כמעט מלאכים

כול מי שאוהב את התמונה בשבלו אתם אוהבים אותם כן או לא? אני בוכה שאני רואה את כמעט מלאכים למה? כי  הם מרגשים אותי

 

כמעטמלאכים1.jpg

כמעט מלאכיםספרדית: Casi ángeles) היא טלנובלה ארגנטינאית לצעירים אשר מופקת ומשודרת ברחבי העולם מאז שנת 2007. הסדרה מופקת על ידי כריס מורנה עבור רשת הטלוויזיה הארגנטינאית Telefe. בישראל, העונה הראשונה של הסדרה שודרה בערוץ ניקלודאון ועונות 2-4 בערוץ הילדים. בנוסף, החל בשנת 2008, שידר ערוץ 2 (ע"י זכיינית רשת שידורים חוזרים של העונה הראשונה וערוץ 10 שידר בשנת 2010 שידורים חוזרים של העונה השנייה.

בקצר על כול עונות 1,2,3,4

זקנים שגידלו אותה בקרקס, בו היא עובדת. היא מגיעה לאחוזה של קרן למען ילדים יתומים הנקראת ".B.B", אותה מנהל ברטולומה בדוז'ה אגווארו. סיילו עובדת שם כמשרתת, ולא זוכרת את עברה עקב אמנזיה. למעשה, ברטולומה הוא זה שנטש את סיילו כשהייתה בת עשר, עם העוזרת שלו חוסטינה מררדה גרסיה.

ברטולומה מנצל את הילדים באחוזה ומכריח אותם לגנוב בשבילו כסף. מטרתו העיקרית היא לקבל את הירושה של דודתו, אמליה אינצ'אוסטי, בעלת האחוזה וסבתה של סיילו. כדי לקבל את הירושה הוא היה צריך לפתוח את הקרן לילדים יתומים, וכן עליו לחתן את אחותו מלווינה. ברטולומה מנסה לחתן אותה עם ניקולס באוור, ארכאולוג שמחפש עם אימו ברטה ובנו כריסטובל אי הנקרא "אאודמון" - אי הילדים המאושרים. ניקולס יוצא עם מלווינה, אך מתאהב במשרתת סיילו.

סיילו מגלה ילדה בשם לוס שחיה במרתף, שהיא למעשה אחותה הקטנה של סיילו - חוסטינה הגנה עליה כדי שברטולומה לא יהרוג אותה. חוסטינה משקרת לסיילו ומספרת שהיא מגנה על לוס מפני חוטפי ילדים, אך בהמשך מגלה סיילו את האמת ושלוס היא אחותה.

אויבו של ניקולס, מרכוס איברלוסיאה, מתקרב אליו ומתחזה לאדם בשם ג'יימס ג'ונס. הוא מחזר אחרי סיילו, וזאת כדי לרגל אחרי ניקולס באוור ולפגוע בו. בהמשך נחשפת תרמיתו, אך הוא מתוודה בפני סיילו שבאמת התאהב בה; סיילו דוחה את אהבתו בשל כוונותיו לפגוע באהובה ניקולס.

מרכוס מגלה שכריסטובל, בנו של ניקולס, הוא בעצם בנו, ונאבק לזכות במשמורת עליו בשיתוף עם אמו של כריסטובל, קרלה. אחרי המשפט שבו משתתפים ניקולס, מלווינה, סיילו, הילדים, וכריסטובל עצמו - זוכה אמו קרלה במשמורת. קרלה מבינה שהיחסים בינה לבין כריסטובל לא ישתפרו אם היא לא תיתן לו לראות את ניקולס, ומשיבה אל ניקולס את המשמורת על כריסטובל.

בהמשך נוצר ריב בין ניקולס למרכוס, בו מתגלה לניקולס ששניהם אחים למחצה בעלי אב משותף; מרכוס מספר לו שאביהם נטש אותו, ולכן הוא נשבע לנקום בהם כדי שיסבלו כפי שהוא סבל בילדותו.

בסוף העונה נשאבת סיילו לתוך השעון שבעליית הגג שבבית היתומים אחרי שברטולומה מנסה לירות בה ובעצם היא מגיעה לממד אחר.

