שם לידה מיילי סיירוס
תאריך לידה 23 בנובמבר 1992
מקום לידה נאשוויל, טנסי, ארצות הברית
מקור פרנקלין, טנסי, ארצות הברית

סוגה
פופ נוער, פופ רוק, קאנטרי פופ
עיסוק זמרת, שחקנית, כותבת שירים

כלי נגינה
גיטרה חשמלית, גיטרה אקוסטית

חברת תקליטים 
וולט דיסני, הוליוודס

מיילי ריי סיירוס באנגלית: Miley Ray Cyrus;

 היא שחקנית וזמרת פופ אמריקאית, הידועה בעיקר בשל תפקידה בקומדיית המצבים "האנה מונטנה" של ערוץ דיסני.

סיירוס קיבלה את תפקידיה הראשונים כשחקנית כאשר הייתה בת עשר, ובגיל 12 לוהקה לתפקיד הראשי בסדרה "האנה מונטנה". במסגרת התוכנית הוציאה שלושה אלבומי פסקול הנושאים את שם דמותה בסדרה, כאשר הראשון מביניהם, "Meet Miley Cyrus", יצא בשנת 2007. היא החלה את דרכה הקולנעית בדיבובה של אחת הדמויות בסרט בולט (2008), והיא אף הייתה מועמדת לפרס גלובוס זהב בגין שיר הנושא של הסרט. לאחר מכן השתתפה סיירוס בסרטים נוספים, ובחלקם המשיכה לגלם את האנה מונטנה.

בין השנים 2007 ל-2010 נהנתה סיירוס מהכנסות של כ-100 מיליון דולר.‏ בשנת 2009 היא גם דורגה במקום החמישי ברשימת הזמרות המוכרות ביותר בעולם של המגזין בילבורד.כשסיירוס הייתה בת שמונה עברה משפחתה לטורנטו שבקנדה, בעקבות עבודתו של אביה בסדרת טלוויזיה. כבר בגיל צעיר החתימה אותה אמה אצל סוכן שחקנים ומנהל מוזיקלי (ג'ייסון מורי) שיקדמו את הקריירה שלה בתחום המשחק ובתחום המוזיקה. תפקידה הראשון בטלוויזיה היה כילדה בסדרה DOC בה כיכב אביה, ובשנת 2003 היא הופיעה כ"רותי הצעירה" בסרט סיפורי דגים של טים ברטון.

ב14 באוגוס 2012במאי 2012 מיילי ובן זוגה מזה 3 שנים ליאם המסוורת התארסו אך הידיעה הופצה רק בחודש יוני . קיצצה סיירוס את שערה , ותרמה אותם לחולי סרטן.


תוכן פוגע