חניכים[

 • יונתן מיטרני (תובל שפיר): מגיע מבית האומנה למחנה. הוא מגלה כי ישנו ציור של פניו במערה שנכנס אליה, ומבין שזה קשור לאוצר סרגון הנמצא ביער המחנה. בפרק הסיום של המחצית השנייה של העונה הראשונה מגלה יונתן כי ארי הוא אביו הביולוגי. אחיה החורג של נינה. בעונה השנייה, יונתן משתתף בצוות אכילס, ועובר מסע כדי למצוא את אימו. היחסים בינו לבין דני בעליות וירידות.
 • דניאל "דני" רובין (אליאנה תדהר): בת זוגו של יונתן ומגיעה עמו למחנה. במהלך הסדרה, מוכשת על ידי צפע ארצישראלי ונשלחת לבית חולים ליומיים, אלא שאז, מתברר לדני שזמן שהותה בבית החולים נארך לשבועיים, ותוך יומיים היא בורחת מבית החולים למחנה. מאז היא מסתתרת במחסן הכביסה במחנה, בלי שאף אחד ישים לב אליה. היא נעזרת בליעם, מספרת לו על כך שמנצלים את יונתן, ולבסוף מוכיחה ליונתן זאת. נחטפת על ידי סיימון ומשתחררת במבצע חילוץ שארגנו יונתן, נינה וליעם. בעונה השנייה, דני משתתפת בצוות אתנה, והיחסים בינה לבין יונתן בעליות וירידות.
 • נינה בראון (ליאור כהן): בתם של מנהלי המחנה, המכירה כל מטר ביער. אחותו החורגת של יונתן. בעונה השנייה, נבחרת להנהיג את צוות אתנה, ונעשית בת זוגו של אלכס.
 • ליעם בן בסט (דניאל מורשת): חברו של יונתן שמגיע יחד עמו למחנה מבית האומנה. אחיהם של מירון ואשל (מהחולמים), בן למשפחת פשע. בן זוגה של שרון בעונה הראשונה. לאחר שמצא את תליון גילגמש וענד אותו, הופנט על ידי איתן באמצעות התליון. בעונה השנייה, ליעם משתתף בצוות אכילס והוא בן זוגה של נטלי.
 • אדוארד (אדי)/ברק הניס (עמרי לוקאס, עונה שנייה): נסיך גאליסיה. טוען כי הוריו נטשו אותו ביער כשהיה ילד ואמרו לו לשמור על מפה, ולא לתת אותה לאף אחד. יונתן ודני מוצאים אותו ביער ומביאים אותו למחנה גאליס. חניך העונה לשם ברק הניס צריך להגיע ולהצטרף למחנה. יונתן, דני וליעם מנצלים הזדמנות זו וגורמים לברק לברוח מהמחנה ואומרים לארי, מנהל המחנה, שאדי הינו ברק הניס. משתתף בצוות אתנה. בחלק הראשון של העונה, הוא נעשה בן זוגה של דני. אמו היא זארדה ואביו הוא איקרה.
 • דורי (דניאל גד): המנהיג בחבורת הוותיקים במחנה גאליס ובן זוגה של יולי בעונה הראשונה. לדורי בעיה בקרישת הדם. בסוף המחצית השנייה של העונה הראשונה, הופך לבן זוגה של רונה. בעונה השנייה, דורי משתתף בצוות אתנה, ומטרתו היא להתקבל למכבי. בן זוגה של דפני.
 • יולי סער (שירן סנדל): בת זוגו של דורי בעונה הראשונה אשר באה ממשפחה עשירה. לפני תחילת המחנה, אמה התחתנה עם אדם זר, ולו נערה בשם רונה, אשר אליה מתנהגת יולי כאל משרתת. במהלך הסדרה, נבחרת להיות הפרזנטורית של הקמפיין "חלב על הזמן" ומוותרת על התפקיד. כיוון שרונה התאהבה בדורי, יולי סוחטת אותה ואומרת לה, שאם היא לא תתרחק מדורי, היא תגרום לכך שדורי יזרק ממחנה גאליס. היא נבחנת ל"פסטיכיף", אלא שזמן קצר לאחר מכן, מתגלה שהקול ששר באודישן לא היה הקול שלה, אלא של רונה, והתדמית שלה נהרסת. בעונה השנייה, יולי נעשית יותר נחמדה ומשתתפת בצוות אכילס.
