אויבים - רוחות מרכזיות

רוח התיבות - רוח חלשה יחסית. כלי הנשק שלה הם תיבות. בזמן שהוא היה חי, הוא היה ככל הנראה דוור שסבל מהרבה בוז חברתי.

סקאלקר - רוח בעלת מבטא רוסי אשר צדה רוחות נדירות. נער הרוח דני פנטום, הוא רוח נדירה, לכן הוא מנסה להשיגו בכל דרך.

ניקולאי טכנוס - רוח טכנולוגית. יש לה כוח להשתלט על מכשירים חשמליים ויכולת להרכיב מהם כלי נשק.

וולאד מאסטרס/פלאסמיוס - האויב המושבע של דני. איש עשיר. הוא מאוהב במאדי, ולכן יש לו גם שנאה כלפי ג'ק. כמו דני, הוא יכול להשתנות לרוח ובניגוד לדני, הוא ליטש את יכולתיו במשך שנים רבות. בהמשך הוא הופך לראש העיר של אמיטי פארק. בפרק האחרון עף לחלל עם ג'ק פנטון וננטש שם אחרי שהוא זמם להפוך את העולם לבן ערובה. לקבל שליטה מוחלטת על העולם כמו גם סכום מסוים של כסף, בעד הצלת העולם באסון - טרואיד, דבר שלא מתבצע כי וולאד מגלה שרוחות לא יכולות לגעת באסטרואיד שעשוי מחומר דוחה רוחות שנקרא אקטו-ראניום. בסיום הסדרה הוא נמחץ על ידי האסון-טרואיד.

וואקר - רוח בדמות סוכן אשר צדה רוחות. מנהל כלא הרוחות. הוא שונא את דני מאז שהוא נלכד שם והשתחרר בעזרת כל האסירים האחרים, שהיו אויביו והסכימו לעשות שביתת נשק עד שיצליחו לצאת מהכלא.

פנלופה ספקטרה - רוח בדמות אישה, ככל הנראה בחייה היא הייתה פסיכולוגית ידועה. פנלופה רוצה להיראות יפה וצעירה, ובשביל זה היא מוצצת לבני אדם נעורים. מתחזקת משאיבת שמחת החיים שסביבה ונחלשת ממראה מבוגר מכפי שהיא רוצה.

ג'וני 13 וצל - רוחו של "ילד רע". הוא תמיד רוכב על האופנוע שלו, והוא משתמש בצל שלו בתור כלי נשק, ולכך הוא בדרך כלל מתחזק החשיכה ונחלש מאור מסנוור. יש לו חברה רוח בשם קיטי.

אמבר מקליין - רוחה של כוכבת רוק. יכולה להפנט אנשים בעזרת המוזיקה שלה. היא מתחזקת מאהדת קהל. כלי הנשק שלה הוא גיטרה. היא חברה של סקאלקר.

דם צעיר - רוחו של ילד אשר רק ילדים יכולים לראותו. אוהב להתחפש לדמויות (פיראט, קאובוי, אסטרונאוט ועוד). מסתובב לרוב עם חיה שעשויה מעצמות.

דזירא - רוחה של נערה פרסית שנחלה אכזבה רבה בחייה הממלאת משאלות, וכך היא גדלה ומקבלת כוח. בדרך כלל היא ממלאת אותן למטרות רעות.

אויבים - רוחות משניות

וורטקס - רוח השולטת במזג האוויר. נחלש באופן קיצוני משינויים במזג האוויר שאינם תחת שליטתו.

עשב שוטה - רוח בדמות קקטוס ענקי. מסוגל לכבוש שטחים עצומים על ידי הגדלת הצמחייה שעליהם, ולשלוט במוחות אנושיים על ידי גפני המחשבה. כמעט בלתי ניתן לעצירה, לולי שתי חולשות עיקריות שלו - רגישות לאוויר קר (כפי שמוכח מהבסתו בידי דני פאנטום) וחולשה כשהוא לא שואב כוח מהשורשים שלו. (כפי שמוכח מתבוסתו בידי הלוחמים של מאסטרס)

נוקטורן - רוח השינה והחלומות. שואב כוח מחלומות של בני אנוש, ונחלש כשמטרותיו לא מושגות וחלומותיו לא מתגשמים.

סופר הרוחות - רוח כותבת סיפורים אשר קורים במציאות. הוא יכול לשלוט בפעולותיהן של הרוחות אם הוא מתחיל לכתוב עליהם פואמה, אך הדבר מותנה בכך שהוא ימצא חרוזים במהירות האפשרית לפני שהרוחות ישתחררו משליטתו.

רוח התחפושות - רוח שיכולה להתחפש לכל אחד. הרוח מתחפשת לדני ומסבכת אותו בצרות.

