תהנו גולשים יקרים!

בעונה הראשונה ("דרגון בול" יוצאים הילדים גוקו ובולמה במסע למציאת כדורי הקסם "דרגון בול." שאם אוספים את כל 7 הכדורים הם יכולים להביע כל משאלה בדרכם הם קונים להם חברים ואויבים, שבראשם הקיסר המרושע פילאף, צבא הסרט האדום והמלך פיקולו.

עם סיום העונה נישא גוקו לצ'צ'י. העונה השנייה מפגישה את גוקו עם אחיו ראדיץ, אחר שנולד גואן המספר לו כי שניהם שייכים לגזע לוחמים שנשלח לכדור הארץ כדי לשעבדו.

אחר כך גוקו נלחם בו גוקו מת וגם ראדיץ ואחר זה מגלים שעוד שני לוחמים של גזע הסייאנים קרבים לכדור הארץ שם הראשון וג'טה (מקיטה) ושם השני נאפה. גואן פיקולו קרירין יאמצ'ה טיאן צ'יאצו נלחמו בהם פיקולו יאמצ'ה טיאן צ'יאצו מתו בקרב אחר שגוקו בה חיסל את נאפה ומקיטה ברח גוקו נפצע ובגלל שפיקולו מת אין כדורי דרגון בול לכן קרירין, גואן ובולמה נסעו לכוכב נמק כוכבו של פיקולו שיש שם כדורי דרגון בול להחזיר את החברים שלהם לחיים.

הם מגלים שיש על הכוכב יצור בשם פריזה שהוא השמיד את כוכב הסייאנים וגם אותם לכן וג'טה רוצה לחסלו גוקו נוסע לכוכב נמק ושם נלחם עם עוזריו של פריזה וגם נלחם בפריזה בקרב גוקו הופך לסופר סאייה ששערו הופך לזהוב והוא חזק יותר אז מחסלו אך גוקו לא חוזר לכדור הארץ.

גואן גדל ונלחם בפילאף, אחר זמן חוזר גם וג'טה לכדור הארץ ומגלה שאביו של פריזה תיקן את פריזה והם קרבים לכדור הארץ כדי לנקום בגוקו אך בא נער מסתורי וחיסל אותם בקלות והופך לסופר סאייה ואז גוקו בא, והנער מספר לו שהוא בנו של וג'טה ושל בולמה ושקוראים לו טרנקס ושבא מן העתיד כדי לומר לו שעוד 3 שנים יבואו יצורים שנקראים אנדרואידים שנוצרו על ידי דוקטור ג'ירו וגוקו יחלה וימות וגם פיקולו ולכן טרנקס נתן לו תרופה וחזר לעתיד.

אחרי 3 שנים באו האנדרואידים אחד הוא דוקטור ג'ירו ואחד זה אנדרואיד 20 וג'טה חיסל אותו ואז בה טרנקס ואמר להם שזה לא אנדרואידים ואז דוקטור ג'ירו ברח למעבדה שלו הפעיל את אנדרואידים 18 17 ואז הם חיסלו את דוקטור ג'ירו והם הפעילו את אנדרואיד 16 וברחו ואז הם גילו שעוד משהוא בא מן העתיד. פיקולו עף וראה רק בגדים ואז הוא ראה יצור ירוק ושמו סל ואומר לו שיש לו זנב והוא כך שואב את האנשים וסופג את כוחם ואומר לו שאם הוא ישאב את אנדרואידים 18 17 הוא יהפוך לבלתי מנוצח ואז הוא הצליח לשאוב את 18 ואז וג'טה בא עם טרנקס וסל ביקש מוג'טה לתת לו לשאוב את 18 ווג'טה נתן לו ואז הוא הפך לבלתי מנוצח.

גוקו הבריא מן המחלה ונלחם בסל וניצח אך גם הוא מת. עברו שנים וגואן כבר גדול ונולד לו אח גוטן גוקו חוזר ליום לכדור הארץ אך מגלה שמחשף בשם בבידי יוצר יצור בשם מג'ין בו הוא נלחם ומנצח. בעונה השלישית הופך גוקו מנשמה לילד, ונדרש לחפש את כדורי הדרגון בול השחורים ולהיאבק במגוון יריבים עתירי יכולות פלאיות.

 

כל זה הוא דרגון בול העונה הראשונה ודרגון בול זי אכשיו זה דרגון בול GT סבבה?

