שם לידה ניקולאס ג'רי ג'ונאס
תאריך לידה 16 בספטמבר 1992
מקום לידה דאלאס, טקסס, ארצות הברית
מקור ניו גרזי, ארצות הברית
שנות פעילות 2002-הווה

סוגה
טין פופ, פופ רוק
עיסוק זמר, שחקן, כותב שירים, מוזיקאי
כלי נגינה

 הוליווד,קולומביה


 

בילדותו החל להופיע בברודוויי, שם שיחק במספר הצגות. בשנת 2002, עת גילם תפקיד במחזמר "היפה והחיה" חיבר יחד עם אביו את השיר "Joy to the World". כמו כן שיחק ג'ונאס במחזמר "עלובי חיים" בתפקיד הילד גאברוש. כעבור שנה קיבלה חברת התקליטים INO recoeds העתק והוציאה אותו לשידור בתחנת רדיו נוצרית, שם הוא זכה לפופולריות. בספטמבר 2003 החתימה קולמביה רקורדס את ג'ונאס על חוזה הקלטות ובהמשך הוציא את הסינגל "Dear God". בדצמבר 2004 יצא אלבום הסולו שלו "Nicholas Jonas", אך האלבום לא נחל הצלחה. ב-2005 הוחתמו שלושת האחים למשפחת ג'ונאס על חוזה הקלטות במסגרת להקתם.

ב-2 בפבואר 2010 הוציא את האלבום "Who I Am", אלבום הסולו השני. בגיל 13 אובחנה אצל ג'ונאס סוכרת מסוג 1, אבחון שהוביל אותו להקים את ארגון הצדקה "Change for the Children Foundation", המגייס כספים ומעורר מודעות בציבור לנושא זה.

בתחילת שנת 2010 הוזמן ג'ונאס לחזור לבימת התיאטרון בתפקיד מריוס במחזמר "עלובי חיים". ג'ונאס כיכב במחזמר במשך חודש בלונדון וגם שיחק את תפקידו של מריוס בהפקת הענק לכבוד 25 שנים למחזמר. מה-24 בפבואר 2012 מככב ג'ונאס בתפקיד ראשי במחזמר איך להצליח בעסקים מבלי להיתאמץ המוצג בברודוויי, תפקיד אותו שיחקו בעבר דניאל רדקליף ודארן כריס.

 

 

תוכן פוגע