מידע על דנה פרידר

דנה פרידר נולדה ב-19 בפבואר 1987 בראשון לציון

בשנת 2004 לקחה פרידר חלק בקבוצת המעודדות של מכבי תל אביב בכדורסל. ב-2005 השתתפה בתוכנית "נולד לרקוד" ועל אף שלא זכתה להצלחה רבה בתוכנית, הייתה התוכנית לקרש הקפיצה שלה לעולם הבידור. היא החלה להנחות תוכניות ילדים בערוץ ניקלודאון וגילמה את אלינור, דמות משנית בעונה השנייה של הטלנובלה "האלופה" של ערוץ הכבלים HOT3. הייתה מנחה בערוץ ניק, בסדרה שיחה צפופה, לצד תובל שפיר, מייקל לואיס ואחרים. לאחר שזו הסתיימה, שיחקה פרידר בטלנובלה הבאה של הערוץ – "בובות" בדמות הדוגמנית נופר קליין. בהמשך, הצטרפה לעונה החמישית של סדרת הילדים המצליחה "הפיג'מות" למשך ארבע העונות שלה ושיחקה בסדרות הבת שלה: "קפה קר-סול" ו"המופע של דובל'ה".

פרידר היא דוגמנית. היא כיכבה בפרסומות ומסעי פרסום רבים, בהם למותג הנעליים "סקצ'רס", לחברת האופנה TNT, למסע פרסום "מועצת החלב" ולמוצרי טיפוח מסדרת "כיף". לזה האחרון נבחרה, בין השאר, עקב דמיונה לכוכבת הקמפיין בעבר – לואיסנה לופילטו.

לאחר לימודיה בגימנסיה הריאלית שירתה פרידר בצה"ל בתפקיד כוריאוגרפית בחיל החינוך והנוער.

ב-2007 השתתפה במופע המוזיקלי לילדים "פסטיגל על הזמן" וזכתה במקום השני עם השיר "נערה חשמלית". ב-2008 הופיעה שוב בפסטיגל ("תפוס ת'פסטיגל") עם השיר "בלי תחרות". כמו כן, באותה שנה העלתה מופע משלה הקרוי "נערה חשמלית".

ב-2009 השתתפה דנה במספר קטעים קומיים בתוכנית הבידור "שבוע סוף!", ובמיני-סדרת הטלוויזיה "תמיד אותו חלום", המבוססת על שיריו של צביקה פיק, שם היא מגלמת את דמותה של שולי. בשנה זו השתתפה בפסטיבל שירי הילדים 2009 בתפקיד הנסיכה ויולה.

ב-2010 וב-2011 השתתפה בדרמה היומית המצליחה של HOT "עספור" בתפקיד יולי, ושיחקה בגרסה הישראלית של המחזמר "שרק" בתפקיד הנסיכה פיונה.

ב-2 בינואר 2011 הצטרפה יחד עם עודד פז לנבחרת המנחים של ערוץ הילדים. בחנוכה 2011 השתתפה באחד המופעים הגדולים פסטיגל ששיחקה את לייק וזכתה במקום השני עם השיר טאג מי בייבי. סמוך לפורים באותה השנה פורסם כי תחפושת בדמות זו היא הפופולרית ביותר בחנויות הצעצועים.‏[1]

ב-2012 יצא לאקרנים הסרט "חתולים על סירת פדלים", בו משתתפת פרידר. בשנת 2012 דנה פרידר הצטרפה לסדרת הבת של החולמים- גאליס ששמה שיחקה בתפקיד את מיקה מדריכה של קבוצת "אולימפוס". ובאותה שנה עם עודד פז הנחתה את התוכנית של 3 בערוץ הילדים ממצחיק. בשנת 2012-2013 השתתפה בתוכנית המשך של פספוסים, "סתאאאם!" בערוץ הילדים. באותה שנה הנחתה את ששטוס 2012 יחד עם רוני דואני וטל מוסרי, שגם בפרק אחד הייתה מתמודדת מול כוכבי הישרדות, שהיא הייתה יחד עם כוכבי ערוץ הילדים, שהם קובי פרג', ליאור כהן, רוני דואני, וגיא סלניק, שגם היא הייתה הקפטנית, כוכבי השרדות הם היו נטלי דדון, עזאם עזאם, איתי שגב ואחרים. באותה שנה השתתפה בסדרה של ערוץ הילדים: הכי בסטייל, עם רוני דואני. בשנת 2012 השתתפה ב"ספיי פסטיגל", לצד אליאנה תדהר, שירי מיימון, תובל שפיר ואחרים כרובוטית ושמה "בטא בייב". בשנת 2013 תדבב בסרט היפה והגלדיאטור יחד עם אליאנה תדהר ותובל שפיר וב-31 בדצמבר 2012 התחילה להשתתף בתוכנית קליק בערוץ הילדים. בשנת 2013 פרידר תשחק בסדרה הקומית "פרופיל 64" בערוץ 10. בשנת 2013 משתתפת דנה בעונה החדשה של הפיג׳מות.

תוכן פוגע