מידע על הסדרה:סדרת טלוויזיה ישראלית לילדים אשר מבוססת על סדרת ספרי הילדים הישראלית המצליחה "קופיקו" מאת הסופרת תמר בורנשטיין-לזר. העונה הראשונה של הסדרה שודרה בערוץ הילדים במהלך שנת 1993 ושודרה בשידורים חוזרים בערוץ 2 בין השנים 1994 - 1997. העונה השנייה שודרה בערוץ ג'וניור החל מ-2 באוגוסט 2009 עד ל-3 בספטמבר 2009. בעונה זאת נוספה דמות חדשה בשם דובי בנם של שושנה ואברום.

לאורך השנים יצאו לשוק בישראל כל פרקי העונה הראשונה בקלטות וידאו וב-DVD.

העונה השלישית של הסידרה התחילה בדצמבר 2011, ונמשכת עד היום בערוץ ג'וניור ובyes vod.

ארץ:ישראל.

שפה:עברית.

דמויות:

קופיקו-דמות ראשית. קוף שובב הגר אצל משפחת לזר בעין גנים.

נוגה-ילדה שמאוד אוהבת את קופיקו.

יורם-האח.

אורנה-האחות הגדולה.

תמר-אמם של הילדים ושל קופיקו.

שלומק'ה-אביהם.

צ'יקיטה-הכלבה של משפחת לזר.

שושנה-השכנה מלמטה. היא רוצה לשלוח את קופיקו חזרה לאפריקה והוא עושה לה תעלולים.

אברום-השכן.

עונה 1

פרק 1:

תקציר:כשנגה חזרה מבית הספר וראתה את הדוד אבי שאלה אותו איזו מתנה הוא הביא לה. אבי אמר לה שהביא לה קוף. נגה שלא ידעה מיהו קופיקו אמרה שיש לה די צעצועים. אבל כשהיא יצאה למרפסת שם ישב קופיקו וראתה שהוא לא סתם קוף, אלא קוף פלאי שמדבר ומתנהג כמו לילד, היא הציעה לו שהם ישגעו את האחים שלה אורנה ויורם.

פרק 2:

תקציר:כשתמר ושלומקה לא היו בבית החליטו הילדים, אורנה, נגה ויורם לעשות מסיבה לחברה. לקופיקו היה רעיון גדול, לאפות עוגה. קופיקו והילדים התחילו להכין עוגה וכמובן שהיה שמח במטבח. מרוב תעלולים שכח קופיקו לשים אבקת אפיה בבצק ויצאה להם "עוגת פיתה" וקופיקו מחליט לנסר את העוגה במסור במקום לחתוך בסכין. 

פרק 3:

תקציר:תמר רצתה לנקות את הבית. שואב האבק התקלקל ולכן החלה לחבוט בשטיחים במחבט.

בבית היה בלגן, תמר בקשה מקופיקו לשפוך את המים מהדלי אך הוא שפך אותו מהמרפסת על הראש של אברום (השכן המצחיק מלמטה) השכן צעק, קופיקו צחק.
לפתע נכנס שלומקה , תמר בקשה ממנו שיעזור לה לחבוט בשטיחים. אך שלומקה הסתלק, וחזר עם שואב אבק חדש.

פרק 4:

תקציר:תמר שאלה את שלומקה למה הוא לא אוכל. הוא ענה שכואבות לו השניים. ואחרי העבודה ילך לרופא השניים.
מר ראתה שגם הכלב אינו אוכל לכן בקשה מיורם שיקח אותו לויטרינר. אך ליורם לא היה זמן.
לאחר שכולם יצאו מהבית חשב קופיקו שגם לכלב כואבות השניים,כי הוא לא אכל. לכן, הוא לקח את הכלב לרופא השניים של שלומקה, נכנס למרפאה, חיכה בתור וברגע שהרופא קרא "מי בתור?" הוא מיד נכנס , ושם את הכלב על כסא הטפולים..

