שלום אורך/ת כאן תוכל/י ליקרו חדשות מקווים שתהנו

נתניהו וש"ס מתואמים: ועדת פלסנר בסכנת פירוק

בכירים בקואליציה אמרו כי רה"מ החליט לפרק את הוועדה, וכחלק מהמהלך גם ח"כ אלקין צפוי להתפטר ממנה - לאחר שנציג החרדים וינרוט כבר עזב אתמול. מקורבי מופז: "זה מהלך מתוכנן. המשמעות - נפרוש מיידית מהממשלה"

אטילה שומפלבי

פורסם: 

02.07.12, 14:58

 

 

ועדת פלסנר על סף פירוק: אחרי נציגי ישראל ביתנו, הבית היהודי והחרדים, אומרים בכירים בקואליציה כי "נתניהו החליט לפרק את הוועדה". כחלק מהמהלך, גם האיש של ראש הממשלה בוועדה שאמורה להמליץ על חלופה לחוק טל - זאב אלקין - צפוי לעזוב אותה.

 

עוד בערוץ החדשות של ynet:

 

בכירים במערכת הפוליטית הביעו היום (ב') בצהריים חשש כי גם ח"כ אלקין, יו"ר הקואליציה, צפוי להתפטר מהוועדה, לאחר ששלושה חברים אחרים כבר הודיעו על עזיבתם. במערכת הפוליטית גברו עוד לפני כן ההערכות כי נתניהו מעוניין לפרק את הוועדה.

 

"אם לא יגיעו בזמן הקרוב להבנות עם קדימה בנוגע לכמה נושאים שעל הפרק, גם אלקין צפוי לפרוש מן הוועדה", אמרו בכירים בקואליציה הבקיאים במגעים בין לשכת ראש הממשלה לקדימה.

 

במפלגתו של שאול מופז האשימו כי נתניהו תכנן מראש את פירוק הוועדה ותיאם את המהלך עם המפלגות החרדיות ובראשן ש"ס. "מדובר במהלך מתוכנן של פרישת אלקין, פיזור הוועדה, פירוק ממשלת האחדות והליכה לבג"ץ לבקש ארכה לשינוי החוק", אמרו מקורבי מופז. בכירים בש"ס אישרו ל-ynet כי המהלך שנועד לפרק את הוועדה מן הלגיטימציה הפוליטית שלה אכן תואם עם נתניהו.

 

"מדובר בתוכנית ביבי לקבורת חוק שוויון בנטל", אמרו בקדימה. "המשמעות של פירוק הוועדה היא פרישה מיידית של קדימה וסופה של ממשלת האחדות. המסקנות של ועדת פלסנר יימסרו בכל מקרה, ויוגשו גם לבג"ץ".


     

רק אמש הודיע עו"ד יעקב וינרוט, שייצג את ש"ס ויהדות התורה בוועדת פלסנר, על התפטרותו מהוועדה. הוא שיגר מכתב לראש הממשלה שבו ציין כי הוועדה פעלה בחוסר אחריות בטיפול בנושא הרגיש.

 

לדבריו, "פעולות כוחניות, גם אם הן נושאות תוצאות בטווח הקצר, הן הרסניות בטווח הארוך. לעניות דעתי, הטלת סנקציות אישיות תסתום את הגולל על תהליך השילוב שבו החל הציבור החרדי, תגרום לניכור ולהתכבדות של ציבור זה וכל ניסיון קונסטרוקטיבי לפתור הבעיה".

 

התפטרותו של וינרוט הגיעה לאחר שמהוועדה לקידום השוויון בנטל התפטרו גם נציגי ישראל ביתנו והבית היהודי. אתמול העריכו גורמים בוועדה כי עזיבתו רומזת שבכך התייצב נתניהו לימין החרדים, ולמעשה הוא תומך בדרישתם שלא להטיל סנקציות אישיות על אברכים שלא יתגייסו. "נתניהו מנסה לפוצץ את העסק", סיכמו.

 

 
תוכן פוגע