היפנוט

  שיעור ראשון בקורס אני יתן לכם משעור הבא תרגילים לנסות בבית לכן בבקשה ממכם תנסו אותם ותכתבו תגובה מה קרה \ איך היה. טוב אחרי שסיימנו את ההקדמה בו נתחיל בשעור הראשון והמשעמם (אל תדאגו כל שאר השעורים יהיו מאוד מעניינים, אני מקווה): אז נתחיל ת'שעור הראשון במשפט: "היפנוזה זה לא מה שראיתם בסרטים", כל השעור הזה אני יסביר לכם מה זה היפנוזה ומה זה לא. אני מציע שנתחיל בכך ש"נשמיד" את המיתוסים סביב היפנוזה. בטח ראיתם סרט אחד או יותר שבו מהפנטים מישהו כדי שיגלה סודות על האויב או כדי שילך להרוג מישהו, זה לא נכון!!!! אי אפשר לגרום למישהו מהופנט לעשות משהו שנוגד את המצפון שלו או לגלות דברים שהוא ככה לא היה מגלה, כל אלה הם המצאות של הוליווד כפי שהם המציאו עוד הרבה דברים......................... הנה עוד כמה דברים בקשר להיפנוט: * רוב הפעמים זוכרים מה אמרו מתי שהיו מהופנטים. * אי אפשר להפנט מישהו אם הוא לא רוצה. * מתי שאתה מהופנט אתה לא מרגיש גבוה או משהו כזה. אולי זה הוריד קצת את הרצון שלכם ללמוד להפנט אבל היפנוזה היא כלי חזק מאוד לטיפול במיגוון דברים. אחרי שאמרנו מה היפנוזה היא לא אז נגיד מה היא כן: מה שעושים מתי שמהפנטים זה מרדימים את האונה השמאלית במוח שאחראית על החשיבה ועל מנגנוני ההגנה ו"מעירים" את האונה הימנית שאחראית לדמיון והאינטואיציה, דבר שמגביר את יכולת הדמיון. מה שכן אפשר לעשות עם היפנוזה זה: * להיפתר מפחדים, חרדות ופוביות. * לעזור להיגמל מסמים ואלכוהול. * לעזור להיזכר בדברים. * עוד הרבה. זהו גמרנו ת'שיעור כיתה משוחררים:)ון:.

שיעור שני:הזכירכם בשיעור הקודם דיברתי על מה זה בעצם היפנוזה. השיעור הזה נדבר על טסטים (test). מה זה בעצם טסטים? לא כל אחד אפשר להפנט יש כאלה שגם יותר קשה להפנט אותם, אבל איך יודעים את מי אפשר ואת מי אפשר? התשובה היא טסטים שהם בעצם מבחנים קטנים (ומאוד נחמדים וכיפים) שבהם בודקים את התגובה של המוח לסוגסטיות. טוב עכשיו אחרי שאתם יודעים מזה נתחיל בכמה תרגילים (טסטים) שכדאי לכם לבצע בבית: טסט 1: תעשו "אגרוף" משתי כפות הידיים אבל תוציאו את שתי האצבעות הראשונות (כמו שילדים קטנים עושים אקדח) תרחיקו את שתי האצבעות אחת מהשנייה הכי הרבה שאתם יכולים ותעצמו עיניים. עכשיו שאתם עם עיניים עצומות תדמיינו שהאצבעות שלכם עשויות מפלדה ושהם כמו מגנטים והכוח בניהם מאוד חזק ושהם נמשכות אחת לשנייה בכוח מאוד חזק, כמו מגנטים מאוד חזקים. תמשיכו ככה עד שהאצבעות נוגעות אחת בשנייה. טסט 2: הערה חשובה: בטסט הזה כמו מתי שאתם מהפנטים צריך לדבר בקול איטי ומונוטוני. בשביל הטסט הזה אתם צריכים עוד איזה מישהו. הוא צריך לשבת ואתם צריכים להיות מולו ולגעת עם האצבע שלכם בעין השלישית שלו (אמצע המצח) ותגידו לו: " אל תפחד אני לא יהפנט אותך עכשיו זה רק תרגיל קטן. תנסה להסתכל לכיוון של האצבע שלי ותעצום עיניים. תמשיך לסגור את העיניים ולהסתכל למעלה. ככל שתמשיך לעשות את זה אתה תרגיש שהעיניים שלך הופכות להיות כבדות יותר ויותר ונסגרות יותר חזק. הם תקועות חזק. הם כבדות כל כך שאתה לא יכול לפתוח אותם. בקרוב אני יגיד לך לפתוח את העיניים, אבל אתה תראה שמאוד קשה לך לעשות את זה, כי העפעפיים שלך מאוד כבדות הם תקועות. העפעפיים שלך תקועות. הם תקועות סגורות. אתה לא יכול לפתוח אותם!!!!!" עכשיו תבקשו ממנו לפתוח את העיניים אבל ממש לא לנסות בכוח אלה בעדינות, לא בטוח שיצליח לכם בפעם הראשונה אבל אם מצליח והוא לא מצליח אז תגידו: "עכשיו אתה יכול לפתוח את העיניים" וזהו זה כל הטסט.