(166 פרקים)

העונה השנייה

העונה השנייה עוסקת בחזרתה של סיילו מממד אחר (אאודמון)היא חוזרת שוב בתור מלאכית האאודמון , שלושה חודשים לאחר שנעלמה. היא חוזרת עם פגיעה בזיכרון ועם משימה שהיא לא זוכרת. היא מקבלת שתי הוראות: 1. לעקוב אחרי השפן הלבן; 2. אין זמן. בהמשך מתברר שהמשימה שלא זכרה היא לגרום לכולם להיות מאושרים.

סיילו מתאהבת בסלבדור (ניקולס פאולס), ומכיוון שהיא לא זוכרת את שמה, הוא נותן לה את השם לינדה ברברה. סלבדור הוא חברו הטוב של ניקולס, אך סיילו לא יודעת זאת. היא מגיעה לאחוזה ומתקבלת בשמחה על ידי הילדים ועל ידי ניקולס, שחיפש אותה זמן רב ואף קיבל ממנה סימנים. הם מנסים להזכיר לה את עברה, ובהדרגה היא נזכרת באהבתה לניקולס (בעקבות נשיקה ביניהם, ובעקבות תמונה שראתה), בילדים ובעברה. אבל היא לא יכולה להיות עם ניקולס כי היא לא רוצה לפגוע בסלבדור, שחלה בתקופה זו. בנוסף נקלעת סיילו למשולש אהבה עם ניקולס ומלווינה, שילדה את בתם המשותפת אספרנסה.

בעקבות המשימה של סיילו, שבהמשך מתברר שהיא משימתם של החברים - משחרר אאודמון ספר בעל שבעה מנעולים. לכל אחד מחברי הטין-אנג'לס יש מפתח לאחד המנעולים. המפתח מופיע בדרך מסתורית אצל כל שומר לאחר שהצליח לפתור בעיה חשובה אחת בחייו. השומרים הם טין אנג'לס, ז'קה וסלבדור. חסמין קיבלה את המפתח הראשון, לאחר שגילתה מי רצח את הוריה וגרמה למעצרו; טיאגו מצא את המפתח השני (בתוך ארטיק) לאחר שגילה את האמת על אימו ופתר את בעייתו; רמה קיבל את המפתח לאחר שפתר את הקושי עם אמו וולה; טצ'ו קיבל מפתח לאחר שפתר את קשייו עם משפחתו ואביו; ז'קה קיבל מפתח לאחר שחזר מברזיל וגילה מיהם הוריו הביולוגיים; מר קיבלה מפתח לאחר שהשלימה עם טפי; וסלבדור קיבל אחרון את המפתח, לאחר שהצליח להרוג את חואן קרוס.

בעונה השנייה מתוארים גם עלילותיהם של מספר זוגות, שחוו אהבות ופרידות. בסיום נותרו הזוגות מר וטיאגו, חסמין וטצ'ו, ולריה ורמה, מלודי וסיימון, טפי ולוקה, נצ'ו וקרידד.

בפרק האחרון סיילו וניקולס מתחתנים. הם אומרים לילדים שבדיוק בשעה 21:07 הם צריכים לפתוח את הספר עם שבעת המנעולים ליד המזרקה. כשהם עומדים לפתוח את הספר (בארגנטינה שודר הקטע בשעה 21:07), מתרחשת רעידת אדמה והמזרקה נפתחת. כולם פותחים את הספר וטיאגו שם את הספר בתוך המזרקה. כולם אוחזים ידיים ועומדים במעגל מסביב למזרקה, ולפתע כולם נעלמים לתוך המזרקה.

לאחר מכן הכל חוזר לקדמותו, וסיילו מרמזת על כך שידעה כי ייעלמו, ואומרת: "כל מה שנותר לי לאחל לכם פה הוא נסיעה טובה... אז ילדים - נסיעה טובה".

(160 פרקים)

העונה השלישית

העונה השלישית החלה בארגנטינה ב-20 באפריל 2009 ובישראל ב-1 בספטמבר 2009.