פרק 5:

תקציר:עוזרת חדשה הגיעה לבית המשפחה. נודניקית של ממש, אלרגית לאבק ולכן לא מוכנה לנקות אבל, רבה עם הכלב ועם הילדים.
בחדר הילדים, כל מה שלא היה מונח במקום היא זרקה לפח- קלטות מחברות, צעצועים...הילדים לא מצאו את המחברות והספרים כי נדחפו אל מתחת למיטה. היא רבה עם קופיקו כל היום עד שלילדים וקופיקו נמאס מהעוזרת והם החליטו להפטר ממנה, ולקופיקו יש רעיון מצוין!

פרק 6:

תקציר:שושנה השכנה סיפרה שהיא הולכת לשפוט בתחרות ציורים, והיא זאת שתקבע איזה ציור יקבל פרס ראשון. כשקופיקו שמע מה אמרה שושנה הוא מחליט שגם הוא ישתתף בתערוכה. מוריד מהקיר תמונה ולוקח כל מיני צבעים שהמציא בעצמו. לוקח מכחול וקשקש קשקוש גדול על התמונה עד שלא זיהו את הציור האמיתי "ומגניב" את הציור לתערוכה.

פרק 7:

תקציר:כשקופיקו שמע איך הילדים מתלהבים ממנחשת עתידות החליט שגם הוא יהיה מנחש עתידות סתם לשם השעשוע. התחפש למנחש עתידות כמו בסרטים שראה.. לקח " כדור זכוכית" ישב ליד בית הספר וחיכה שהילדים יצאו .
פתאום עברה לידו קבוצת בנות מכיתתה של נגה ושם חיכתה להם הפתעה....... הן פגשו את פיקוקה לה קוקה מנחשת העתידות.

פרק 8:

תקציר:שלומקה עמד לצאת למילואים, הוא היה בטוח שהמדים שלו נקיים כמו שהוא השאיר אותם כששב בפעם האחרונה מהמילואים. הוא לא ידע שקופיקו לבש את המדים שלו, שיחק איתם והם התלכלכו.
כששלומקה הוציא את מדיו וראה כמה הם מלוכלכים צעק על קופיקו שינקה אותם, מה שגרם לבעיות חדשות ומצחיקות עם שושנה השכנה ...

פרק 9:

תקציר:קופיקו קינא בשלומקה שיצא למילואים, והחליט להתחפש לחיילת ולהצטרף לצבא. הוא הגיע לבסיס ששם שרת שלומקה מחופש לחיילת אינדיאנית וסיפר לחיילת במשרד הצבאי שהוא נשלח למשימה סודית , אמר לה שעליה לצאת מיד לשטח האימונים ולחפש את שלומקה הקצין. כשהחיילת יצאה מהמשרד אז התחיל קופיקו לפעול ....

פרק 10:

תקציר:שלומקה מצא בשוק העתיקות מכשיר הקלטה ישן וקופיקו התלהב כששמע שהמכשיר מדבר.
שלומקה החליט להקים להקה לתחרות זמר. הוא הזמין עוד שני חברים והם ערכו חזרות במשך כל היום. קופיקו הסתובב סביבם ואטם את האוזנים בצמר גפן...
כשאיש לא היה בבית לקח קופיקו את מכשיר ההקלטה ויצא להקליט בשכונה.
הוא הקליט, את קולות הרחוב: טרקטור, אופנוע, מכוניות סירנות, נסע למשק חקלאי והקליט את קולות: הפרות, החמורים, הסוסים, התרנגולות התרנגולים ועוד...

פרק 11:

תקציר:קופיקו שישב והשתעמם בגינה, שמע פתאום שמישהו מתעטש, להפתעתו ראה שזאת נגה שחזרה חולה מבית הספר.
אמא אמרה לה לשכב ולמדוד חום, ולפתע חזרו גם יורם ואורנה, וגם להם חום . כל הילדים הלכו לשכב במיטה ואמא נתנה לכל אחד חלב בדבש.
קופיקו שרצה לשמח את הילדים נכנס לחדרם פתח מוסיקה רעשנית , ורקד במיטותיהם.....

