אלכסנדרה (אלכס) מרגריטה רוסו - הדמות הראשית בסדרה,מכשפה באימונים, הילדה האמצעית והבת היחידה. אלכס היא מכשפה שובבה ועוקצנית אשר מסתבכת בצרות לעתים קרובות. אלכס גרועה מאוד בלימודים בבית ספר ובכשפים. היא מפרה את החוקים בקביעות ומשתמשת בקסמים בחופשיות לצרכייה האישיים. היא נוהגת לנצל ולפגוע באחיה, בעיקר באחיה הגדול ג'סטין. אך מעבר למסכת השנאה, יש ביניהם אחווה אמיתית. אלכס רוסו מאוהבת בריילי, שחקן בייסבול בעונה הראשונה, בדין מוריארטי בעונה השנייה ובמייסון גרייבאק, עד עונה 4 פרק 15 וחזרה אליו בעונה 4 פרק 22. בעונה הרביעית נשפטת ויורדת מרמה 3 לרמה 1 בלימודי הכשפים. לאחר התלבטות קצרה מחליטה לפרוש מתחרות הכשפים למען מייסון, אך כאשר מגלה שעליה להיפרד ממנו, משנה את דעתה. היא מצליחה לצמצם את הפער בתחרות המכשפים בכך שהיא זכתה בפרס הנקרא "המכשף של השנה". חברתה הטובה של הרפר פינקל. נוטה לחשוב על עצמה כחשובה יותר מאנשים אחרים בעיקר יותר מג'סטין. זכתה בתחרות המכשפים.

ג'סטין וינצ'נזו פפה רוסו - מכשף באימונים, הבכור במשפחה. ג'סטין הוא האחראי והנבון בין השלישייה, ומועמד בכיר לזכייה בתואר "המכשף המשפחתי". הוא נחשב כמפסידן בבית הספר כשהוא מנסה נואשות להיראות "קול". תלמיד למופת בבית ספר ובלימודי הכשפים ואהוב על הוריו ומוריו. הוא אוהב אופרה, תה, קומיקס, בובות ונרות באמבטיה. בעיניי אחותו, הוא לא מוערך. ג'סטין מאוד תמים, ואלכס נוהגת לנצל זאת כדי לקבל את רצונה. הוא לא אוהב לשבור חוקים ולקחת סיכונים. בעונה הרביעית נשפט ויורד מרמה 5 לרמה 1 בלימודי הכשפים, אך מצליח לצמצם את הפער בכך שעלה לרמה 2 לאחר שהנחה סמינר למכשפים בוויז-טק. מאוהב בג'ולייט ואן הוסטון הערפדית. חברו הטוב ביותר הוא זיק. ג'סטין הוא הבן החביב על אביו.הפך להיות המנהל החדש של וויז-טק

מקס (מקסין) רוסו - מכשף באימונים, הצעיר במשפחתו והאח הכי תמים. גודל וגובה במהלך הסדרה. אחיו לא מסתכלים עליו כאיום רב, וככל הנראה לא ינצח בתחרות, שכן הוא חושב ש"פופקורן במיקרוגל זה קסם". רף שכל וחסר היגיון. בעונה הרביעית מגיע לרמה 3 בלימודי הכשפים והופך למועמד המוביל לניצחון בתחרות, שכן אחיו ירדו לרמה 1. הבן החביב על אימו. בפרק "שלוש מקסים ואישה אחת" אלכס וג'סטין בטעות הופכים אותו לילדה.

ג'רי רוסו - האב האיטלקי-אמריקאי והמורה לכשפות של אלכס, ג'סטין ומקס. הוא מתנהג כאב מן השורה, קשה, מגן וכועס בקביעות על אלכס ומקס. היו לו בעבר כוחות קסם, אך הוא ויתר עליהם כדי להתחתן עם אשתו, תריסה, בת התמותה. הוא מעריץ את הניו יורק מטס, הניו יורק ג'טס ואת הזמרת שאקירה שמאוחר יותר התגלה כי היא בעצם אלטר-אגו שנוצר על ידי אחיו - קלבו. בעל מזללת סנדוויצ'ים המתוארת כעל סף פשיטת רגל, בשכונת וויברלי פלייס בניו יורק.

תריסה רוסו - האמא המקסיקנית-אמריקאית של אלכס, ג'סטין ומקס. היא אם טיפוסית אכפתית, קפדנית ומעט מביכה. שלא כמו ילדיה, היא אינה מכשפה, מפני שהמכשפים באו מצד האב. הבן האהוב עליה הוא מקס, ומעניקה לאלכס אהדה רבה, יותר מבעלה ג'רי. לפעמים היא עובדת על ג'רי.