העלילה, אשר איננה מבוססת על עלילת סדרת המאנגה, נפתחת עם הקיסר פילאף המתגנב למצפה השמיימי ומצליח להשיג את שבעת כדורי הדרקון השחורים אשר נותנים לו את היכולת להגשים כל משאלה בה יחפוץ. גוקו, שסיים לאמן את אוב, נאלץ להילחם כנגד פילאף ועוזריו במטרה לעצור אותם. הקיסר פילאף מבשר לגוקו שכעונש על חטטנותו ועל החיבול בתוכניותיו, מבקש פילאף שהוא היה רוצה שגוקו יהפוך שוב לילד כדי שיוכל להכות אותו.

הדרקון שזומן חושב שזוהי משאלתו של פילאף (אשר רצה לבקש שליטה עולמית) והפך את גוקו לילד קטן, וכדורי הדרקון השחורים התפזרו בכל רחבי היקום. אם כל שבעת הכדורים לא ימצאו תוך שנה, כדור הארץ יתפוצץ. על מנת להציל את כדור הארץ ולחזור לגילו המקורי, גוקו יוצא למסע ברחבי היקום, יחד עם טראנקס ופאן, ביתו של בנו גוהאן, במטרה למצוא את כל שבעת כדורי הדרקון. לאורך המסע החבורה מגלה שנבלים שונים מחפשים גם כן את הכדורים, במטרה לחסל את היקום. הם נלחמים ובדרך פוגשים חבר חדש, רובוט קטן ששמו ג'יל. מכיוון שג'יל אכל את גלאי כדורי הדרקון, הפך הגלאי לחלק ממנו ושימש להם כעת גם כחבר וגם כגלאי.

כשחוזרים השלושה לכדור הארץ, מגלים שאחד האויבים שחשבו שחוסל, בייבי שמו, השתלט על כולם בכדור הארץ, וגם על קרוביהם. עכשיו נותרה להם משימה אחת: להציל את העולם גם מידיו של בייבי. בייבי מצליח להיכנס לגופו של מקיטה ולהשתלט גם על גופו של טראנקס.

גוקו נאלץ להצמיח את זנבו מחדש על מנת שיהיה לו סיכוי לנצח את בייבי, ובמהלך הקרב גוקו מצליח להגיע לצורת סופר סאיין 4 ואף להתגבר על בייבי שעלה על כוחותיו קודם לכן. בסופו של דבר בייבי מובס בידי גוקו ופעולות הרשע שלו מסתיימות. בהמשך, נאלצים גוקו והלוחמים להילחם בסופר אנדרואריד מספר 17 ששיחרר עם היווצרותו את כל האויבים שחוסלו בעבר על ידי לוחמי ה-Z מהגיהנום.

בסיום הקרב מולו, מתבשר גוקו כי כעת נוצרו שבעה דרקונים חדשים ומרושעים מכל כדורי הדרקון, ושהדרך היחידה לשקם את כדור הארץ כרוכה בהבסתם. בקרב האחרון נאלצים גוקו ומקיטה להתעמת עם הדרקון האחרון, אומגה לי שנרון, ששאב את כל הכדורים על מנת להציל את היקום.

הם מצליחים במשימתם אך מצפה להם הפתעה נוספת. הדרקון שנרון אומר שלאחר שגוקו יבקש את משאלתו, כדורי הדרקון לא יתפזרו ברחבי היקום, אלא יעלמו למאה שנים. גוקו מבקש לשקם את כדור הארץ ולהחזיר לחיים את כל מי שנפגע במהלך תקופת הקרב מול סופר אנדרואיד מספר 17, ועולה על גבו של הדרקון. כשעוזב גוקו, כל שבעת כדורי הדרקון נכנסים לגופו.

בסוף הסדרה יש מבט לשקרה 100 שנים לאחר שגוקו עזב, בו רואים את פאן בת ה-115 ונכדה, גוקו ג'וניור, נכד נכדתו של גוקו וגם את נכד צאצאיו של מקיטה, ובקטע זה נראה גם אוב המבוגר.

 

מכאן נסביר את ההיתפתחות של השיער הזהוב אוקי יאללה

 

