ליידי גאגא!

 

שם ליידה:סטפני ג'ואן אנגלינה ג'רמנוטה.                                                   

תאריך לידה:28 מרץ 1986.                                                         

מקום לידה:ברוקלין,ניו יורק,ארצות הברית.                                                   

שנות פעילות:.2005                                                                     

סוגה:פופ,דאנס.                                                                           

עיסוק:זמרת,כותבת שירים,מפיקת קלטות,רקדנית,במאית,אשת עסקים ודוגמנית.

כלי נגינה:פסנתר,סניסתיסייזר וקיי.

בגיל ארבע למדה לנגן בפסנתר, ובגיל 13 כתבה את בלדת הפסנתר הראשונה שלה, איתה הופיעה בערבי מיסה. שם הבמה שלה נגזר מהשיר: "Radio Ga Ga" של להקת קווין - המפיק שלה שמע אותה מקליטה הרמוניות קוליות שהזכירו לו את פרדי מרקיורי והפך את השיר "רדיו גא גא" לבדיחה פרטית שלהם. בגיל 11 התקבלה לבית הספר לאמנויות ג'וליארד שבניו יורק, אבל בסוף למדה בתיכון קתולי במנזר "סייקרד הארט". באוניברסיטה המשיכה ללמוד מוזיקה, אבל לא החזיקה שם מעמד.

לאחר שעברה מבית הוריה החלה לנגן בניו יורק ומצאה עצמה מוקפת זמרים צעירים שכתבו בסגנון דומה לשלה, החליטה לעשות משהו חדש בתחום מוזיקת הפופ. באותה עת פגשה גאגא את ליידי סטארלייט שעזרה לה לגבש את תדמיתה ואת אופן לבושה הייחודי על הבמה. כמו כן פגשה גאגא באותו הזמן גם את לוק קארל שמאוחר יותר הפך להיות בן זוגה.

ב-2005 גאגא שאז הייתה עוד ידועה בשם המקורי שלה, הוציאה מיני-אלבום ששמו: "Red & Blue". גאגא הוחתמה בחברת התקליטים: דף ג'אם והקליטה שם שיר שכתבה, שהושפע מפרינס, "Beautiful, Dirty, Rich". מנהלי החברה לא התרשמו מהשיר והפסיקו את הקשר. באותו זמן, החלו הופעותיה במועדוני לילה למשוך קהל רב. שמה התפרסם והיא הוזמנה, יחד עם להקתה, "The Starlight Revue", להופיע בפסטיבל לולהפלוזה

תוכן פוגע