פרק 12:

תקציר:קופיקו התגנב אחרי שלומקה והבנות למגרש כדורסל לראות את התחרות שבה שיחק יורם. כשהוא ראה שקבוצתו של יורם עומדת להפסיד, ניגש קופיקו למאמן וביקש ממנו שיחליף אותו בשחקן אחר. אבל המאמן לעג לו ושלח אותו לשחק בגן, ואז עקב קופיקו בהפסקה אחרי אחד משחקני הנבחרת של יורם וכשהוא נכנס לשירותים סגר קופיקו את הדלת ,לבש חולצה של הנבחרת והלך לשחק במקומו.

פרק 13:

תקציר:הלילה האחרון של החופש הגדול. קופיקו ממש לא יכול היה לעצום עיניו מרוב שמחה. הילדים ילכו לבית הספר והוא יחזור לתעלולים שלו. אבל למה הבוקר לא מגיע?
כל כמה דקות ניגש לילדים, העיר אותם ואמר להם שהבוקר כבר הגיע. אבל הילדים הצביעו על הירח ואמרו לו שעדיין לילה. קופיקו אמר להם שהשמש התחפשה לירח הילדים צחקו וחזרו לישון...

פרק 14:

תקציר:לאברום השכן המצחיק הבעל של שושנה צץ רעיון. כדי שקופיקו יפסיק את התעלולים שלו הוא ילמד אותו להיות חוקר טבע. לכן הוא הביא לו מיקרוסקופ, כשקופיקו הסתכל במיקרוסקופ התלהב כשראה איך השערה שלו נעשתה לפתע גדולה כל כך, ואז החליט להיות חוקר טבע. המחקר שלו הפך לתעלולים מצחיקים.

פרק 15 ואחרון:

תקציר:איש לא היה בבית, לקופיקו ויורם היה משעמם, הם זללו שזיפים ואחר כך זרקו אותם אחד על השני. השזיפים התנפצו עליהם ועל הקירות. באמצע מלחמת השזיפים נכנסה אמא ונדהמה לראות שהקירות מכוסים במיץ שזיפים.
היא גערה בילדים ומיד הזמינה סייד לסייד את הבית. הבלגן היה גדול ולקופיקו לא היה איפה לישון כי סיידו את החדר שלו אך אז הוא מצא פיתרון...

עונה 2

פרק 1:

תקציר:הילדים רוצים לקנות תוכי מדבר, וקופיקו נתקף חרדה. שושנה חושבת שהיא ממש לא זקוקה לתוכי מדבר בנוסף לקוף שכבר ממרר את חייה, ומחליטה לקנות אותו לפני הילדים. ברגע הנכון נכנס קופיקו לתמונה, וכהרגלו, הופך את היוצרות.

פרק 2:

תקציר:במשפחת לזר נעלמים חפצים באופן משונה: המדליה של יהורם, הצמיד של ארנה, הטלפון של תמר... כולם מאשימים כמובן את קופיקו, אבל הוא בכלל עסוק במשהו הרבה יותר חשוב: טיפול בקרחת של אברום שמתגעגע לרעמת השיער שהייתה לו פעם.

פרק 3:

תקציר:קרקס חיות נדירות מגיע לארץ. קופיקו נתקף אימה, שכן מדובר ב "פטרוזיליה" שמנסה כבר זמן רב לחטוף אותו ולהכניסו לקרקס. בני המשפחה הולכים למופע, וקופיקו ונגה נשארים בבית, מחכים לפטרוזיליה ולעוזרו עם הפתעות "מכאיבות".

פרק 4:

תקציר:קופיקו מציע למכור סוכריות מקליפת תפוז, כדי לעזור לילדים שאין להם כסף לטיול השנתי. הוא משיג את המתכון הסודי מאברום, בתמורה לספונג'פיקו. הענינים מסתבכים כשאף אחד לא רוצה לשמור על הסיר הרותח, וכשאברום מתלהב קצת יותר מדי.

פרק 5:

תקציר:משפחת לזר מחכה לחייזרים שהבטיח מנחה הטלוויזיה הפופולרי מיקי הרפז. אפילו שלומקה מצטייד בפנס ומכשיר קשר ויוצא לחפש חייזרים. קופיקו מחליט שכולם השתגעו וצריך להחזיר אותם לשפיות, והוא מביא להם חייזר שלא ישכחו לעולם.