 1. סופר סאייה - נהוג להיקרא סופר סאייה אחד, גוקו נהפך לסופר סאיה 1 במהלך פרק 95, כאשר פריז (פריזה) הרשע (ראה פריזה), פוגע בקרירין קשות והורג אותו, גוקו, אשר היה על סף "התמוטטות", נתן לזעם שלו להשתלט עליו וכך למעשה הוא נהפך לסופר סאייה אחד, כאשר גוקו משתנה לסופר סאיה הראשון, שערו נהיה צהוב, הוא זוהר בצבע צהוב וכוחו של גוקו מכפיל את עצמו אם לא יותר, ישנו שינוי מדהים בכוח שלו.
 2. סופר סאייה 2 - גוקו נהפך לסופר סאיה שתיים, בקרב נגד וג'יטה, מקיטה קיבל כוח מבבידי והפך לסופר סאייה 2, גוקו התאמץ וגם הפך לסופר סאייה 2. כאשר הוא נהפך לסופר סאיה השני, כוחו מתחזק, והשינוי מסופר סאייה אחד, הם הברקים הכחולים שמופיעים מסביב לגופו, הקוצים בשיער מגדולים הופכים לצרים, וכמובן כוחו שמשתפר במידת מה.
 3. סופר סאייה 3 - גוקו נהפך בפעם הראשונה לסופר סאייה השלישי, מול מאג'ין בו, הם נלחמים מעט, גוקו חושף מעט את כוחו בפני בו, השינוי מסופר הסאייה השני, הוא שיערו של גוקו אשר נהיה ארוך, הגבות שלו נעלמו, ויש לו אישונים בעיניים - דבר שטרם נראה בדמויות הסופר סאייה 1 ו-2. כמו כן, עצמתו "הקורנת" של גוקו גדלה פי שניים ואף יותר, וחבריו, שמבחינים בעצמתו האדירה מרחוק, נדהמים ומתרשמים לטובה באותו הרגע. נוסף על כך, תצרוכת סופר סאייה 3 היא אדירה וגוזלת מגוקו אנרגיה רבה, וכפועל יוצא מכך הוא מתקשה להיות סופר סאייה 3 לאורך זמן, הוא מתעייף במהירות רבה יתר על המידה.
 4. סופר סאייה 4 - סופר הסאייה האחרון והחזק ביותר (לפי הסדרה), גוקו נהפך לסופר סאייה הרביעי לאחר שהוא מבין כי הוא אינו יכול לנצח את בייבי מקיטה (האויב בדרגון בול GT, ראה פירוט על בייבי) הוא נהפך לקוף, כאשר גוקו נהפך לקוף, הוא מאבד את עשתונותיו ומתחיל להשתגע, להחריב את האזור, כאשר הוא משתלט על עצמו, הוא כביכול "מתפוצץ" ומקבל את הצורה של הסופר סאייה הרביעי.

 אני מקווה שנהינתם כי אכשיו בא הסבר הדמויות

 

 • סון גוקו: גיבור הסדרה טוב הלב ועתיר כישורי הלחימה.
 • בורמה: בתו של ד"ר בריף, ראש תאגיד קפסולה רב העצמה. נישאת למקיטה ומקימה עמו משפחה.
 • קאמה סנין/ מאסטר רושי: לוחם רב שנים, חובב פורנוגרפיה ומורו של גוקו.
 • קרילין: ידיד ילדות של גוקו.
 • יאמצ'ה: לוחם וידידו של גוקו. בן זוגה הראשון של בורמה.
 • טינשנהאן: לוחם נועז כמעט כגוקו - תחילה יריבו ואחר-כך ידידו.
 • פיקורו: בנו של המלך פיקורו הרשע.
 • גוהאן: בנם הבכור של גוקו ופאינה.
 • מקיטה/וג'יטה: מיריביו הראשונים והנודעים ביותר של גוקו.
 • טראנקס: הבן של בורמה ומקיטה.
 • גוטן: הבן השני של גוקו ופאינה.
 • פאינה: רעייתו החרוצה של גוקו.
 • קולר ופריז: אויבהם משני הצורה של הסייאנים.
 • דמויות ממוזגות: דמויות שהתמזגו בדרך פלא לאחת. עם הבולטות בהן ניתן למנות את גוג'יטהוג'יטו וגוטאנקס.

נוסף על אלו מופיעים בסדרה אנדרואידים, דרקונים יצורי "בייבי" המסוגלים להשתלט על מוחם של אנשים, בו ורילדו.

אכשיו הסבר כללי על דברים משונים בסדרה אוקי?

