האגדה של קורה (באנגלית: The Legend of Korra) היא סדרת המשך לסדרת האנימציה האמריקאית אווטאר, אשר נוצרה על ידי חואקים דוס סנטוס, וקי יון ריו. שידורה החל בניקלודאון האמריקאי ב-14 באפריל 2012.

עלילת הסדרה מתמקדת באווטאר קורה, הגלגול הבא אחרי אנג. קורה היא נערה בת 17 משבט המים הדרומי שלמדה את כישופיהם של אומות המים, האש והאדמה, אך לא את כשפי האוויר - אותם תלמד ממאסטר טנזין, שהוא בנם של אוואטר אנג וקטרה. העלילה מתרחשת כ-70 שנה לאחר סיום הקודם של הסדרה המקורית, בעידן מודרני עם כלי רכב וספינות אוויר.

בשביל להימנע מחזרה על העלילה מהסדרה המקורית, הרפתקאותיה של קורה נערכות בעיר רפובליק סיטי ("עיר הרפובליקה"), מקום בו אנשים מכל האומות חיים יחדיו. הקונפליקט העיקרי הוא בין כשפי האומות השונות וארגון הטרור המחתרתי של העיר, ה"שיויונאים" (שהם אנשים ללא יכולת לכשף), ארגון המנסה לעורר מהפכה נגד הכשפים, וחלק מחבריו נלחמים בטכניקת חסימת צ'י (כמו טאי לי מהסדרה המקורית). מנהיג הארגון נקרא אמון, הוא עוטה מסכה המסתירה את פניו ומסוגל לבטל את יכולת הכישוף של אחרים באופן תמידי (להבדיל מחסימת צ׳י). חלק מה"שיויונאים" נלחמים בעזרת חליפת שריון שכוחותיה אינם ידועים.

תוכן פוגע