סיפורי נרניה: האריה,המכשפה וארון הבגדים

במהלך הבליץ, ארבעת ילדי פבנסי (פיטר, סוזן, אדמונד ולוסי) מפונים מביתם אשר בלונדון אל ביתו הכפרי של פרופסור קירק. יום אחד, בזמן משחק מחבואים, לוסי מגלה ארון בגדים שמוביל אותה לממלכת נרניה הקסומה. היא מבלה מספר שעות בביתו של הפאן מר טומנוס, שם הוא מספר לה שהממלכה קוללה בחורף נצחי, ללא חג המולד. הוא מודה בפניה כי בכוונתו למסרה לידי המכשפה הלבנה, שהורתה כי כל בן אדם שיתגלה יימסר לידיה. אולם, מר טומנוס מחבב את לוסי ושולח אותה חזרה דרך ארון הבגדים, שם נראה כי הזמן עמד מלכת. היא מנסה לשכנע את האחרים בדבר ארון הבגדים, אך השער לממלכה נסגר.

באישון לילה, לוסי נכנסת שוב דרך ארון הבגדים, אך אדמונד עוקב אחריה ונתקל במכשפה הלבנה, שמציעה לו רחת לוקום תמורת מסירת מידע בנוגע לאחיו ולאחיותיו. לאחר לכתה, אדמונד פוגש בלוסי ויחד הם חוזרים לאחרים. אדמונד מכחיש שהיה עם לוסי וטוען שהיה זה רק משחק, מה שמעציב את לוסי. יום למחרת, בעת שהם חומקים מגבירת הבית לאחר ששברו חלון, הארבעה מסתתרים בארון הבגדים ועוברים לממלכת נרניה. פיטר וסוזן מבקשים את סליחתם מלוסי על שלא האמינו לה. הם מגלים שמר טומנוס נלקח בידי המשטרה החשאית ונפגשים עם בונים מדברים שמספרים להם על אסלן. לפיהם, אסלן מתכוון לקחת שליטה מחדש בנרניה מהמכשפה הלבנה, וכי שני בני אדם ושתי בנות חוה יצטרכו לעזור לאסלן ולצאצאיו, כדברי הנבואה. אדמונד חומק ועושה את דרכו לטירתה של המכשפה הלבנה, שזועמת על כי לא הביא עימו את אחיו. אדמונד מושלך לצינוק, שם הוא פוגש את מר טומנוס, שעקב אי ציות למלכה נהפך לאבן. המכשפה הלבנה שולחת את המשטרה החשאית שלה, להקת זאבים, לעצור את בני פבנסי הנותרים ולהביאם לידיה. אולם, הם מצליחים להמלט ומגיעים לשולחן אוכל. בראותם מזחלת שלג באופק הם חוששים כי המכשפה הלבנה רודפת אחריהם, אך מסתבר כי זהו אב חג המולד (נושא המתנות). הוא נותן ללוסי בקבוק שיקוי חיים ופגיון, לסוזן חץ וקשת ושופר, ולפיטר חרב ומגן. אב חג המולד אומר להם כי החורף עומד להסתיים, אך פירוש הדבר שהאגמים מפשירים, ושלושת האחים ושני הבונים נמלטים אל צידו השני של האגם הקפוא.

החמישה מגיעים למחנה של אסלן, שמתגלה כאריה גדול ואצילי, ומציע לעזור בהצלתו של אדמונד. מאוחר יותר, שני זאבים אורבים ללוסי וסוזן, וכשפיטר מתערב לעזור, מוגרים - ראש הלהקה - תוקף אותו. פיטר הורג את הזאב, וכתוצאה מתעוזתו הרבה מצטרף לשורות צבאו של אסלן. שאר הצבא רודף אחרי הזאב השני חזרה אל הטירה ומציל את אדמונד.