שיעור שלישי:השיעור הזה יהיה מאוד קצר כל מה שאני יתן בו זה טכניקת הרפייה \ היפנוזה עצמית. תנסו אותה למרות שאין לכם מה לעשות בה כדי שמתי שתרצו לעשות משהו זה ילך לכם בקלות. את השיטה אני יחלק לחלקים כדי שתבינו מה התפקיד של כל חלק. והנה השיטה: _____________________________________________ 1. הקדמה: תשבו בנוח עדיף על כורסא, ותתחילו לנשום נשימות עמוקות – כמו במדיטציה. תעצמו עיניים. 2. הרפייה: תדמיינו שאתם רואים את הגוף שלכם מלמעלה והוא זוהר. עכשיו תעברו איבר איבר בגוף ותרגיעו אותו, תחשבו איך השרירים שם רפויים, ואחרי שאתם מסיימים עם האיבר תדמיינו שהוא מפסיק לזהור. תעברו לפי הסדר הבא: אצבעות ברגליים ברגל שמאל, אצבעות רגליים ברגל ימין, כף רגל שמאל, כף רגל ימין, רגל שמאל, רגל ימין, מפשעה, בטן "תחתונה", בטן עליונה, ידיים, צוואר, ראש, פנים. חשוב מאוד תתנו לזה זמן תעברו לאט לאט הרי אתם לא ממהרים לשום מקום. 3. הכניסה ל"טראנס": תדמיינו שאתם בקניון גדול עם 4 קומות ואתם בקומה הרביעית. תחשבו שמתי שאתם תגיעו לקומה הראשונה אתם תכנסו ל"טראנס". תתחילו לרדת במדרגות הנעות ותמשיכו להגיד לעצמכם שמתי שתגיעו לקומה הראשונה אתם תכנסו ל"טראנס". תתמקדו גם בכל הדברים בקניון (אנשים, חנויות וכ"ו). ככה תמשיכו עד שאתם מגיעים לקומה הראשונה. מה עושים אחרי שהגעתם לקומה הראשונה? עוברים לשלב הבא... 4. העמקת ה"טראנס": תספרו מ100 ל1 ואל תתקנו את עצמכם אם אתם טועים, תפסיקו מתי שאתם לא זוכרים איזה מספר היה קודם. *בשלב הזה אומרים את הסוגסטיות. 5. איך לצאת מה"טראנס": תגידו לעצמכם שאתם תספרו מ1 ל5 ומתי שתגיעו ל5 אתם תתעוררו ותהיו עירנים לגמרי ואז תספרו מ1 ל5. *זה הקטע הכי חשוב אחרת רוב הסיכויים לא יעבוד כל מה שעשיתם במהלך ההיפנוזה עצמית אפילו אם אתם לבד ויש טלפון קודם "תעירו" את עצמכם. תנסו את זה כמה שאתם יכולים ותגיבו. איך זה היה? מה הרגשתם? כמה פעמים ניסיתם?

שיעור רביעי:

אחרי שבשיעור קודם למידתי טכניקה להרפייה \ היפנוזה עצמית. השיעור אני ילמד דברים שאפשר לעשות בה, אני ייתן כמה סוגסטיות, ויסביר מזה סקריפטים (script) שעליהם אני ירחיב בשיעור הבא. סקריפט זה בעצם קטע שאתה מכין או קורא אחד מוכן שכתוב בו כל מיני סוגסטיות על מנת לעשות משהו כמו להיפתר מפחד או משהו כזה. בעצם בלי סקריפטים היפנוזה לא שווה כלום כי אי אפשר לעשות כלום. אתה יכול להמציא בעצמך סקריפט (מה שאני ילמד עליו באחד השעורים הבאים) ואפשר להשיג מהאינטרנט \ ספרים, למרות שכמו בכישוף כדאי יותר לכתוב בעצמך את הסקריפט ככה שיתאים כמה שיותר לך אבל כל אחד איך שנוח לו. נ.ב: נגיד למישהו יש פחד גבהים (למרות שלפחדים יש סקריפטים שלמים) אז לדוגמא הוא לא יגיד: "אני לא אפחד יותר" אלה: "אני לא מפחד במקומות גבוהים" או משהו כזה, ולפעמים מדברים בגוף שני כלומר אתה \ את אבל שאתם להתכוון לעצמכם, מקווה שהבנתם. טוב נתחיל הנה כמה סוגסטיות קטנות (הערה: את כל הסוגסטיות או הסקריפטים עושים \ אומרים אחרי שלב 4 בטכניקה שלימדתי): * סוגסטיה שתפעל אחרי שתתעורר מה"טראנס" - "שאתה תתעורר אתה תרגיש נפלא, ותהיה בטוח בעצמך וביכולות שלך" * "אני יחשוב רק מחשבות טובות, אני לא יחשוב יותר מחשבות רעות \ לא נעימות" * "אני יכול לחשוב ולהתרכז יותר בקלות" * "אני יכול לזכור את הדברים יותר טוב, הזיכרון שלי יהיה יותר טוב מאשר מה שהוא היה לפני זה" * "בפעם הבאה שאני יעשה את זה אני יהיה הרבה יותר רגוע" * "אני יהנה יותר מהבריאות שלי ותיהיה לי יותר אנרגיה כל יום" * זה לאלה ששותים, זה אמור לגרום לזה שלא יהיה לכם כאב ראש אחרי זה – "הלילה את תישן שינה עמוקה שלא ישנת כבר הרבה זמן. אתה תתעורר ותרגיש ערני, ותיהיה לך יותר אנרגיה מאשר הייתה לך אי פעם לפני זה"  בטח הבנתם ת'עיקרון בנתיים תוכלו להמציא לעצמכם עוד משפטים כאלה ובאחד השעורים הבאים שאני ילמד איך ליצור סקריפט (לא שזה כל כך מסובך) תוכלו ליצור גם סקריפט אבל קודם תתנסו בזה כי זה הבסיס 
טוב אז מקווה שלמדתם טיפה היפנוט ועכשיו אני מוסיפה עוד תמונה של היפנוזה שזה היפנוט:
היפנוזה

תוכן פוגע