 • כדורי הדרגון בול - בעולם הזה מתאכלסים גם כדורי הדרגון בול שהם מוטיב חשוב וחוזר בכל הסדרות של הסדרה. כדורי הדרגון בול הם שבעה כדורים כתומים עם מספר כוכבים עליהם בהתאם למספרם. כאשר כל שבעת הכדורים נאספים, ניתן לזמן את הדרקון האגדי שנרון (Shenron) ולבקש ממנו כל משאלה, החל מכסף ועד חיי אלמוות. הכול תחת מגבלת האנרגיה שלו והכוח שלו כלפי שינוי המציאות. משנרון אי אפשר לבקש אותה משאלה פעמיים. לאחר בקשת המשאלה הכדורים עפים ומתפזרים על פני מקומות אקראיים בכדור הארץ. ישנם גם גרסה שונה של כדורי הדרקון על פני כוכב הלכת נאמק, הכדורים עצמם יותר גדולים והם מזמנים את הדרקון של נאמק, פורונגה (Porunga). אך בניגוד לדרקון כדור הארץ, פורונגה הוא דרקון חזק יותר ויכול לקיים שלוש משאלות לפני פיזור הכדורים. כמו כן ישנם גם חוקים שונים לבקשת המשאלות ובניגוד לשנרון, פורונגה יכול לקיים יותר מפעם אחת את אותה המשאלה. בדרגון בול GT, נראה סוג חדש של כדורי דרגון בול, כדורי הדרגון בול השחורים, ושמזמנים את הדרקון שנרון הוא בצבע אדום (שנרון הישן בצבע ירוק). הקיסר פילאף ביקש מהדרקון שנרון שגוקו יהפוך לילד קטן.
 • אנרגיה ("Energy", "Ki", "Power level") - ביקום של הסדרה לכל יצור חי יש עוצמה אנרגטית, לוחמים מנוסים יכולים לשלוט באנרגיות אלו ואף לבצע מתקפות מבוססות אנרגיה ואף לעוף בעזרת האנרגיה שלהם (בתנאי ויש להם מספיק). אלמנט ייחודי לעונות דרגון בול Z ו-GT, הוא שבעונות אלו הלוחמים מגיעים לרמות כל כך גבוהות של אנרגיה עד כדי כך שביכולתם להשמיד כוכב שלם ללא מאמץ כלל. כבר לקראת סוף עונת דרגון בול המלך פיקורו יוצר רעידת אדמה באמצעות האנרגיה שלו. בדרגון בול Z עוצמת האנרגיה של לוחמי הזי החלה להיספר בצורה מתמטית עם הכנסת הסקאוטר (Scouter), הסקאוטר הינו מכשיר דמוי ראדאר המולבש על הראש, הוא מכשיר המשמש על ידי הצבא של פריז (הסאייאנים כגוף בצבא זה) ולוחמים בחלל כדי לאתר יריבים ולזהות את העוצמות האנרגטיות של אותם יריבים ובכך לאמוד את מצבם במקרה של קרב. הסקאוטר לקח חלק בעלילה בתחילת דרגון בול Z (מסאגת סאייאן ועד לסאגת פריז) בתקופה בה כוחות הלחימה היו עוד בטווח הניתן לאמידה במכשיר. יש לציין כי הסקאוטר יצא מכלל שימוש לאחר הבסתו של פריז בסאגת טראנקס בשל העובדה שכוחם של הלוחמים כבר היה חזק מדי למדידה, דבר שהיה גורם למכשיר להתפוצץ. אולם, לוחמי הזי עדיין מסוגלים לאמוד את כוחות יריביהם וידידיהם באמצעות טכניקת הרגשת האנרגיות כך שהם מסוגלים לחוש בסכנה ובאיום הנשקפים מאויביהם.
 • עולם הנשמות (או עולם המתים) - כאשר אדם מת איפשהו ביקום הוא הולך לעולם הנשמות ומשם ישפט וילך או לגן עדן או גיהנום, שגם הם מוצגים בצורה הומוריסטית (בשונה מההגדרות הדתיות המוכרות). אנשים שהיו לוחמים חזקים וחשובים יכולים לשמור על גופם ולא להפך לרוח (מיוצג כעננה קטנה) ובכך להמשיך את אימוני הלחימה שמותם קטע. ולרוב ניתן למצוא בין אלפי לוחמים וגזעים מכל היקום גם בני אדם, אותם בני אדם המתאמנים מאות ואף אלפי שנים הצליחו להגיעה לעוצמות של מעל ומעבר ללוחמים הכי חזקים שעל כדור הארץ.
 • שינוי צורה - ללוחמים ויצורים מסוימים יש יכולת לשנות צורה מצורה אחת לצורה אחרת, שבדרך כלל שמחזקת אותם. יצורים מסוימים נוהגים בדרך כלל "להשתלט" על מישהו או לשאוב אותו כדי להשתנות לצורה הבאה, וישנם לוחמים ויצורים המסוגלים לשנות את צורתם לפי רצונם. בני שבט הסאייה משנים צורה או לגורילה ענקית ואכזרית או לסופר סאיין. השינוי לסופר סאיין דורש זעם וריכוז רב, שבעזרתו מצליחים סאיינים חזקים מספיק לשנות צורה לסופר סאיין. הסופר סאיין הכי חזק ומתקדם שנראה הוא שלב הסופר סאיין 4. עם זאת, הסאיינים נהפכים לגורילה (ביפנית: "אוזורו") על ידי הסתכלות לעבר ירח מלא או באמצעות החשפות לקרני אור הירח המלא, בעזרת שינוי הצורה הזה כוח הלחימה שלהם מוכפל פי עשרה. בדרגון בול GT גוקו ובייבי-מקיטה הצליחו להפוך לאוזורו מוזהב, כוחו של האוזורו המוזהב הוא חזק פי 150 מסאיין במצב רגיל ופי 10 מאוזורו רגיל. בשביל להפוך לאוזורו מוזהב צריך להסתכל לכדור הארץ מכוכב אחר.