אסלן עורך שיחה עם אדמונד, ומבקש מאחיו לסלוח לו על התנהגותו. עד מהרה מגיעה המכשפה הלבנה ודורשת שאדמונד יוחזר לרשותה היות שהוא שייך לה, בהתבסס על חוק קדום של נרניה לפיו בוגדים שייכים לאדוניהם. אסלן מגיע עם המכשפה הלבנה לפשרה, והיא מוותרת על אדמונד. בתמורה, אסלן מקריב את עצמו ונכנע למכשפה. כשלוסי וסוזן מתבוננות בנעשה בחשאי, אסלן מושפל ונהרג על שולחן האבן, והמכשפה הלבנה מכריזה מלחמה על כוחותיו של אסלן. אולם, אסלן מוחזר לחיים משום קיומו של כוח קסם שאינו ידוע למכשפה הלבנה - אם קורבן חף מכל פשע מציע עצמו במקומו של בוגד, אז שולחן האבן ייסדק ומעשה המוות יוחזר לאחור. אסלן לוקח את לוסי וסוזן, ויחד הם מגיעים לטירת המכשפה, ששם משחררים את יצורי הממלכה הלכודים באבן, ובכך יוצרים לעצמם צבא.

צבאו של פיטר מתחיל להפסיד בקרב נגד צבאה של המכשפה הלבנה, ואדמונד נפצע קשות על אף שמצליח לשבור את המטה שלה, שהופך יצורים לאבן. היא עומדת להרוג את פיטר כשאסלן מגיע עם צבאו והורג אותה. לוסי,בעזרת השיקוי,גורמת להחלמתו של אדמונד ואחרים מפצעיהם, ואסלן משחרר את תושבי נרניה הלכודים באבן. הארבעה נמלכים למלכים ולמלכות נרניה.

שנים רבות לאחר מכן, כשהם מבוגרים, הם יוצאים לציד אחר אייל לבן שמסוגל למלא משאלות. הארבעה מגלים את ארון הבגדים בטעות, שדרכו הם חוזרים חזרה לעולמם, שם נדמה כי לא חלף כלל הזמן. במהלך כתוביות הסיום מנסה לוסי לחזור לנרניה דרך ארון הבגדים, אך הפרופסור אומר לה שלא יהיה אפשרי לעשות זאת למשך הרבה זמן. כשהם עוזבים, דלת הארון נפתחת קלות, ושאגתו של אסלן נשמעת.

סיפורי נרניה: הנסיך כספיאן

שנה חלפה מאז ההרפתקה האחרונה של בני פבנסי בנרניה, אולם עבור נרניה, חלפו 1,300 שנים. האחים מגלים שהמלך המרושע מירז מונע את כס המלכות מידי אחיינו, הנסיך כספיאן. בתגובה, כספיאן משתמש בקרנה של סוזן, שהושאר מאחור, על מנת לזמן את ארבעת ילדי פבנסי לעזור לו בהשבת שלטונו על נרניה. וכך מתגייסים בני פבנסי פעם נוספת, לעזור ליצורים הססגוניים של נרניה יחד עם העכבר האמיץ, ריפיציפ, אסלן והנסיך כספיאן, ומפילים את המלך משלטונו.

סיפורי נרניה: המסע בדורך השחר

אדמונד פבנסי ולוסי פבנסי, יחד עם בן-דודם המפונק יוסטוס סקראב נמשכים לתוך ממלכת נרניה, דרך ציור של ספינה בשם "דורך השחר" אשר מובילה למקומות שונים ברחבי העולם. הם מצטרפים אל הנסיך כספיאן והעכבר הלוחם ריפיצ'יפ, וביחד הם יוצאים למשימה מיסתורית באיים הבודדים ומעבר להם. במסע המכושף כשהם נבחנים על רוחם ועל אומץ לבם, השלישייה יתמודדו מול יצורים קסומים בשם "דאפלפאדס", סוחרים מרושעים, דרקונים שואגים, ומרפולקים קסומים.

תוכן פוגע