האלפים לפי אראגון

לפי אראגון האלפים הם גזע בן אלמוות שוחר שלום וקסום שמדברים עם חיות ולכן הם צמחוניים. הם גרים ביער ובמרכז חייהם עומד עץ המנואה.האלפים הם גזע גאה שהגיע מהיבשת עלעלייה שנים לפני הירידה הראשונה של בני האנוש. כשבני האנוש חזרו הם צרפו אותם לברית עם הדרקונים. אחרי הרבה זמן מאז נולד רוכב דרקונים מרושע בשם גלאבטוריקס שאילץ אותם לרדת למחתרת.

האלפים לפי טולקין

לפי טולקין האלפים מתוארים לרוב כגזע בן־אלמוות, או בעלי תוחלת חיים של כ-1000 שנה, גבוהים יותר ואסתטיים יותר מבני־האנוש. הם מתוארים כבעלי גזרה דקה יותר משל בני־האדם, אזניהם מחודדות, ואין להם שיער־פנים. במרבית המקרים האלפים מתוארים כקשתים ולוחמים בחרבות קלות מיומנים, וחובבי טבע ואומנות.

ברוב הספרים ומשחקי התפקידים הם גבוהים, בעלי שיער ארוך (בדרך כלל בגווני בלונד, זהב, כסף או שחור) ובעלי עניים כחולות, חומות, ירוקות או סגולות. האלפים הם בעלי יכולת קסם טבעית (למשל: הם יכולים לדבר עם חיות), ויכולת ראיית לילה כשל חתול.

אלפים לפי מבוכים ודרקונים

לפי הכתוב בספר המדריך למשחק של מבוכים ודרקונים לגרסה 4, תוחלת החיים של אלף היא כ-700 שנה, כשהוא מגיע לבגרות בגיל 200. לאלפים יש +2 לזריזות ו+2 לחוכמה. הם יכולים להגיע למהירות של 7 משבצות (הגזע הכי מהיר). השפות הידועות להם הן מדוברת ואלפית. כוח ההתקלות של הגזע אלפים הוא 'דיוק אלפי'- כשהאלפים לא פוגעים במתקפה כלשהי, הם יכולים לבחור בגלגול חוזר של ק20, והתוצאה שיוצאת היא בלתי ניתנת לשינוי. האלפים מומחים בקשת קצרה ובארוכה. לאלפים יש תוסף של +2 בתפיסה ובטבע.

האלפים ב-warcraft

האלפים היו גזע שנחשב לאחד המשפיעים ביותר בברית של לורדארון (ארץ של בני אדם השוכנת באזארות', העולם של warcraft). הם חיו ביערות של סילברמון (silvermoon) והיו לאחד הגזעים החזקים והאינטליגנטיים באזארות', אוהבי טבע ושוחרי שלום לרוב. לאחר שפרצה המגפה בלורדארון שהפכה אנשים למתים-חיים, תקפו האל-מתים ובראשם הנסיך ארת'אס (arthas) את יערות האלפים ומחקו את הגזע הנאצל מעל פני יערות סילברמון. לפי world of warcraft, הגרסה החדשה יותר ל-warcraft נותרו רק אלפים אחדים בעולם. ב-warcraft קיימים אלפים בשם "אלפי הלילה" שהם בצבע סגול, חזקים יותר מהאלפים הרגילים ולא משתמשים בקסמים. הם התגלו רק במשחק warcraft 3 למרות שהם הגזע העתיק ביותר בעולם המשחק.

חצי אלף

חצי אלף הוא יצור פנטסטי המופיע לרוב במשחקי תפקידים דוגמת מבוכים ודרקונים. חצי האלף הוא בן תערובת בין בן-אדם לאלף.

ברוב משחקי התפקידים, חצי האלף נהנה מיכולותיהם של שני הגזעים, אבל גם מחסרונותיהם.

חצי אלפים מקבלים את הראיה והשמיעה הכפולה של האלפים. המראה שלהם מושפע מהאלפים וגם מבני האדם, ולרוב הם ניחנים ביופי של האלפים.


האלפים בשבילי

האלפים בשבילי הם יצורים שאוהבים את הטבע ויעשו הכל בשביל לשמור עליו.

הם יצורים קסומים וחביבים שתכולת חיהים היא 10,000 שנה.

 

תוכן פוגע