בסדרה יש מלא דמויות וסוגים של יצורים אז בואו נסביר לכם קצת

 

 • סאייאנים - הסאייאנים הם גזע דמויי אדם מכוכב הלכת בז'יטה. הם חולקים באנטומיה הפיזית שלהם עם פרימטים, וכמותם יש להם זנב קוף. כאשר הסאייאנים נחשפים לאור ירח מלא הם משנים את צורתם לקופי ענק פראיים ומסוכנים שמסוגלים לחסל את כל הנקלע בדרכם. כוחם של הקופים הסאייאנים גדול פי עשרה מכוחו של הלוחם במצבו האנושי. כוכב האם של הסאייאנים נקרא כוכב "וג'יטה" על שם מלך הכוכב, כבר בתחילת הסדרה, הכוכב מתפוצץ ונעלם בגלל חששו של פריזר אשר חושש מהסאייאנים שהתאחדו וימרדו בו. הם מתוארים כאנשים פרימיטיביים ואכזריים שפלשו מן החלל החיצון לכוכב "פלאנט" של שבט הטסופולס, שינו את צורתם לקופי ענק ורצחו את אוכלוסיית הכוכב הקיימת, לאחר מכן כבשו את הכוכב ושינו את שמו ל"בז'יטה" על שם מלכם מקיטה. מכיוון שכוח המשיכה של בז'יטה גדול בכעשר מונים מזה של כדור הארץ, הסאייאנים הם גזע מאוד חזק פיזית בהשוואם לבני אדם. הסאייאנים הם גזע של לוחמים אכזריים, צמאי דם וגאוותניים הפולשים לכוכבי לכת, כובשים אותם ומוכרים לבני גזע אחרים. כמו כן אורך שיערם של הסאייאנים הטהורים לעולם לא יגדל או ישתנה. (גוקו, ראדיץ ומקיטה הם דוגמה לסאייאנים טהורים. כמו כן, אביו של גוקו, בארדוק גם הוא סאייאני ויחד עם חברתו הכוללים את טומה, פאשה, פנבוקין וטוטפו.

 

