מישל כריסטין טרכטנברג (Michelle Christine Trachtenberg; נולדה ב-11באוקטובר 1985) היא שחקנית קולנוע וטלוויזיה אמריקאית הידועה בזכות תפקידיה כדון סאמרס מהסדרה "באפי ציידת הערפדים" וכג'ורג'ינה ספארקס מהסדרה "אחת שיודעת".

טרכטנברג נולדה בעיר ניו יורק. היא בת למהגרת יהודייה-רוסייה ומהגר גרמני נוצרי, אך היא חוגגת את חנוכה וחג המולד יחד. הסבים שלה חיים בישראל. היא גדלה עם אחותה הגדולה אירנה בשכונת שיפסהד ביי בברוקלין. יש לה אח למחצה ששמו דן.

הופעתה הראשונה הייתה בשנת 1988 בפרסומת לנוזל כביסה. מאז היא הופיעה ביותר ממאה פרסומות. את אחד מתפקידיה הראשונים, היא קיבלה בשנת 1993 כשגילמה את דמותה של נונה פ' מקלנברג בסדרה "ההרפתקאות של פיט ופיט" ששודרה בין השנים 1994-1996. טרכטנברג שיחקה בסדרה מיגו. על תפקידה זה זכתה ב"פרס האמן הצעיר".

באותה תקופה היא גילמה גם את לילי מונטוגמרי בסדרה "כל ילדיי", שם שיחקה לראשונה לצד שרה מישל גלר, שהייתה לאחר מכן שותפתה לסדרה באפי ציידת הערפדים. בקיץ של שנת 2000 קיבלה טרכטנברג את התפקיד בסדרה באפי ציידת הערפדים, בדמות דון סאמרס, בו נשארה עד לסיום הסדרה בשנת 2003. כמו כן, היא קיבלה את תפקיד סלסטה בסדרה עמוק באדמה ששודרה ברשת האמריקאית HBO.

החל משנת 2008 משחקת טרכטנברג בסדרה האמריקאית אחת שיודעת בתפקיד ג'ורג'ינה ספארקס. הקריירה הקולנועית של טרכטנברג החלה בשנת 1996 בתפקיד הראשי בסרט הרייט המרגלת. בשנת 1999 שיחקה טרכטנברג בסרט חוש חש הבלש. בשנת 2004 שיחקה בסרט יורוטריפ, שזכה להצלחה יחסית. בשנת 2005 שיחקה בסרט "נסיכת הקרח". בשנת 2008 שיחקה טרכטנברג בסרט שוב בן 17.

תוכן פוגע