 • הוגו (נווה צור): הילד הוותיק ביותר במחנה. אובחן בגיל צעיר כמחונן והוקפץ שתי כיתות. בן זוגה של עדי. בעונה השנייה, הוגו משתתף בצוות אתנה, והבטיח לעזור לדורי להתקבל למכבי, בתנאי שדורי יהיה בן זוגה של דפני.
 • עדי דנציגר (מאיה קורן): בתו של השף דנציגר ואחותה של דפני. בת זוגו של הוגו. בעונה הראשונה היא מגיעה למשימת הסו-שף עם אביה, והוגו עוזר לה להיבחר על ידי ארי ועמליה להיות השפית של המחנה. בעונה השנייה, עדי משתתפת בצוות אכילס ומסתירה מאחותה, דפני, את העובדה שהיא והוגו זוג.
 • דפני דנציגר (גאיה טראוב, עונה שנייה): ביתו של השף דנציגר ואחותה של עדי. בעלת ביטחון עצמי נמוך ומגמגמת פעמים רבות. היא חושבת שהגמגומים שלה עושים אותה חריגה ושונה. אחותה, עדי, מנסה להגן עלייה ובכך מסתירה ממנה את העובדה שהיא והוגו זוג. משתתפת בצוות אתנה.
 • אלכס שמואלוב (מאור שוויצר, עונה שנייה): ראש צוות אכילס. בנו של מנכ"ל של חברה מצליחה. אביו, שלח אותו למחנה גאליס כדי לבדוק האם אלכס ראוי לרשת את חברתו. אלכס הבטיח לאביו שינצח בכל המשימות ושיוכיח לו שיוכל להתגאות בו. כדי לבצע את הבטחתו, הוא מרמה במשימות. בחלק השני של העונה השנייה, הוא נעשה בן זוגה של נינה.
 • נטלי רואס (שני אטיאס, עונה שנייה): בת למשפחת פשע, אשר נשלחה למחנה כדי לתפוס את ליעם ואת אחיו. כדי להשתתף במחנה, אימצה את שם המשפחה "קידר". אלכס יודע את סודה של נטלי וסוחט אותה שתעשה את הדברים שהוא רוצה, אחרת הוא יספר לארי שנטלי חלק ממשפחת פשע. משתתפת בצוות אכילס.
 • אדם (בן אדם, עונה ראשונה): חברו הטוב ביותר של דורי. במהלך הסדרה, אביו נשלח לבית כלא והוא עתיד לעבור לגור בבית אומנה. גנב את חפציהם של דורי ויולי. בסוף המחצית השנייה של העונה הראשונה, הופך לבן זוגה של רונה ונפרד ממנה.
 • רונה דיין (מור פולנוהר, עונה ראשונה ושנייה): אחותה החורגת של יולי, אשר יולי מתנהגת אליה כאל משרתת. היחידה במחנה אשר יודעת על בעיית קרישת הדם של דורי ועוזרת לו להסתיר זאת. נבחרה להשתתף ב"פסטיכיף". בסוף המחצית השנייה של העונה הראשונה הופכת לבת זוגו של דורי. בעונה השנייה נוסעת ללונדון לממש את חלום השירה שלה, ובכך עוזבת את מחנה גאליס. בחלק השני של העונה השנייה, רונה חוזרת למחנה מלונדון וציפתה שדורי יחזור אליה ויטוס איתה ללונדון אך דורי לא חיכה לה והתאהב בדפני. לבסוף רונה נשארה במחנה מפני שלא היו כרטיסי טיסה והיא בצוות אתנה.
 • שרון (תמר עמית יוסף, עונה ראשונה): חברתה הטובה ביותר של יולי. ניהלה רומן נסתר עם רועי. בת הזוג של ליעם בעונה הראשונה. בעונה השנייה היא עוזבת את המחנה ועובדת בתור מפיקה ומדברת, ולאחר מכן חוזרת לרועי וטסה עמו למקסיקו.
 • גאיה (שירה נאור, עונה שנייה): חיה בגאליסיה יחד עם אחיה, וולקן, מתחבאת מפני איקרה וזארדה, שלא יודעים שהיא נמצאת בעיר האבודה. יונתן הביא אותה למחנה גאליס וארי ביקש ממנה להיות חניכה. בהמשך, היא ויונתן מתקרבים, והיא משתתפת בצוות אתנה.

