אנחנו לא בית עסק , לא משרד ואיננו מספקים שום שרות ציבורי . אז למה חשוב להתקין שלט על הדלת ?

שלטים על דלת הכניסה הם בעיקרם אינפורמטיביים . אם באים אליכם אורחים בפעם הראשונה , חברים חדשים של הילדים , מכתב רשום , שליח עם חבילה או משלוח מהסופר – השלט על הדלת , עוזר למצוא את המען הנכון . לכן ברוב בתי המגורים והדירות יש ציון של שם הדיירים המתגוררים במקום . לפחות את הציון המינימאלי של שם המשפחה על פתקית צנועה , אפילו אם היא רק מודבקת על פעמון הכניסה . 

אולם בדרך כלל שלט על הדלת הוא סוג של אמירה אישית . הצגה של ייחוד כלשהו בבניין רב קומות , העמוס בדיירים שונים . הניסיון לייחד את שלט הכניסה מתחלקים לפי סוג האנשים :  גילם , המגזר אליו הם שייכים , המעמד והתחום המקצועי ( אצל רופאים למשל אפשר למצוא את ראשי התיבות ד''ר בצמוד לשם הפרטי – גם על הדלת בדירה הפרטית )  הרכב הדיירים ( משפחה או שותפים לדירה ) ועוד . מאפיינים נוספים הם התקופה בה הוצב השלט . אפשר לראות אופנות משתנות – המשתקפות בשלטי דלתות .

שילוט
מכירים את השלט שצמוד אליו פנקס ועט ( בדרך כלל אצל חברה צעירים ) . זוכרים את התקופה בה היה נפוץ להציב שלטים מצוירים – אליהם מוצמדות דמויות קטנטנות העשויות מחלוקי נחל קטנים ומצוירים ?

ישנם מי שמסתפקים בשם משפחה – הרשום בגופן רגיל , אחרים מפרטים את שמות בני הזוג , או את כל הילדים ואולי גם את שם הכלב – מעטרים בצבעים עליזים או באיור – ומרוצים מהאומנות השימושית שתלו על הדלת .

בואו לאלגרף שלטים תעשיות שילוט ונתאים לכם את השלט הקולע ביותר לטעמכם . 

החיים כידוע מורכבים מפרטים קטנים . לפעמים פרטים אלו הם החלק המעצבן והמרגיז – ולכן מקלקל את השלם . לעיתים הפרטים הקטנים הם אלו המאירים את השיגרה , מעלים חיוך על דל שפתינו והופכים את היום יום לפשוט אבל נחמד יותר .

אחד הפרטים מסוג זה הוא שלט הכניסה לבית . באלגרף ישמחו לעצב עבורכם את השלט שהכי מגדיר את המשפחה הפרטית .

אפשר להציב שלט פשוט , מאופק ורשמי לחלוטין . לציין כך את שם המשפחה – וכך יכול , מי שמחפש אותנו – יוכל למצוא יותר בקלות . אחרים בוחרים להתייחס לשלט כאל קישוט . להשתמש במשהו צבעוני יותר , בולט יותר – אולי משהו ייחודי . אפשר לציין שם שמות פרטיים , בנוסף לשם המשפחה . אפשר לציין את שמות כל הילדים . במשפחות מהסוג המודרני – מתגוררים במשפחה / בית אחד ילדים שהם בעלי שמות משפחה שונים .

שלט על הדלת יכול להיות סוג של אומנות שימושית , שיציג את טעמנו האישי ויאמר לנו משהו על אופיינו או על אופי הבית . יש מי שבוחר ציור כמו בסרטים מצוירים , יש מי שמוסיף קישוט : צעצוע מיניאטורי , דמות מחלוקי אבן , נצנצים זוהרים או אותיות מודבקות ובולטות .

מעבר לטעם האישי – השלט על הדלת הוא גם סוג של הזמנה להיכנס . או אולי סימן עצור . מכירים את השלטים מעל חדרי הילדים בגיל הנעורים ? ' עצור גבול ' , ' אין כניסה ' , נא לא לפתוח ' . סוג של הכרזה על התחום האישי .

מכירים את ' כאן גרים בכיף ... ' תמהתי תמיד מה קורה בזמן מריבה רצינית בתוך הבית ( וזה קורה במשפחות הכי טובות ) – ממהרים החוצה ומסתירים את השלט ? אולי מסירים ? 

 

תוכן פוגע