פרק 6:

תקציר:הבדיקות של שלומקה הראו שהוא צריך להתחיל לאכול בריא ולעשות פעילות גופנית. שלומקה, ששונא לרוץ, פוגש את אברום שנשלח גם הוא להיות יותר בריא, והסלון הופך למועדון פינג פונג. התחרות יוצאת משליטה כשקופיקו נכנס לתמונה.

 פרק 7:

תקציר:קופיקו בטוח שהקופה החדשה בגן החיות היא חברתו מאפריקה. נגה יוזמת ביקור בספארי, ושושנה מנסה לשכנע את יורם שכלוב הגורילות הוא המקום המתאים ביותר לקופיקו. האם קופיקו יישאר בגן החיות? או ששושנה היא זו שתיכנס לכלוב הגורילות?

 פרק 8:

תקציר:תמר יוזמת בילוי משפחתי, והתכניות משתבשות. מזל שיש את שושנה, שלוקחת את הילדים לבילוי תרבותי. הילדים נאלצים להקשיב להרצאות המלומדות של שושנה, עד שלמוזיאון נכנס צייר מוזר, שמציע לשושנה להיות דוגמנית ציור.

פרק 9:

תקציר:המורה מענישה את נגה, ונגה מאחלת לה שתהיה חולה. באורח פלא, למחרת המורה לא מגיעה, והתלמידים מחכים למורה מחליפה. קופיקו חושב שאם ילדים שונאים ללמוד אז משהו משובש במערכת החינוך, ומחליט להראות להם איך ליהנות מהלימודים.

פרק 10:

תקציר:דובי ויורם משחקים בנבחרת כדורעף, ועומדים לפני משחק מכריע, ששניהם לא רוצים לשחק בו. שושנה מתעקשת שדובי ישחק, ושלומקה רוצה שיורם ישחק. קופיקו מציע את עצמו כמאמן ליורם, אבל מתברר שקופיקו התכוון למשחק מסוג אחר לגמרי.

פרק 11:

תקציר:שלומקה, יורם, קופיקו ואברום צופים במשחק כדורגל חשוב. הבעיה ששושנה קצת מפריעה. היא רוצה שאברום ישאב אבק, ואת שלומקה היא מטרידה בקושיות אינסופיות. הם מנסים להמשיך לצפות בהפועל שסופגת תבוסה, עד שקופיקו מציל את המצב.

פרק 12:

תקציר:שושנה מארגנת מסיבת יומולדת לדובי כולל שמיצ'יק הליצן. כולם מוזמנים, חוץ מקופיקו כמובן. אף אחד לא משתגע על המסיבות של שושנה, אבל כולם מחכים לשמיצ'יק הליצן שאמנם מגיע בסוף, אבל משום מה הוא מאוד דומה לקוף.

פרק 13:

תקציר:יורם וארנה יוצאים למחנה צופים. קופיקו ונגה רוצים להצטרף, אבל יורם וארנה לא מוכנים לקחת למחנה ילדה קטנה וקוף. קופיקו מחליט שהוא ונגה יקימו מחנה משלהם. למחרת מגלה המשפחה שקופיקו ונגה נעלמו ויוצאת למסע חיפושים.

פרק 14:

תקציר:יורם מתנדב במשמרות הזה"ב וקופיקו מתקנא בתפקיד המכובד ובעיקר באפוד הזוהר עם סמל המשטרה. קופיקו מחליט שזה הזמן לקריירה משטרתית. הוא הופך לכוכבה שוטרת התנועה ויוצא לעשות סדר, שבסופו של דבר הופך לפקק ענק.

פרק 15:

תקציר:יורם קיבל במתנה אקווריום, ואברום מחליט לרכוש לבנו אקווריום יותר גדול מזה של יורם. קופיקו מדליק את שלומקה לא לוותר לאברום. התחרות הילדותית מסתיימת במרוץ פרוע של האבות, המנסים להוכיח שהאקווריום שלהם גדול יותר.

