תקציר על הסדרה "אליפים"

לחצו פה והוסיפו את האתר שלי ל

אליפים- תקציר לסדרה "אליפים".

אליפים תקציר עונה 1

 

"אליפים" מביא את סיפורם של תלמידי שכבת ט' בפנימייה החקלאית "גנות".

 

זו השנה הראשונה של התלמידים בפנימייה, הפותחת להם צוהר מהיר לחיים כבוגרים: התלמידים מתנתקים מהבית לראשונה, חיים ביחד עם נערים ונערות בני גילם וחווים אהבות, פחדים, התרגשויות ולחצים.

 

במרכז הסיפור עומד רוני, נער מתבגר שאיבד את אימו ועובר ללמוד בבית הספר החקלאי גנות, שם הוא מקבל את הכינוי "אליף", שמשמעותו תלמיד שנה ראשונה בפנימייה.

 

במסגרת המעבר לפנימייה נאלץ רוני להתמודד עם תלמידים גדולים ממנו, עם טקסי קבלה משונים אותם עוברים תלמידים חדשים, עם חברים חדשים וגם עם אהבות חדשות.

 

הרקע של רוני שונה מהרקע שמוצג בספר, וכאן הוא מגיע כבנו הלא מוכר של ראש הממשלה מנישואיו הראשונים. אחרי מות אמו, רוני מגיע לגנות על מנת שלא לגור עם אביו ומשפחתו החדשה, ממנה הוא מסתייג. רוני אינו מעוניין שידעו על הרקע ממנו בא, והוא שומר על סודו בקנאות.

 

הסדרה תעקוב אחר חייהם הבלתי שגרתיים של התלמידים, שגם גרים בפנימייה בחברה נטולת הורים וגם לומדים בבית ספר חקלאי עם ערכים ירוקים ולימודי סביבה.

 

הסדרה תעסוק במתח בין אינדיבידואליזם לקונפורמיזם, בין יחיד לקבוצה, בנושאים של שייכות (למקום, למשפחה, לקבוצה), ברצון להיות חלק מקבוצה תוך שמירה על זהות אינדיבידואלית.

אליפים תקציר עונה 2

בעונה החדשה אנו חוזרים אל האליפים אחרי החופש הגדול, בוגרים יותר, בטוחים יותר וכבר לא אליפים, אלא בטיחים, והכי חשוב, הם נפטרו אחת ולתמיד מהדלידים שמיררו את חייהם.

עכשיו רוני, אילנה, דוידי, גדי, מיכה, הדס וקטנצ'יק מצפים לשנת לימודים נעימה ונטולת אירועים על מדשאות הפנימייה. אלא שמהר מאד הם יגלו כי גם להיות בטיח זה לא פשוט...

לא כשמצטרפים שלושה תלמידים מופרעים לכיתה ומפצלים מבפנים את קבוצת הבטיחים המגובשת.

לא כשרומנים ישנים נכבים ובמקומם מתעוררות אהבות חדשות.

ובעיקר לא כשסגנית המנהלת החדשה מביאה איתה אג'נדה סודית משלה, והיא לא תבחל בשום אמצעי כדי להשלים את המזימה.

ערכי השוויון והאחווה המפורסמים של גנות עומדים העונה למבחן המציאות, וללא ספק, רוחות רעות חדשות מנשבות בגנות.

האם הבטיחים יוכלו לעצור אותן ולהציל את הפנימייה האהובה שלהם? האם אהבתם של רוני ואילנה תהיה חזקה דיה כדי לעמוד במשברים החדשים?

 

תוכן פוגע