 • חצי סאייאנים - תוצאה של זיווג בין סאייאן לבן אנוש, מבחינת כוח פיזי ועצמת קרב הם הרבה יותר חזקים מסאייאנים טהורים ובעלי פוטנציאל קרב חזק ביותר. רוב חצי הסאייאנים המוזכרים בסדרה מצליחים להגיע לרמת כוח המספיקה להם לשנות צורה לסופר סאייה בצעירות יחסית ובפחות אימון וניסיון קרב יחסית לסאייאנים טהורים כמו גוקו ומקיטה שהגיעו לרמות אלו רק בבגרותם בעזרת אימונים פיזיים ואימוני כוח כבידה קיצוניים (גוהאן, בנו של גוקו, הצליח להוציא עוצמת אנרגיה במספר של 900 בתחילת אימוניו יחד עם פיקורו, יותר מפי 2 מאשר כוחו הנוכחי של אביו ופיקורו בתקופה). אך לא כמו אצל סאייאנים טהורים שאורך וצורת שיערם לא משתנה, אצל חצי סאייאנים אורך וצורת השיער ניתנים לשינוי. (טראנקס, גוהאן וגוטן הם דוגמה לחצי סאייאנים). צאצאיהם של חצי הסאייאנים נחשבים לרבע סאייאנים (כדוגמת פאן, נכדתו של גוקו) וילדיהם של רבע הסאיינים נחשבים לשמינית סיאנים (כדוגמת בולמה ג'וניור) וילדיהם שלהם נחשבים לשש-עשרית סאייאנים (כדוגמת גוקו ומקיטה ג'וניור) אך גם בחלק הזה של הסיאנים עדיין ניתן להפוך לסופר סאיין.
 • בני אנוש - הגזע הדומיננטי בכדור הארץ, יצורים חלשים בהשוואה לגזעים ולוחמים אחרים בחלל. כוחם של בני האדם הממוצעים נע מאחדות בודדות לעשרות בודדות. בעוד שישנם מספר לוחמים אנושיים (לא כולל את לוחמי ה-Z) שהצליחו להשיג עצמה הגבוהה מזו של יתר בני האדם. עם זאת, בני האדם פיתחו טכנולוגיות רבות ועתידניות ובסדרות לא מוזכרות מלחמות בין עמים ואפילו לא מוזכרות שמות של מדינות, רמז לכך שהגזע האנושי לא נלחם בינו לבין עצמו וחי בשלום. (טינשנהאן, קרירין, יאמצ'ה, יאג'ירובה ובורמה הם דוגמה לבני אדם).
 • בעלי חיים - בסדרה הופיעו בעלי חיים רבים אשר מדברים ומתנהלים כמו כל שאר בני האדם הרגילים, בעלי החיים היו מאורים בחלק גדול מהחיים האנושיים על פני כדור הארץ, והם אף משמשים בתפקידים בכירים בעולם של הסדרה, לדוגמה: מלך העולם בסדרה הוא כלב בעל יכולת דיבור. חלק מבעלי החיים שהופיעו בתוכנית היו בעלי חיים פראיים כדוגמת חיות הבר החיות בכדור הארץ שלנו. עם זאת, חלקם הניכר הופיע בתור חלק מהאספקט הקומי של הסדרה שהיה נהוג במהלך ילדותם והתבגרותם של לוחמי ה-Z (הסדרה התאפיינה בהיותה סדרת אקשן וקומדיה), אך בסדרת דרגון בול Z צומצם תפקידם בהדרגה על מנת ליצור סדרה בעלת אספקט של אקשן בלבד. בדרגון בול GT הפסיקו להופיע חיות מדברות במטרה ליצור אספקט של סדרת פעולה בלבד (אף על פי שגוקו הילד לא עזר כלל).
 • בני נאמק - בני נאמק התפתחו בכוכב הלכת נאמק וחיו שם עד להשמדתו ומאז עברו לכוכב נאמק החדש. בני נאמק הם יצורים דמויי אנוש ירוקים דמויי חילזון בעלי מחושים היכולים להאריך את זרועותיהם ולהצמיח את איבריהם מחדש בתהליך מתיש שמצריך המון אנרגיה. בגזע אין זכרים ואין נקבות ורבייה מתרחשת על ידי הטלת ביצים מפיותיהם. למרות זאת הם מתייחסים למנהיגת הגזע שלהם כנקבה (בדיבוב העברי). הנאמקים הם העם שיצר את כדורי הדרקון. הם אינם אוכלים ומתקיימים משתייה בלבד ומשתילת מטעות צמחים על פני כוכבם. הם חיים בכוכב המוקף בשלוש שמשות כך שנוצר מצב שאין אף פעם לילה בכוכבם, מכיוון שברגע ששמש אחת שוקעת, זורחת מיד אחריה שמש אחרת וכך הלאה. הנאמקים מונים את שנתם כשנה שנארכת 130 ימים בלבד (שהם כשליש של שנה בעלת 365 ימים), כך שכדורי הדרקון שלהם יכולים להיות מופעלים 3 פעמים בשנה ולא רק פעם אחת כמו הכדורים שמצויים על כדור הארץ. בהשוואה ללוחמים מגזעים אחרים, הלוחמים הנאמקיים הם חלשים אך עדיין חזקים מלוחמים אנושים. בדרגון בול Z עוצמת האנרגיה של לוחמי נאמק נאמד בטווח שבין 1,000 לבין 3,000. לעומת זאת נייל, מגנה של שליטת בני נאמק שהיה לוחם מנוסה היה בעל עוצמה אנרגטית של 42,000. (פיקורו, נייל ודנדה הם דוגמה לבני נאמק).

אני מאוד מקווה שנהינתם להתראות! אה שכחתי את הגרנד פינלה הבאתי סירטון להנעתכם נ.ב. עם הסרטון לא ניראה אז תעשו איתחול מחדש לדף תהינו!     

נ.ב יקר מאוד וחשובבבבבב

לדרגון בול יצאו משחקים לפליסטישן ולאקסבוקס ולווי בואו אני אסביר לכם קצת טוב?

 

סדרת משחקי "דרגון בול Z: בודוקאי" (באנגליתDragon Ball Z: Budokai series) היא סדרה של משחקי וידאו מתוצרת באנדיי מז'אנר משחקי לחימה המבוססת על סדרת הטלוויזיה דרגון בול. הסדרה כוללת שישה משחקים עד כה, ומשחקה הראשון יוצר בשנת 2002. האחרון עד כה יוצר בשנת 2008. המשחקים מיועדים לפלטפורמות הפלייסטיישן 2 והNintendo GameCube.

