המשחק הושק בדצמבר 2009 בחנות האפליקציות של אפל (Appstore). מאז, למעלה מ-12 מיליון עותקים נמכרו ב-Appstore, ובעקבות כך פיתחה החברה גרסאות נוספות למשחק, המתאימות לטלפונים חכמים אחרים, כגון טלפונים המבוססים על מערכת ההפעלה Android. כמו כן, פותחו גרסאות לפלטפורמות מחשב (כל הגרסאות באוף-ליין כמשחק מחשב,גרסאות מיוחדות בGoogle Chrome ובFacebook), למערכות ההפעלה Windows XP ו-Windows 7 וכן Mac OS X, ופותחו גרסאות גם לקונסולות המשחקים PSPו-Playstation 3.

המשחק מציג יריבות בין ציפורים לבין חזירים: החזירים גנבו את ביציהן של הציפורים, ואלו יוצאות למסע נקמה כדי להחזיר את הביצים. מטרת השחקן במשחק היא להתקדם בשלביו כדי להשיג את הביצים, וכדי לעבור כל שלב עליו ליידות ציפורים באמצעות מעין רוגטקה לכיוון החזירים, וכך להשמיד את כל החזירים.

ב21 באוקטובר 2010, בחג המולד הנוצרי, הושקה גרסת Angry Birds Seasons, המרחיבה את המשחק הקודם בנוסח השנה החדשה.

ב22 במרץ 2011, חודש לפני הקרנת הבכורה של הסרט ריו הושקה גרסה שלישית של Angry Birds המבוססת על הסרט ששמה הוא Angry Birds Rio.

ב22 במרץ 2012,הושקה גרסה רביעית של Angry Birds שנקראת Angry Birds Space. הגרסה יצאה עם שיכלולים וציפורים חדשות,כולל היכולות של החלל ושל כוח המשיכה.

 

סוגי הציפורים

סוגי הציפורים במשחק, לפי סדר הופעתם:

 • ציפור אדומה: הציפור האדומה היא חסרת יכולת מיוחדת, אולם היא מסוגלת להתנגש ולהרוס מבנים חלשים; הציפור משמשת כסמל המשחק.
 • ציפור כחולה: ציפור כחולה קטנה המתפצלת לשלוש ציפורים כאשר לוחצים על המסך. טובה בעיקר לניפוץ זכוכיות.
 • ציפור צהובה: כאשר לוחצים על המסך הציפור הצהובה מאיצה קדימה ויכולה לנפץ חלקים קשים. טובה בעיקר לניפוץ קרשים.
 • ציפור שחורה: נקראת באנגלית גם "big bomb", (פצצה גדולה) משום שהיא מתפוצצת בהקלקת המסך והורסת את רוב העצמים הקרובים לה. טובה בעיקר לניפוץ בטון.
 • ציפור לבנה: מטילה ביצה מלאת חומר נפץ שמשמשת בעיקר להרס חומרים קשים, בהקלקה על המסך. לאחר הטלת הביצה נותרת ה"גופה" של הציפור שעשויה לפגוע גם היא בעצמים שונים ולשנות את מצב המשחק.
 • ציפור ירוקה: נקראת באנגלית גם "boomerang bird", (ציפור בומרנג) מהסיבה שהיא חוזרת כמו בומרנג בהקלקה.
 • ציפור אדומה גדולה: נקראת באנגלית גם "big brother bird", (ציפור אח גדול) בעקבות גודלה המאיים. גם ציפור זו חסרת יכולת, אך היא בעלת השפעה חזקה על רכיבי מבנה בהם היא מתנגשת.
 • ציפור כתומה: נקראת באנגלית גם "globe bird", (ציפור גלובוס) מכיוון שבהקלקה על המסך היא מתנפחת כמו גלובוס ומתרוקנת כמו בלון.
 • הנשר האדיר: (באנגלית: mighty eagle) תוספת שניתנת לרכישה בסמארטפונים תמורת מחיר סמלי. ניתן להשתמש בו בכל שעה ותהליך הירייה שלו מתבצע כך: נורית קופסת סרדינים שלה אין כלל השפעה על המבנה, הנשר בא מאזור שאינו נראה לעין ונע לכיוון הקופסה במהירות, לאחר מכן הוא מפוצץ את כל החזירים בזירה, ללא קשר למקום שבו הוא עובר. (זמין במכשירי Apple,Google Chrome והFacebook).

ציפורים מיוחדות בגרסת ה-Rio

 • ג'ול ובלו (הדמויות הראשיות מהסרט ריו): לסוג זה של ציפור שהוא בעצם 2 ציפורים יש יכולת מיוחדת כשברגע שלוחצים על המסך הציפור עפה בקו ישר. ניתן להשיגן כאשר שוברים את הכלוב שלהן במבנה 30 (המבנה האחרון של הבית הראשון).
 • בלו (המככב בסרט ריו): הציפור הזאת מפחדת לעוף ולכן היא מנסה לעוף ללא הצלחה. ניתן להשיג אותה כשמסיימים את הבית של חוף הים (בסוף מראים סרטון שג'ול נחטפת ונשאר רק בלו).
תוכן פוגע