת עם ישות בשם זרת'וס. כאשר בלייז משתמש בכוח של זרת'וס, גופו נאגף באש הגיהנום וראשו הופך לגולגולת רושפת אש. הוא רוכב על אופנוע בוער ומסוגל לשלוח פרצי אש מכפות ידיו. דמותו כיכבה בסדרת חוברות משנים 1972-1983.

סדרת חוברות שנייה פורסמה בשנים 1990-1998, ובו הוצג הגוסט ריידר השלישי, דני קטץ'. לאחר שאחותו נפצעה מידי גנגסטרים, קטץ' נתקל באופנוע שכושף באופן מיסטי מיסתורי להכיל את רוח הנקמה. ג'וני בלייז הופיע מחדש בסדרת החוברות כדמות משנה, ובשנות ה-2000 כיכב מחדש כגוסט ריידר לאחר שהחליף את קטץ'.

דמותו של גוסט ריידר עובדה לסרט קולנוע באותו שם משנת 2007, בכיכובם של ניקולס קייג' כג'וני בלייז, אווה מנדז כרוקסן סימפסון, וס בנטלי כבלאקהרט, סם אליוט כקרטר סלייד ופיטר פונדה כמפיסטופלס. קייג' שב לגלם את הדמות בסרט המשך בשם "גוסט ריידר: רוח הנקמה", בו מככבים גם קירן היינדס בתפקיד השטן, אידריס אלבה כמוֹרוּ וג'וני ויטוורת' כבלאקאאוט.

דמותו של גוסט ריידר נבחרה במקום ה-90 ברשימת גיבורי העל הגדולים של כל הזמנים‏

תוכן פוגע