סגנון המשחק דומה לרוב משחקי הלחימה בטכנולוגיית ה-3D. חוץ מהיכולות לבעוט ולתת אגרופים כמו בשאר משחקי הלחימה, בסדרת בודוקאי ניתן לירות גלי אנרגיה כמו בסדרה עליו המשחקים מבוססים. בנוסף, לדמויות במשחק יש את היכולת לעוף ולעשות עוד דברים הדומים למה שעושים בסדרה.

 

בודוקאי

דרגון בול Z: בודוקאי (באנגליתDragon Ball Z: Budokai), ובשמו המקוצר, "בודוקאי", הוא המשחק הראשון בסדרה. המשחק יוצר ביפן. הוא הוצא לאור לראשונה באירופה ב-2 בנובמבר 2002 לפלטפורמת הפלייסטיישן 2. ב-3 בדצמבר באותה שנה הוא יצא באמריקה הצפונית. מאוחר יותר בשנת 2003 הוא יצא באמריקה ובאירופה למכשיר הNintendo GameCube. זה היה משחק הדרגון בול הראשון שהגיע לכל אירופה (חוץ מהמדינות צרפתספרד ופורטוגל). המשחק פותח על ידי חברת דימפס, והופץ על ידי אטארי ובאנדיי.

המשחק עוקב אחרי עלילת הסדרה דרגון בול Z, מתחילת הקרב של גוקו ופיקורו נגד ראדיץ ועד הקרב האחרון של גוהאן נגד סל. המשחק כולל 23 דמויות איתן יכולים לשחק. מצבים שכלולים במשחק הם מצב סיפור (בו משחזרים את הקרבות מראדיץ עד סל), מצב קרב רגיל (נגד המכשיר או מתחרה אחר), מצב טורניר וחנות בה אפשר לקנות תכונות ותלבושות חדשות לדמויות.

בגרסה הצפון אמריקאית הדיבוב הוא אנגלי והמדבבים של המשחק הם המדבבים של הסדרה עצמה באנגלית. בגרסאות האירופאיות של המשחק ברוב הפעמים המדבבים הם מהשפה היפנית, ובכמה מדינות גם דיבוב מסוים שמתאים לשפתם.

 

בודוקאי 2

דרגון בול Z: בודוקאי 2 (באנגליתDragon Ball Z: Budokai 2), ובשמו המקוצר, "בודוקאי 2", הוא המשחק השני בסדרה. המשחק הוא משחק המשך ל"בודוקאי", והוא יוצר ביפן. הוא הוצא לאור לראשונה באמריקה הצפונית ב-4 בדצמבר 2003 לפלטפורמת הפלייסטיישן 2. ב-15 בדצמבר 2004 הוא יצא באמריקה הצפונית לגרסת הNintendo GameCube. כמו קודמו, הוא פותח על ידי חברת דימפס, והופץ על ידי אטארי ובאנדיי.

המשחק כולל את אותם מצבים כמו קודמו (מצב טורניר, מצב קרב רגיל, חנות ומצב סיפור הנקרא "הרפתקאת דרקון). בניגוד לקודמו, במשחק זה במצב הסיפור ניתן להגיע עד לקרב עם קיד בו, ולא עם סל. בנוסף, במצב הסיפור ניתן לשחק כאחד מהגיבורים השונים מלוחמי ה-Z. שוב, מצב הסיפור מתחיל בקרב נגד ראדיץ. המשחק כולו כולל 31 דמויות בהן ניתן לשחק. כמו במשחק הקודם הגרסה הצפון אמריקאית של המשחק מדובבת על ידי מדובבי הסדרה באנגלית, ובאירופה בעיקר ביפנית.

 

זה המשחק שיש לי ואני חושב שהוא הכי טוב הבודוקאי 3!

בודוקאי 3

דרגון בול Z: בודוקאי 3 (באנגליתDragon Ball Z: Budokai 3), ובשמו המקוצר, "בודוקאי 3", הוא המשחק השלישי בסדרה. המשחק הוא משחק המשך ל"בודוקאי 2", והוא יוצר ביפן. הוא הוצא לאור לראשונה באמריקה הצפונית ב-16 בנובמבר 2004 לפלטפורמת הפלייסטיישן 2. שלושה ימים מאוחר יותר, הוא יצא גם באירופה המשחק הוצא ליפן ב-10 בפברואר 2005. כמו קודמו, הוא פותח על ידי חברת דימפס, והופץ על ידי אטארי ובאנדיי.