מדריכים[עריכה]

 • ארי מיטרני (גיא זו-ארץ): הבעלים של המחנה, אביו של יונתן, אביה החורג של נינה ובן זוגה של עמליה. נזרק על ידי סיימון מהר במדבר וקיבל אמנזיה. רוצה למצוא את לוחות הגורל כדי לדעת את עברו.
 • מיקה (דנה פרידר ): מדריכת קבוצת אולימפוס, ואחראית על הילדים. הלב שלה נשבר מפני שהחבר שלה לשעבר בגד בה. פגשה את בנימין אחרי שפיטרו את רועי, ולבסוף התאהבה בו. הופנטה על ידי עמון באמצעות תליון גילגמש.
 • עמליה בראון (הדס קלדרון, עונה ראשונה): אמה של נינה, בתו של סיימון, בת זוגו של ארי ואמו החורגת של יונתן. רופאה במקצועה. אביה הקים במקור את מחנה גאליס. בעונה השנייה היא מטפלת בו.
 • רועי (גל אמיתי, עונה ראשונה): מדריך קבוצת אולימפוס. מנהל רומן נסתר עם שרון וכאשר ארי ועמליה מגלים זאת, הם מפטרים אותו מהדרכת קבוצת אולימפוס. לאחר שפוטר, טס רועי למקסיקו, ושובר את ליבה של שרון.
 • בנימין "בן" ברג (תומר קפון, עונה ראשונה): הילד הקטן ביותר בבית האומנה, אשר ביקש שהכל יהיה רגיל, אך בליבו רצה להיות גדול כמו שאר הנערים והפך לכך. החליף את רועי בתור מדריך קבוצת אולימפוס. חבר במסדר שומרי הסוד. בן זוגה של מיקה.
 • תום פרייליך (רועי ניק, עונה ראשונה): בן זוגה הקודם של דני אשר הופיע בסדרה הקודמת, החולמים. עזר ליונתן לחפש את דני. קנה את מחנה גאליס ב-100,000 שקל. ניצח יחד עם דני במשימת הלייזר-בול. קנה את האלמנט האחרון למציאת לוחות הגורל: דגם של ספינה עתיקה שהייתה ברשות הפיניקים ובתוכה נמצאת מפה המראה את מיקומם של לוחות הגורל.
 • עילי בן שושן (אור בן מלך, עונה שנייה): עוזר למשפחתה של נטלי. ארי שוכר אותו כעובד תחזוקה וכאב בית למחנה גאליס. לא למד בבית הספר. באחד הפרקים, עדי לימדה אותו לקרוא ולכתוב.

דמויות נוספות[עריכה]

 • זארדה (אוולין הגואל, עונה שנייה): שולטת בממלכת גאליסיה. יכולה להפך אדם לאבן. נשואה לאיקרה. אמו של אדוארד.
 • איקרה (שמוליק לוי, עונה שנייה): שולט בממלכת גאליסיה. רפה שכל וחסר טקט. נשוי לזארדה. אביו של אדוארד.
 • סמאראס (מיקי לאון/אלון חמאווי, עונה שנייה): מפקד הצבא של איקרה וזארדה.
 • וולקן (טל מוסרי, עונה שנייה): חי בגאליסיה יחד עם אחותו גאיה. משרת את איקרה וזארדה ומסתיר את אחותו מפניהם. נהפך לאבן בידי זארדה.
 • מירון בן בסט (אלירז שדה, עונה שנייה): אח של ליעם ואשל (מהחולמים), עבריין. גנב זהב מהאחים של נטלי ולכן היא רוצה לנקום בו.
 • סיימון בראון (אריה מוסקונה, עונה ראשונה): מצביא אשר רוצה להשתלט על הצבא. הקים את מחנה גאליס. אביה של עמליה וסבה של נינה. זרק את ארי מהר במדבר, דבר שגרם לארי לקבל אמנזיה. חוטף את דני. לאחר שהוסגר למשטרה, ברח מהניידת. תום משתף איתו פעולה. בפרק האחרון של המחצית השנייה של העונה הראשונה, הציל את נינה מהתמוטטות המערה בה שהו, ונפצע.
 • יוהאן (נבו קמחי, עונה ראשונה): מנהיג מסדר שומרי הסוד ואביו של עמון. מנהיג את המסדר בחכמה ולא באלימות. אביו של בנימין ציווה עליו להקים את המסדר. נכלא על ידי בנו, עמון.
 • עמון (לירון קורן, עונה ראשונה): בנו של יוהאן וחבר במסדר שומרי הסוד אשר רואה אלימות כפתרון לכל. בסדרה, עמון מחכה לכך שאביו יפרוש מהנהגת המסדר, כדי לתפוס את מקומו ולבסוף מחליט למרוד באביו, לכלוא אותו ולהשתלט על המסדר. מהפנט את מיקה באמצעות תליון גילגמש.
 • איתן גולד (רודי סעדה, עונה ראשונה): העוזר של סיימון, טיפש במיוחד. בפרק האחרון של המחצית השנייה של העונה הראשונה מהפנט את ליעם באמצעות תליון גילגמש. לאחר מכן, ליעם מוריד את התליון, גורם לאיתן לענוד אותו וכך מהפנט אותו באמצעות התליון.
תוכן פוגע