הסדרה מבוססת על התוכנית הבלגית/הולנדית Het Huis Anubis ששודרה בין השנים 2006 ל-2009. הסדרה עוקבת אחר תשעה בני נוער - נינה, אלפי, ג'רום, פביאן, מארה, מיק, אמבר, פטרישה וג'וי - שרוב העלילה עוסקת בהיעדרותה מאז הפרק הראשון של הסדרה. הילדים חיים יחדיו בפנימיית "בית אנוביס" שבבריטניה ומקימים מועדון סודי בשם "סיבונא" (אנגרמה של "אנוביס"), מתוך מטרה לחקור תופעות מוזרות הקורות בבית אנוביס.

הסדרה עצמה מבוססת על נינה שמגיעה מאמריקה בדיוק ביום שבו ג'וי (נערה ותיקה בפנימיה) נעלמת באופן מסטורי. אב הבית הרגזן ויקטור המורים ואפילו אביה של ג'וי מתנהגים כאילו ג'וי מעולם לא הייתה קיימת, וזה מאוד מחשיד את חברתה הטובה ביותר של ג'וי פטרישה. נינה פוגשת בזקנה בשם שרה הטוענת שהיא מכירה אותה ומקבלת ממנה שרשרת עם קמע, עד מהרה מתגלה כקמע שאמור להגן עליה מקללות שרובצות על הפנימיה שלה. לפי מה שהם מגלים הם אמורים לחפש את הגביע של המלך תות, בסדרה אם שותים שיקוי מתוך הגביע זוכים בחיי נצח.

מקור השם בית אנוביס הוא באל המצרי אנוביס

 

דיירי בית אנוביס מהעונה הקודמת מגיעים לאותה פנימיה משנה שעברה עם מחשבות שמה שקרה לפני שנה לא יחזור שנית, אך הם טועים. העלילה של הפעם מבוססת על רוח מסתורית שקוראים לה סנקרה הדורשת מנינה את מסכת אנוביס, נינה חייבת למצוא את המסכה ולא תמות. סיבונא מתאחדת והם מחפשים את המסכה המסתורית יחד עם קמעות אחרים , קמעות שיגנו עליהם מקללות שבהם הם נתקלים במשך כל העונה. ובנוסף, טרודי מתפטרת ובמקומה מגיעה אישה חדשה ומסתורית בשם ורה. ילד בשם אדי מגיע לפנימיה ועד מהרה מתגלה שילד בעייתי וכבנו של סוויט, הוא מתאהב בפטרישה ובסוף העונה הופך לבן זוגה. נערה צעירה מגיעה לפנימיה ומתגלה כאחותו הקטנה של ג'רום, שניהם מגלים דברים מסתוריים על אביהם ובעזרת מארה מצליחים לפענח אותם. איש מסתורי הקורא לעצמו "האספן" מגיע ומנסה להשיג דברים היסטוריים.

 

.

תוכן פוגע