פרק 16:

תקציר:ארנה מתאמנת לקונצרט חשוב לכבוד ראש העיר. קופיקו מתגנב לחזרה עם מפוחית, והמנצחת מנסה לסלקו. במרדף אחריו היא נופלת ושוברת יד. מי ינצח עכשיו על התזמורת? ברגע האחרון מופיע מנצח בשם קופיקולוב, שמשום מה נראה לארנה מוכר.

פרק 17:

תקציר:שלומקה מחליט שהבלגן בבית משפחת לזר חייב להיפסק. הוא מתעד במצלמה בוקר שגרתי בבית ושולח את הקלטת לסיגל דליות, מומחית הטלוויזיה ליחסי הורים-ילדים. האם השיטות של סיגל יוכלו להשליט סדר במשפחה?

פרק 18:

תקציר:תחרות הביציקופטר השנתית יוצאת לדרך. המטרה: להנחית ביצה מגובה רב בלי שהיא תישבר. הזוכה יקבל כרטיס טיסה לארה"ב וביקור בנאס"א. כל הילדים עסוקים בהנחתות ביצים מגגות ומרפסות, בינתיים ללא הצלחה.

פרק 19:

תקציר:ארנה, יורם ונגה מלאי כעס על מערכת החינוך. הפרעות בשיעורים, מנהלים אדישים וטינופת ומכות בהסעות. ארנה מנסחת מכתב זועם לשר החינוך בדרישה לתיקון המצב. קופיקו מציע דרך יותר מהירה. להקים מפלגה.

פרק 20:

תקציר:ארנה, יורם ונגה מלאי כעס על מערכת החינוך. הפרעות בשיעורים, מנהלים אדישים וטינופת ומכות בהסעות. ארנה מנסחת מכתב זועם לשר החינוך בדרישה לתיקון המצב. קופיקו מציע דרך יותר מהירה. להקים מפלגה.

פרק 21:

תקציר:תמר עשתה תסרוקת חדשה ודי מזעזעת. הילדים ושלומקה מנסים להחמיא, אבל שושנה לא חוסכת עלבונות. קופיקו מחליט ששושנה צריכה לבוא על עונשה. שושנה מגיעה למספרה, ומגלה שלספר שלה יש מחליף צרפתי ומוזר, העונה לשם קסקופי קופה.

פרק 22-חלק א' (לא מצאתי את הפרק בשלמותו):

 

תקציר:קופיקו קיבל קלטת של מונטנגרו הקוסם, והוא מנסה את הטריקים על המשפחה. שלומקה מציע לקחת את יורם וקופיקו להופעה שלו. המפגש מאחורי הקלעים בין קופיקו והקוסם מסתיים במריבה ענקית, וקופיקו יוצא לנקום בקוסם השחצן.

פרק 22-חלק ב':

פרק 23:

תקציר:יורם העלה לאינטרנט סרטון שבו הוא מספר בדיחות. קופיקו חושב שגם הוא יכול להיות במאי, והולך להתייעץ עם מוטי קירשנבאום, שמציע לו כיוון של ריאליטי. קופיקו מציב מצלמה, ונותן לחיים בבית לזר לדבר בעד עצמם. והם אכן מדברים.

פרק 24:

תקציר:ארנה עומדת לעבור בחינה חשובה בקראטה, אבל מסתירה את זה מקופיקו, שעלול לבוא ולשבש את הבחינה. קופיקו שומע חצאי משפטים על מכות וחגורות, ומחליט להגיע לבחינה, כדי לעצור את מה שהוא חושב שעומד לקרות.

פרק 25 ואחרון:

תקציר:שלומקה ותמר מכינים הפתעה לילדים: טיסה בכדור פורח. הם מסתירים זאת מקופיקו, היות ואסור להעלות בעלי חיים לטיסה בכדור. קופיקו לא מוותר, ופונה לאברום שזהו חלומו הגדול. מהר מאוד מוצא עצמו אברום מרחף בשמיים עם קוף וכלבה.

עונה 3 באתר "קידס צ'יק":http://kidshik.blogspot.com/p/blog-page_8415.html

תוכן פוגע