ידיעות של דודו הארון

לחצו פה והוסיפו את האתר שלי ל

דודו אהרון

דודו אהרון הזמר
הכי 100מם בארץ!
אהרון, 2010
אהרון, 2010
מידע כללי
תאריך לידה 23 בדצמבר 1984
מקום לידה קריית עקרון
שנות פעילות 2007— היום
סוגה מוזיקה ים תיכונית
אתר אינטרנט www.dudu-aharon.co.il
ד

דודו אהרון (שמו הרשמי: דוד הָרוּן,‏[1] נולד ב-23 בדצמבר 1984) הוא זמריוצרמוזיקאימלחין ופזמונאיישראלי.

אהרון נחשב לאחד מן הזמרים הבולטים בישראל במוזיקה המזרחית בעשור הראשון של המאה ה-21. הוא מוערך הן כזמר והן בזכות השירים שהוא כותב ומלחין לזמרים אחרים הנמנים עם זרם המוזיקה הים-תיכונית. אהרון הוציא את אלבומו הראשון "אהבה ראשונה", בשנת 2007. הוא התפרסם במהרה ותוך שלוש שנים, צבר קהל מעריצים גדול. ב-24 בספטמבר 2009 הופיע אהרון בהיכל התרבות בתל אביב. בשנת2010 הופיע בתיאטרון קיסריה ביום בו יצא אלבומו השלישי.

תוכן עניינים

  [הסתרה

ביוגרפיה

ראשית דרכו!

אהרון החל את דרכו המוזיקלית בבית הכנסת "הדר יוסף" שבקריית עקרון. לאחר מכן הפך לזמר-בית במועדון "האדום 6", והחל להופיע במועדונים ובאירועים ברחבי הארץ. בין השאר השתתף בתוכנית "המלך הבא", ששודרה בערוץ בריזה של yes הטלוויזיה בלוויין, באותה עונה עם רפאל מירילא ונינט טייב. אהרון זכה במקום השני בתחרות.

אהרון שירת בלהקת משמר הגבול, ובמקביל החל להופיע במועדון "האדום 6". בעזרת בעלי המקום לאחר סיום השירות הצבאי הוציא אהרון סינגל ראשון בשם "היחידה שלי", שזכה להשמעות רבות והפך ללהיט בתוכניות הזמר המזרחי ברדיו. לאחר מכן הוציא סינגלים נוספים - "מרגיש כמו מלך" ו"אהבה ראשונה", ובעקבות ההצלחה גדלה כמות הופעותיו במועדונים ובאירועים. בשנת 2007 הוציא את אלבומו הראשון, "אהבה ראשונה", שזכה להצלחה רבה.

בנוסף לשיריו, שיתף אהרון פעולה עם זמרים ועם אמנים אחרים בשיריהם. בין היתר כתב לקובי פרץ את הלהיטים "בן של מלך" ו"ילדתי" , את הלהיטים "מתוקה" ו"נשמה" של ליאור נרקיס, כתב עם משה פרץ את הלהיט "כמו השקט", כתב והלחין לשר-אל את השיר "הולך עד הסוף", כתב לאליקו את השיר "לאהוב אותך" ושר את הדואט "פעם בחיים" עם הזמרת זהבה בן, שאותו כתב והלחין בעצמו. כמו כן הלחין אהרון עבור רגב הוד את השירים "הטוב שבעולם" ו"בואי אלי", "היופי שלך" והשתתף בפרויקט "לב המדינה", שבמסגרתו קבוצה של זמרים מסוגת הזמר המזרחי שרו את השיר "לב המדינה". בנוסף, כתב והלחין את השיר "תחזרי כבר הביתה" של אייל גולן באלבומו החדש "חלק מחיי".

שיא ההצלחה ואילך

ב-14 ביולי 2009 הוציא אהרון אלבום שני בשם "הכל זה מלמעלה", שכלל את הלהיטים "הכל זה מלמעלה", "נוצה ברוח" ו"לא דומה". בדצמבר הגיע האלבום למעמד אלבום זהב, על מכירות של למעלה מ-20 אלף עותקים. כמו כן קיבל אהרון מגן לציון 500 אלף שימושים סלולריים בשיריו[2] בדצמבר 2009 הוציא אהרון דואט נוסף עם זהבה בן, "הלב יודע", ושיר נוסף בשם "לא מוותר". באותו זמן הופיע אהרון בהיכל התרבות בתל אביב. ההופעה תועדה על דיסק ו - DVD בשם "דודו אהרון הכל זה מלמעלה בהיכל התרבות"