הפרק הראשון ממשיך מפרק הסיום של העונה השנייה, בו נפתח הספר בעל שבעת המנעולים. הספר הוא למעשה מפתח מאאודמון לעתיד; הספר מתחבר לשער החיצוני של אאודמון, שהוא למעשה השעון של עליית הגג בבית, ואילו המזרקה שימשה כשער כניסה אל העתיד. כל החברים נשאבים לעתיד ויוצאים למסע, כל אחד בדרכו. הם פוגשים את פס באוור, בתם של סיילו וניקולס, נערה צעירה וקופצנית הדומה לסיילו. בנוסף הם פוגשים את אספרנסה באוור, בתם של מלווינה וניקולס, נערה הדומה לאמה בדרך החשיבה ולאביה בהתנהגות. הנערות מסייעות לילדים לגלות את משימתם - עליהם לשנות את העתיד כדי שהעבר שלהם בשנת 2009 יהיה טוב יותר. כמו כן ישנו שחקן חדש קמילו שבמהלך העונה פס והוא יהיו חברים ויתחתנו.

הם מתחילים ללמוד בבית ספר חדש, שנקרא מנדליי - מהמילה מנדלה (במקום המזרקה ניצבת מנדלה וסמל בית הספר גם הוא מנדלה), ומתמודדים כל אחד בדרכו עם מצבי קנאה, אהבה, אחווה ועוד.

במהלך העונה מסתבר שטיאגו וקמילו הם אחים ואביהם הוא חואן קרוס.

במהלך העונה נפרדים כל הזוגות מהעונות הקודמות. מתרחשים אירועים שונים, בהם מותה של קרידד לאחר שרוחו של חואן קרוס משתכנת בגופה; רמה מתעוור; לבר של הטין-אנג'לס יש בעלים חדשים; וחסמין בהריון ולא יודעת מי האב (לבסוף מתגלה שהיא לא באמת בהריון) והריגתה של פס על ידי קמילו עקב ההשפעה של חואן קרוס. מוקדשת תשומת לב לנושא איכות הסביבה.

במהלך העונה מצטרף שחקן חדש, סבסטיאן, אחיה של פס באוור. סיילו וניקו מאמצים אותו. לסבסטיאן יש כוחות מיוחדים ובאמצעותם הוא מרפא את רמה מעיוורונו. סבסטיאן השובב מבצע מספר תעלולים, למשל הוא נועל את מר וטיאגו במקלחת ומעלה את הטמפרטורה ובכך מאלץ אותם להתפשט מרוב חום וגורם לאי נעימות ביניהם, כי לשניהם יש בני זוג (פדרו ולונה).

במהלך העונה על גיבורינו למנוע את מותה של פס, מפני שביום שבו פס תמות חואן קרוס יצליח לחזור לאאודמון ויהרוס את כל שתי העולמות. בעונה זו יובס חואן קרוס סופית וקבוצת רעים חדשה תחשף.

{140}

העונה הרביעית

לקראת אמצע 2009 הודיעה המפיקה והיוצרת של הסדרה, כריס מורנה, כי בינואר 2010 יחלו הצילומים לעונה הרביעית של הסדרה. אך מאוחר יותר החליטה ההפקה לדחות את תחילת העונה הרביעית לאפריל. העונה הרביעית עלתה לשידור בישראל ב1.9.10 בערוץ הילדים. העונה הרביעית מתרחשת כמה חודשים אחרי הפיצוץ בסוף העונה השלישית . בתחילת העונה הרביעית אנחנו מגלים שיושבת ראש השרים לוס, מחקה לכמה מהילדים את הזיכרון, השתילה להם זיכרונות אחרים . אנחנו מגלים ששתי הלהקות של העונה השנייה והשלישית התפרקו לחלוטין ונוצרו 2 קבוצות חדשות, "עידן חדש" אשר נקרא "נה" במקום בית ספר מנדלי שסיילו וניקו בנו והקבוצה השנייה ו"ההתנגדות" . ב"עידן חדש" נמצאים מר, חסמין, ליאון, אספרנסה , רמה , תיאו ונאצ'ו שעברו את השתלת הזיכרונות . בקבוצת "ההתנגדות" נמצאים הילדים שלא עברו את השתלת הזיכרנות : טיאגו, ט'צו, מלודי, טפי, לוקה, ולה, סימון וג'וני, (תלמיד מנדליי לשעבר ששרד גם , גאון מחשבים ובעיקר נסיך). מסתבר שתהליך השתלת הזכרונות לא הצליח אצל אספרנסה (כמו שהראו בעונה הקודמת שהיא מוגנת ע"י טיק טק), והיא מנצלת את זה כדי לנסות להסביר לילדים שהם עברו שטיפת מוח. לאחר מכן היא מוצאת את קבוצת המתנגדים כאשר חפרה במנהרות של NE ויצאה לחפש אותם והיא מספרת להם מה קורה בפנים . במהלך העונה סימון וולריה נתפסים על ידי השומרים של "נה" לקבוצת "העידן החדש" ויאבדו גם הם את הזכרונות, כמו כן, את פלומה ואסטפניה יתפסו גם אך בעזרתו של קנט הרופא אשר עוסק במחיקת הזכרונות לא עושה זאת.

