עקב המצב הבטחוני בדרום...

לחצו פה והוסיפו את האתר שלי ל

מיקמק שווה הכל :)

שלום, אני מצאתי במחשב חדשות מהדרום, למרות שיש נזקים גדולים יותר אני רוצה להתייחס לזה כדי להראות למה צריך ללכת לממד למרות שחושבים שהכל בטוח:

4 רקטות התפוצצו באשדוד, שניים נפגעו באורח קל

ארבע הרקטות התפוצצו בשטח בנוי בעיר. בנוסף לנפגעים קל נגרם נזק לבניין מגורים בעיר ולכלי רכב. תושב אשדוד במכוניתו נפגעה מרקטה: "טוב שפגע באוטו ולא באנשים"

(רגעים לאחר נפילת הרקטה באשדוד)בהמשך לירי הבלתי פוסק משעות הבוקר (שבת) מכיוון רצועת עזה לעבר שטח ישראל, ארבע רקטות התפוצצו בצהריים בעיר אשדוד. הרקטות נפלו בשטחים בנויים וגרמו נזק לבניין ולכלי רכב בעיר. שני בני אדם נפגעו באורח קל כתוצאה מהנפילות. כעבור זמן קצר, נשמעה אזעקה נוספת באשדוד.

אלמו מלסאו, שרכבו נפגע קשות מנפילת רקטה, סיפר כי היה בביתו בעת הנפילה. "שמעתי היטב את הנפילה, יצאתי לחלון וראיתי את האוטו שלי עולה באש. למרות הפגיעה ברכב, אני קורא לצה"ל לא להפסיק את המבצע עד שהם יפסיקו בירי", ציין מלסאו, ועוד הוסיף: "טוב שפגע באוטו ולא באנשים".

מבצע "עמוד ענן" - כל הכותרות:
גנץ: "להמשיך ולתקוף בכל הכוח, להגביר את הקצב"
מהבוקר: כוחות צה"ל מתאמנים לכניסה קרקעית לעזה
סוללת "כיפת ברזל" חמישית נפרשה - בגוש דן
יומו הרביעי של מבצע "עמוד ענן": עדכונים שוטפים

צפו בשידור החי מרצועת עזה

ראש עיריית אשדוד, יחיאל לסרי, אמר לוואלה! חדשות: "היו פה בעיר כמה נפילות משמעותיות, אבל צריך להבין שכיפת ברזל לא נותנת מענה שלם, ועל התושבים להבין שהסכנה היא כמו בעופרת יצוקה. אנחנו ערוכים ומוכנים למערכה של שבוע ויותר. כמה שנדרש. אנחנו מבינים שיש מערכה כבדה, התושבים מנוסים ומגלים אחריות. ארגוני הטרור יורים עלינו מטחים. מה שחשוב זה לשמור על הכללים. וברגע שאין נפגעים בנפש, כבר

4 רקטות התפוצצו באשדוד, שניים נפגעו באורח קל

המכונית שנפגעה מרקטה באשדוד, היום (צילום: יהושע בריינר)

 נצחנו". יש לציין כי תוך זמן קצר הגיעו אנשי העירייה לזירות הנפילות ופינו את הרכבים שנפגעו. מהעירייה ביקשו מהציבור לא להגיע לאזור בו נפלו הרקטות בשטחים בנויים בעיר.

במקביל, מטח רקטות נורה לכיוון אשקלון וכן שמונה רקטות נורו לכיוון באר שבע. שלוש נפלו בשטחים פתוחים, והשאר יורטו על ידי מערכת "כיפת ברזל". תשעה רקטות נורו לעבר המועצה האזורית אשכול, אחת מהן פגעה פגיעה ישירה בבית. אין נפגעים, אך נזק רב נגרם למבנה. בטרם נפלה הרקטה לא נשמעה התרעת צבע אדום. במועצה האזורית באר טוביה נשמעה אזעקה, אך טרם דווח על נפילות.

מאז תחילת מבצע עמוד ענן שוגרו מעל 700 רקטות מרצועת עזה, מתוכן רק 27 נפלו בשטח בנוי. מדובר ב-4% בלבד מכלל השיגורים. 82 מהשיגורים הינם שיגורים כושלים. מערכת כיפת ברזל ביצעה 217 יירוטים. צה"ל תקף כ-800 יעדים ברצועה.

משעות הבוקר נורו כבר עשרות רקטות ליישובי הדרום. ארבעה חיילים נפצעו באורח קל מרסיסי רקטה אשר נפלה במועצה האזורית אשכול, וטופלו על ידי צוותי הרפואה שבמקום. בצהריים פגעה רקטה ישירות בבית במועצה האזורית אשכול. נזק נגרם לבית, אך ללא נפגעים. כמו כן, רקטה פגעה בבלון גז בחצר בית במועצה האזורית באר טוביה. מספר נפגעי חרדה טופלו על ידי צוותי מגן דוד אדום.

מוקדם יותר בבוקר נורו שש רקטות אל שדרות, מתוכן ארבע יורטו על ידי מערכת "כיפת ברזל". שמונה נוספות נחתו בשטחים פתוחים במועצה האזורית אשכול, ולא דווח על נפגעים. בהמשך נורו חמש רקטות אל עבר המועצה האזורית חוף אשקלון, ומטח נוסף אל עבר העיר אשקלון - שתי רקטות יורטו ואחת נפלה בשטח פתוח.

מכבי האש פועלים בזירת הנפילה באשדוד, היום (© צילום: דייב בוימוביץ’)

מכבי האש פועלים בזירת הנפילה באשדוד, היום (צילום: דייב בוימוביץ’)

המכונית, רגעים לאחר הפגיעה (© צילום: דייב בוימוביץ’)

המכונית, רגעים לאחר הפגיעה (צילום: דייב בוימוביץ’)

עוד נורה מטח רקטות אל גן יבנה. לא דווח על נפגעים או על נזק. רקטות נפלו בשטחים פתוחים בבאר שבע, בשדרות, בבני שמעון, באשכול, במרחבים, בשער הנגב ובשדות נגב. על פי דובר צה"ל, מאז תחילת מבצע "עמוד ענן" נחתו בשטח ישראל למעלה מ-650 רקטות, מהן כ-200 יורט על ידי מערכת "כיפת ברזל".

הבניין שנפגע פגיעה ישירה באשדוד (© צילום: דייב בוימוביץ’)

הבניין שנפגע פגיעה ישירה באשדוד (צילום: דייב בוימוביץ’)

תוכן פוגע