דפי צביעה

 

בדף זה אכתוב לכם על דפי צביעה ודברים שילדים אוהבים לעשות בחופש ודברים שילדים אוהבים לעשות באופן כללי, אתמקד יותר ב דפי צביעה בדף זה ואולי בדפים אחרים אכתוב גם על דברים אחרים שהם לא דפי צביעה כמו משחקים למינהם וכל מיני דברים כאלה ואחרים מגניבים ויפים.

אז מה בעצם יש לי להגיד על דפי צביעה ? דפי צביעה זה יכול להיות דבר שמאוד מאוד יעסיק את הילדים שלנו, את האחיינים שלנו, ואפילו תוך כדי זה שהילדים שלנו צובעים את ה דפי צביעה שנתנו להם / קנינו להם / הדפסנו להם זה עלול אפילו להעסיק אותנו בצורה זו או אחרת.

דפי צביעה זה בעצם ציור כלשהו, לדוגמא של חלה, או של בובה מפורסמת, או של דמות מפורסמת, או אפילו של סתם ברבי, יש המון סוגים של דפי צביעה הקיימים בימנו, בכל מקרה, דפי צביעה זה בעצם ציור כלשהוא שהתוכן שלו, כלומר ה"בפנים" שלו הוא בצבע הדף ומה שאנו אמורים לעשות (או בעצם הילדים שלנו) זה לקחת את ה דפי צביעה , לקחת צבעים, ולצבוע ולמלא את כל הציור כך שיצא ציור שיראה הגיוני ויפה מבחינת הצבעים שלו, לדוגמא אם יש דפי צביעה שיש בהם ציור של עץ עם עלים סביר להניח שלא נצבע אותו בורוד או סגול אלא בחום וירוק כמו שעץ עם עלים אמור להיראות במציאות.

דפי צביעה לרוב, במיוחד בחופשים מעסיקים מאוד את הילדים שאוהבים את הדמויות והדברים שמצוירים ב דפי צביעה אלו, וממש מרותקים לדפים ולצבוע אותם כך שיראו כמו שהם נראים במציאות. דפי צביעה גורמים לילדים רבים להיות גאים בעצמם על "היצירה" שהם עשו, כאילו הם ציירו את הציור כולו ש בדפי הצביעה אפילו שבם בסך הכל רק צבעו.

מבחינתם ומבחינת הורים רבים זה לא בסך הכל צבעו, הם הפכו את ה דפי צביעה ליצירה אחת משלהם, יש לזה הסבר נורא הגיוני; ברגע שיש כמה דפי צביעה שהם אותו הדבר בעצם וכמה ילדים צובעים את זה וכל ילד צובע את ה דפי צביעה האלה לפי הדמיון שלו ולפי הרצון שלו,בסופו של דבר אפשר להשוות בין ה דפי צביעה ולראות כי התקבלו שני דברים שונים לחלוטים אז גם נורא הגיוני שהילדים וההורים יתייחסו לציור של הילד כאל יצירה בפני עצמה.

ניתן למצוא מגוון רחב של דפי צביעה בדף הבית הראשון שלי, ומשם להדפיס לילדנו את הדפים, שזה בעצם מה שאני עושה, יש שם כל כך הרבה מגוון שתמיד נשאר מה להדפיס וגם אם עברנו על כל התדפיסים כבר שכחנו מה היה הראשון ואפשר לחזור אליו ולא לזכור שצבענו אותו בכלל!

תודה רבה על קריאתכם! (:

תוכן פוגע