הרפר פינקל - חברתה הטובה של אלכס. הרפר היא נחמדה, תמימה ומעריצת אופנה, אם כי יש לה סגנון אישי וייחודי, שהוא מעט מוזר על ידי הערכתם של כולם. היא מאוהבת באובססיביות באחיה של אלכס, ג'סטין ובאחד הפרקים אף סופר כי היא נהפכה לחברה שלה כדי להתקרב אליו. בתחילת הסדרה לא יודעת הרפר כי אלכס ואחיה מכשפים, אך בעונה השנייה אלכס מספרת לה על כך למרות שג'סטין וג'רי מתנגדים לכך. בעונה השלישית היא עוברת לגור איתם, במרתף. בעונה הרביעית מתחילה לגמול את אלכס מכשפות, שכן פרשה מהתחרות. בעלת רישיון נהיגה. בעונה הרביעית הרפר התחילה להתאהב בזיק (חברו הטוב של ג'סטין) והם הופכים להיות חברים.

קלבו רוסו- האח של ג'רי, טיפש וחסר אחריות, קיבל את הכוחות קסם של ג'רי כשהוא ויתר עליהם.

מייסון גרייבאק - איש זאב בריטי. חבר של אלכס בעונה השלישית והרביעית. חושף את זהותו בפני אלכס, והיא חושפת את זהותה בפניו. לאחר ששומע כי ג'ולייט נחטפה, מצליח למצוא אותה בזכות חוש הריח המפותח שלו בטרנסילבניה שבאירופה. שם פולט אמירה בה אומר כי מעולם לא הפסיק לאהוב את ג'ולייט, לאחר שהיו חברים לפני כ-300 שנים. פזיז וחסר שליטה על עצמו. נלחם בג'ולייט וננשך על ידיה, ולכן הופך להיות זאב ללא שליטה. לאחר שאלכס מגלה כי אכן אהבהּ, מצליחה להפר את הגזרה ומחזירה אותו לחייו הקודמים. נגזר עליו להיפרד מאלכס לאחר שהחליטה לפרוש מתחרות הכשפים.

ג'ולייט ואן-הוסון - חברתו של ג'סטין בעונה השנייה השלישית והרביעית (בפרק 24). ערפדית אשר משפחתה מתחרית במסעדת ה"סאב סטיישן" של משפחת רוסו במסעדה משלהם. וכדי להציל את חייה היא הייתה חייבת ללכת אם המומיה, אשר טורפת את כל ציידי המומיות האחרים. לפני 300 שנה הייתה חברתו של מייסון. לאחר קרב עם מייסון איש הזאב, נשרטת על ידיו ומאבדת את כוחותיה הערפדיים. נפרדת מג'סטין למרות התנגדותו, עקב גילה: 2194 בעונה הרביעית חזרה לגילה הערפדי (17) לאחר שגורוג החזיר אותה כדיי לתמרן את המכשפים ובסוף לא הצליח.

דין מוריארטי - חבר של אלכס בעונה השנייה. אחד מהמקובלים בבית הספר. בעונה הרביעית חוזר לבקש את ידה של אלכס, אך מייסון גרייבאק, חבר של אלכס, אוכל אותו אך אלכס גסטין ומקס מצילים אותו. מוקף בחבורה של מזדנבים שהבולט ביניהם הוא ג'ואי.

סטיבי - חברתה של אלכס בעונה השלישית. כמו אלכס, סטיבי היא נערה בעייתית, פיקחית וערמומית. סטיבי היא גם מכשפה. אחראית לכך שג'סטין נבחר לנשיא מועצת התלמידים.

זאקרי "זיק" רוזנבלט ביקרמן - החבר הכי טוב של ג'סטין שמתעניין במדעים, מתמטיקה ורובוטים, כמוהו. הם המציאו שפה חייזרית משלהם. כשהוא בסביבה אלכס לועגת לו ולג'סטין באותה מידה. בעונה שלישית זיק יוצא עם הרפר.בעונה הרביעית גסטין מספר לו שהם מכשפים בפרק "זיק מגלה"

ג'יג'י הולינגסוורת' - האויבת של אלכס.

פיליקס - ילד עם בעיה בעולם המכשפים המאוהב באלכס.

ריילי - ילד מקובל בבית הספר בעונה הראשונה.

    
תוכן פוגע