כמו בשני המשחקים שקדמו לו, קיימים מצבי הקרב הרגיל, הטורניר החנות ומצב הסיפור. מצב חדש שנוצר הוא ה"קרב 100", בו אתה מדורג במקום המאה בתחילה, ואתה צריך להילחם 100 פעמים כדי לעלות לפיסגת הדירוג. מצב הסיפור שופר, כשנוספו לו גם דמויות מסרטי דרגון בול Z (כמו קולר, ברולי ובארדוק), מהסדרה השלישית דרגון בול GT (כמו אומגה שנרון וצורת סופר סאייה 4) וגם מסדרת דרגון בולהמקורית (גוקו עצמו כילד). למשחק יש 42 דמויות בהן ניתן לשחק. גרפיקת וטכניקת המשחק שופרה לעומת קודמיו, מה שעזר לו להיראות קרוב יותר למציאות הסדרה עצמה. בעקבות זאת המשחק התקבל ביותר אהדה מצד אוהבי הסדרה עצמה.

 

שין בודוקאי

דרגון בול Z: שין בודוקאי (באנגליתDragon Ball Z: Shin Budokai), ובשמו המקוצר, "שין בודוקאי", הוא המשחק הרביעי בסדרה. המשחק הוא משחק המשך ל"בודוקאי 3", והוא יוצר ביפן. הוא הוצא לאור לראשונה באמריקה הצפונית ב-7 במרץ 2006 לפלטפורמת הפלייסטיישן 2. ב-25 במאי באותה שנה הוא יצא גם באירופה. כמו קודמו, הוא פותח על ידי חברת דימפס, והופץ על ידי אטארי ובאנדיי.

משחק זה שונה מקודמיו, שכן הוא לא מבוסס על סדרת דרגון בול Z, אלא על הסרט הספציפי: "דרגון בול Z: מיזוג נולד מחדש" (באנגלית:"Dragon Ball Z: Fusion Reborn"). המשחק כולל גם מצבי משחק שונים ממשחקיו הקודמים כמו מצב קרב רגיל, מצב "Z-Trial" שבו אתה צריך לשרוד זמן מה נגד מספר יריבים, ואפילו מצב הסיפור השתנה גם כן. במשחק זה ניתן לשחק עם 18 דמויות בלבד. קיים גם מצב החנות.

 

עולם אינסופי

דרגון בול Z: עולם אינסופי (באנגליתDragon Ball Z: Infinite World), ובשמו המקוצר, "עולם אינסופי", הוא המשחק השישי בסדרה. המשחק הוא משחק המשך ל"שין בודוקאי 2", והוא יוצר ביפן. הוא הוצא לאור לראשונה באמריקה הצפונית ב-4 בנובמבר 2008 לפלטפורמת הפלייסטיישן 2. ב-5 בדצמבר באותה שנה הוא יצא גם באירופה. כמו קודמו, הוא פותח על ידי חברת דימפס, והופץ על ידי אטאריובאנדיי. המשחק כולל 37 דמויות הניתנות למשחק.

 

תהנו מהמשחקים ותדעו שזרק נ.ב. 

בסרטון הלוהט הזה מראים את גוקו סופר סאייה 4 ומקיטה סופר סאייה 4 משתלבים לסופר גו`גטה סופר סאייה 4

 

בסרטון הלוהט הזה של דרגון בול זי גוקו ומקיטה משתלבים לגוג`טה בפעם הראשונה

 

 

הסרטונים האלו ממש שוים אששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששש

אכשיו זה סרטון על דרגון בול זי גוקו בקרב האגדי שלו נגד פאריז הרשע נכנס בפעם הראשונה לסופר שאייה שווה לראות!

 

 

מכאן אפשר לראות תמונות של קרבות אגדיים של גוקו ולוחמים אמיתיים 

 

סופר סאיין 4

 

 

 

 

 

 

 

 

סופר סאיין 3

 

 

                                                                   

 

 

 

 

 

אוזרו (גורילות )

 

 

                                                     

 

 

 

פה בפינה הזאת נסים שאלות של ילדים שירצו שאני יעלה דברים לכבודם שלחו את הבקשה שלכם לzivis@outlook.com

 

הטדהההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההה

במיוחד בשבילכם אתם יכלים לדמות את עצמכם בציור במחשב הוראות;

 

1. כנסו לתוכן מצד ימין למטה
2. יש תמונה של מכחול וצבעים ורשום עליה צייר
3. כנסו אליה והתחילו לצייר במחשב!

 

חג פורים שמח

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

תוכן פוגע