גברת האוכל - רוח בדמות מגישת אוכל אשר מכריחה את תלמידי בית הספר לאכול בשר, ומתעבת מאכלים צמחוניים. היא הרוח השנייה אשר נלחמה בדני (הראשונה הייתה שתי רוחות בצורת תמנונים).

הנסיך פנדרגון - רוח דרקון ונסיך של ממלכה אפלה. הובס על ידי אחותו, דורה.

סידני פוינדקסטר - רוח של ילד חנון משנות ה-50. שונא בריונים. חשב שדני הוא בריון ולכן תקע אותו בעולם רפאים מהעבר. בעל מומחיות בהשתלטות על גופים אנושיים.

קיטי - רוח בדמות נערה. חברתו של ג'וני 13, בעזרת הנשיקה שלה היא יכולה להעלים כל גבר וכעבור 12 שעות הגבר יעלם לעד. קנאית מאוד לחברות שלה עם ג'וני.

אביר הפחד/האימה/הלהבות - הופיע לראשונה בפרק של ליל כל הקדושים. אביר אשר מגשים לאנשים את הסיוטים שלהם.

סקלקטק 9.9 וטכנו-נבל שילוב של סקאלקר (מהעתיד) וניקולאי טכנוס (מהעתיד).

חופט-רע - רוח מומיה.

רוח קופסאות האוכל - בתם של גברת האוכל ורוח הקופסה.

 אויבים - של שני פרקים

דן פנטום - גרסתו האפלה של דני, הרס את העתיד.

פרעה האפל - מלך כל הרוחות. הוא חזק מדני פי 99 (רק דני השתמש בחליפה שמגבירה לו את העוצמה פי 100) העוזר שלו הוא אביר האימה.

פריקשואו (תפלצת) - מנהל קרקס משוגע שגנב את כפפת המציאות והעמיד את כל העולם בסכנה כשהוא שולט על כל המציאות.

האסון טרואיד - אסטרואיד ענקי שמכוון לכדור הארץ ורוחות לא יכולות לגעת בו. מחץ את וולאד מסטרס בדמותו של וולאד פלאסמיוס.

 אויבים - בני אדם

וואלרי גריי - נערה מכיתתו של דני. בזכות וולאד היא הפכה לציידת רוחות.

פריקשואו - מנהל קרקס גותי אשר רובו מורכב מרוחות שנמצאות תחת שליטתו של המנהל. היפנט גם את דני. בפרק האחרון איתי הפך לתפלצת.

הבחורים בלבן - סוכני ממשלה אשר תפקידם הוא לחסל רוחות על פני כדור הארץ.

המחסלים של מאסטרס - חבורה של ציידי רוחות המורכבת משלושה נערים (ויד, ת'ראש ודאונלוד). מופיעים בפרקים האחרונים בסדרה.

רוחות בעלות ברית

דניאל "דאני" פנטום - הגרסה הנשית של דני. היא נוצרה על ידי וולאד והתחזתה לבת דודתו הקטנה. היא הייתה לצידו של וולאד עד שדני גרם לה לשנות צד. יש לה הרבה במשותף עם דני.

מכניזמן (השען) - מאסטר הזמן, תמיד ישנה צורה מ-ילד לבוגר, מ-בוגר לזקן, מ-זקן לילד ושוב ושוב.

פרוסבייט (מכת קור) - רוח קרה בדמות יטי.

וולף - רוח בדמות זאב. מדבר באספרנטו.

פנדורה - היוצרת של "תיבת פנדורה".

דורה - רוח דרקון, אחותו של פנדרגון, במשך 1,600 שנה היא סבלה את עלבונותיו של פנדרגון, עד שהחליטה להילחם נגדו. הרוח הראשית שעונדת את התליון שבכל פעם שכועסים, נהפכים לדרקונים. בפרקים הראשונים שלה בסדרה היא כעסה והפכה לדרקון כי רצתה ללכת לנשף אבל המשפחה שלה לא הרשתה לה.

בית הספר

מר לנסר - המורה של דני וסגן המנהל של בית הספר.

דאשיאל "דאש" באקסטר - הילד הפופולרי ביותר בבית הספר. נוהג להציק לדני, אך אוהד את דני פנטום.

פאולינה סנג'ס נערה עשירה מכיתתו של דני. דני מתאהב בה, אך היא מאוהבת בדני פנטום (אותו היא מכנה "ילד הרוח") סאם שונאת אותה כיוון שהיא מאוד רדודה, וגם משום שהיא מאוהבת בדני פנטום.

קוואן - החבר הטוב ביותר של דאש, יפני פחות שונא את דני.

סטאר - הסטייליסטית של פאולינה, וה"לווין" שלה. החברה הטובה ביותר של פאולינה.

תוכן פוגע