בינואר 2010 חידש אהרון את השיר "אהבנו", כחלק מפרויקט "עבודה עברית", שהוקדש לזכרו של עוזי חיטמן. במרץ אותה שנה הוציא אהרון את הסינגל "תגידו לה", שכתב ללחן של המוזיקאי הבולגרי קונסטנטינוס פנצ'יס. השיר הגיע למקום הראשון בהשמעות ברדיו במשך מספר שבועות, וכן למקום הראשון במצעדי פזמונים שונים. ב-30 במאי 2010 הוציא אהרון את הסינגל "כסף ואלכוהול", שכתב ללחן ארמני, וב-6 ביולי הוציא את הסניגל "מילים פשוטות" שכתב והלחין, וגם הוא הגיע למקום הראשון בהשמעות ברדיו. ב-5 באוגוסט 2010 הוציא את הסינגל "אהבה ללא גבולות", שכתב לבדו והלחין יחד עם משה פרץ, הסינגל האחרון לפני שחרור האלבום השלישי. בעקבות האלבום זכה אהרון בתואר "זמר השנה" במצעד הפזמונים העברי השנתי שנערך בערוץ 24 ורשת ג'. השיר "תגידו לה" זכה בתואר "שיר השנה".

ב-11 באוגוסט 2010 יצא אלבומו השלישי, "מילים פשוטות" שכולל את הסינגלים "לא מוותר", "תגידו לה", "כסף ואלכוהול", "מילים פשוטות", "אהבה ללא גבולות" ו-"בחור רגיש". במהלך הופעתו בקיסריה אותה שנה, קיבל מגן פלטינה מחומש על למעלה מ-200 אלף שימושים סלולריים לסינגלים של האלבום,‏[3] ואחרי שנה ש הגיע האלבום למעמד אלבום פלטינה כפולה על מכירה של למעלה מ-80 אלף עותקים. באותה שנה הופיע אהרון בפעם הראשונה בחייו באמפי קיסריה. לאחר מכן יצא דיסק ו - DVD בשם "דודו אהרון בקיסריה" שתיעד את ההופעה.

ב-21 בנובמבר 2010 שחרר הזמר את הסינגל "לא יפרידו בנינו" מתוך אלבומו הרביעי העתיד לצאת. חודש אח"כ הופיע אהרון בפעם ראשונה בחייו בהיכל נוקיה. ב-11 בינואר 2011 הוציא את השיר השני לאלבומו הרביעי: "את אשתי",בלדה שקטה שכתבו והלחינו יעקב למאי וטל שגב. בחודש מרץ הוציא את הסינגל השלישי לאלבומו הרביעי "ביוטיפול" ושר אותו גם בטקס מלכת היופי של אותה שנה. ב21 באפריל 2011 הוציא הזמר את השיר את הסינגל הרביעי מאלבומו הרביעי "אמא יקרה" אשר כתב והלחין. ב 25 במאי 2011 הוציא דודו סינגל קיצבי מתוך אלבומו הרביעי "כמה אושר" אשר כתב והלחין בעצמו.

בחודש יוני עלתה התוכנית הריאלטי "חי ב-LA LA לנד", שבה הופיע אהרון בתכנית לצד אמנים כגון זהבה בן, אתי לוי, אלון דה לוקואביהו שבת וג'ולייטה שמתחרים בלוס אנג'לס על האפשרות להשיג חוזה הקלטות בינלאומי בחברת ההקלטות "גפן רקורדס"

ב2 ביולי הוציא את השיר "רומנטי או סימפטי" שהוא כתב והלחין. במהלך אותו חודש הופיע שוב בהיכל נוקיה.

ב30 באוגוסט 2011 הוציא את הסינגל "בואי נדבר" אותו כתב והלחין כשעל העיבוד וההפקה המוזיקלית אחראי תמיר צור.ותוך שלושה ימים השיג רבע מיליון צפיות ב"יוטיוב" ונהפך ללהיט ענק.

דיסקוגרפי


אלבומים

הופעות

  • הכל זה מלמעלה LIVE בהיכל התרבות - (ינואר 2010) יצא בגרסת DVD ובגרסת אלבום כפול
  • ההופעה LIVE בקיסריה - (אפריל 2011) יצא בגרסת DVD ובגרסת אלבום כפול

קישורים חיצוניים

תוכן פוגע