למרות הפופולאריות הרבה של החתולים, מיתוסים עליהם לא רוצים להיעלם. אם מבחינים בין המעשייה לבין העובדות אפשר להבין טוב יותר איך לענות על הצרכים המיוחדים שלהם.

 
 

חתול תמיד נופל על ארבע. כשחתול נופל מגובה נמוך הוא מסובב את עצמו לצד ימין, ואז נוחת על רגליו. עם זאת, נפילות מגבהים יכולות לגרום לפציעות קשות או למוות. חלון בלי רשת או עם רשת לא סגורה היטב הוא סכנת חיים. תאונות קורות גם כשמסירים מזגן חלון לצורך ניקוי או תיקון. גם מרפסות הן סכנה. החתול עלול ליפול ממעקה המרפסת תוך כדי רדיפה אחרי חרק. סגרו את הרשת המובילה למרפסת. היו ערניים לעוד מקומות מסוכנים לנפילה, וכך מנעו פציעות חמורות.

 
לחתולים יש תשע נשמות. המיתוס הזה נוצר בגלל השלד הגמיש של החתול המאפשר לו להתכווץ ולהתפתל כדי לעבור במקומות צרים ולא נוחים. העובדות המשפיעות על אריכות ימיו של החתול הן תזונה נכונה והטיפול בו, כולל ביקורים סדירים אצל הווטרינר, וכן המרקם הגנטי שלו. תוחלת החיים הממוצעת של חתול מסורס היא בערך בן גיל 12 ל-14. תוחלת החיים המקסימלית היא 35 שנה. תוחלת החיים של חתולי רחוב היא לרוב נמוכה יותר מאשר זו של חתולים החיים בתוך הבית. הסיבה לכך היא כנראה אורח החיים המלחיץ יותר בחוץ כתוצאה מתאונות, מריבות וחשיפה לתנאי מזג אוויר קיצוניים.


חתולים יכולים לראות בחושך
. חתולים לא יכולים לראות בחושך מוחלט, אבל הם יכולים לראות הרבה יותר טוב מבני אדם בתאורה חלשה. הראייה שלהם בתאורה עמומה היא מאד חדה. אחת הסיבות בגללן אסור אף פעם להאכיל חתול במזון לכלבים היא ההגנה על הראייה שלו. בניגוד לכלבים, חתולים לא מסוגלים לייצר את החומצה האמינית טאורין. חוסר בטאורין במזונו של החתול עלול לגרום בעיות ראייה. חתולים צריכים רמה גבוהה יותר של חלבונים בתפריט שלהם בהשוואה לכלבים.


כל החתולים אוהבים דגים
. אין סוג מזון מסוים שכל החתולים אוהבים. זו הסיבה לכך שהמזונות לחתולים משווקים במגוון טעמים ומרקמים. ברגע שמצאתם מזון חתולים מלא ומאוזן שהחתול אוהב, אל תשנו אותו. שינויים תכופים בתפריט יכולים ליצור חתול בררן במזון, ולגרום לבעיות עיכול. וודאו שעל התווית כתוב שהמוצר נבדק במבחני האכלה בהתאם לתקן האגודה האמריקאית לפיקוח על מזון (AAFCO).


חתולים מסורסים הופכים להיות שמנים ועצלנים. 
למרות שחתולים מעוקרים/מסורסים עלולים להשמין מאד, אפשר בהחלט למנוע מצב כזה. אם החתול מתחיל להעלות במשקל, אל תתנו לו אוכל מהשולחן, ובמידת הצורך, צמצמו את כמות מזון החתולים שאתם נותנים לו. אפשר לעודד את החתול לבצע פעילות גופנית באמצעות משחק. אם יש לכם שאלה לגבי מצבו הגופני של החתול, התייעצו בווטרינר. לעיקור ולסירוס יש הרבה יתרונות. עיקור נקבות לפני הייחום הראשון יכול למנוע גידולי עטין  ודלקות  ברחם.

 

 


תוכן פוגע