בנוסף ישנה דמות חדשה אשר נקראת אדון ג'יי והוא עומד מאחורי כל העידן החדש. במהלך העונה אנו מגלים שג'יי הינו סימון המבוגר אשר נהייה עייור בגלל פיצוץ שמתחרש במעבדה שבו עבד , ועל כן, הוא מסתגר ונהפך להיות האיש הרע בעלילה , אך בסוף העונה הוא וולריה עוברים לעתיד כדי לשנות את מה שהיה . במקביל ישנו איש הנקרא "המורה" אשר עוזר למתנגדים ומתברר שהוא טיאגו המבוגר, בין שני המבוגרים ישנה מלחמה. בסוף העונה כל השחקנים כולל-ניקו, סיילו, פס, קרידד, מלווינה וטיק טק חוזרים לפרק האחרון.

{113}

המופעים בישראל

"כמעט מלאכים" הופיעו בישראל באוקטובר 2009 ובמרץ 2010. המופעים שלהם זכו להצלחה אדירה בקרב המעריצים בישראל ובסדרה של למעלה מ-20 מופעים ביקרו כ 120,000 צופים; מספר חסר תקדים לכל מופע בישראל‏[1][2]. המופעים בישראל היו המוצלחים ביותר של "כמעט מלאכים" בכל העולם מחוץ לארגנטינה. הטין אנג'לס חזרו לארץ בפורים 2011 להופעות פרידה מהסדרה שירדה מהמסכים אך הפעם ללא אאוחניה סוארס שככל הנראה פרשה מהלהקה בחודש ינואר 2011 ובמקומה הצטרפה רוסיו איגרסבל. מופע הפרידה זכה להצלחה רבה, ובעקבות כך הטין אנג'לס חזרו להופעה נוספת ב23 לאוקטובר 2011. נכון לעכשיו לא צפוייה חזרה של הלהקה לישראל. את המופעים הפיקה בישראל חברת ההפקות גלים הפקות (פרדי זיסקרוט ושוקי גור).

הדמויות

שם דמותשם שחקןעונה
פאס באוור אמיליה אטיאס 3
ניקולאס באוור ניקולס וסקס 1,2
סיילו מחיקו/אנחלס אינצ'אוסטי אמיליה אטיאס 1,2
קמילו אסטרז'ה מריאנו טורה 3
חואן קרוס יורק מריאנו טורה 2,3
אספרנסה באוור חימנה בארון 3,4
חוסטינה מררדה גרסיה חוליה קלבו 1-3
פליסיטאס גרסיה חוליה קלבו 1-3
מלווינה בדוז'ה אגווארו חימנה אקרדי 1,2
טיאגו בדוז'ה אגווארו חואן פדרו לנסאני 1-4
מריאנלה טזריקו רינלדי מריאנה אספוסיטו 1-4
רמירו אורדונייז גסטון דלמהאו 1-4
חואן מוראלס ניקולאס ריירה 1-4
חסמין רומרו אאוחניה סוארס 1-4
נצ'יטו פרס אלסמנדרי אגוסטין סיירה 1-4
אסטפניה אלורדי קנדלה וטראנו 1-4
מלודי פאס מריה דל סרו 2-4
סימון ארצ'בלטה פבלו מרטינס 2-4
ולריה גוטיירס
תוכן פוגע