שם לידה דמטריה דבון לובאטו
תאריך לידה

20 באוגוסט 1992

מקום לידה אלבקרקי, ניו מקסיקו, ארצות הברית

סוגה
פופ נוער, פופ רוק זמרת רוק
עיסוק זמרת רוק,שחקנית,כותבת שירים,מוזיקאית

גיטרה קלאסית חשמלית, זמרה, פסנטר,תופים

חברת תקליטים
הוליווד רקורדס

בשנת 2007 החלה לשחק בסדרת הטלוויזיה הקומית "אחרי הצלצול" בערוץ דיסני, ואף שרה שם שיר אחד, ובשנת 2008 כיכבה בסרט הטלוויזיה "קאמפ רוק", שבו שרה כמה שירים. היא השתתפה גם בסרט ההמשך, "קאמפ רוק 2:הגאם האחרון" כבת הזוג של גו(2010). בשנת 2009 כיכבה בסרט "תוכנית להגנת נסיכות" בתפקיד הנסיכה רוזלינדה, לצד חברתה הטובה סלינה גומז, ולאחר מכן עברה לשחק בסדרה "תנו לסוני צאנס" בערוץ דיסני.

לצד קריירת המשחק שלה שלחה לובאטו ידה גם בשירה. בעקבות השתתפותה בפסקול הסרט "קאמפ רוק" הוציאה ב-2008 את אלבום הבכורה שלה, "Don't Forget" ("אל תשכח") שטיפס עד למקום השני במצעד הבילבורד. אלבומה השני, הנקרא "Here We Go Again" ("שוב אנחנו מתחילים") יצא ב-2009 ואף הוא זכה להצלחה נאה ולמקום הראשון במצעד הבילבורד 200. סינגל ראשון מאלבום של לובאטו, יצא ב-12 ביולי 2011 ונקרא "" ("גורד שחקים"). אלבומה החדש נקרא "unboken" ("בלתי שבירה"). בשנת 2011 skyscraper נודע כי דמי לא תמשיך לעונה השלישית של "תנו לסוני צאנס". בנוסף בשנת 2010 הופיעה בתפקיד אורח בסדרה "האנטומיה של גריי", בתור נערה שסובלת מסכיזופרניה.

ב-14 במאי, הוחלט שדמי תופיע לצד סיימון קאוול, אל איי ובריטני ספירס, בעונה השנייה של התוכנית: the x factor הגרסה האמריקנית, בה תשמש כמנטורית, מדריכה, ושופטת של המתחרים.

ב-22 ביולי 2012 נבחרה להנחות את טקס ה- Teen Choice Award יחד עם קווין מקהייל. באותו הערב זכתה גם בשני פרסים.בשנת 2010 עקב לחץ בין ההופעות התגלתה אצל דמי מחלת הבולמיה נרבוזה, את רוב הזמן דמי בילתה במכון הגמילה. כאשר דמי שהתה במכון התגלה לא רק כי היא חולת בולמיה אלא יש לה הפרעה דו קוטבית. דמי סיפרה זאת לתקשורת וחשיפה זאת גרמה לנערות ללכת ולספר להוריהן כי גם הן חולות בבולמיה. הדבר השפיע בכל העולם וגורם לעוד ועוד נערות ללכת למכוני גמילה (דבר המציל את חייהן).


תוכן פוגע