האתר הרישמי של ברצלונה

כדורגל בברצלונה - חוויה ובילוי

הקדמה

קשה לתאר את חווית הכדורגל בברצלונה. בעיר מצויות שתי קבוצות כדורגל ברמה בינלאומית: מועדון כדורגל ברצלונה
(Barcelona Football club) המשחקת באצטדיון קאמפ נואו (100,000 מושבים) וקבוצת אספניול המשחקת באצטדיון האולימפי (56,000 מושבים).
צפייה במשחק כדורגל בברצלונה במסגרת הליגה הספרדית בכדורגל ("לה ליגה") היא אפשרות בילוי מצוינת לאחד הערבים וגם מי שאינו מתעניין חייב לראות כדי להאמין למראה הסדר המופתי והאווירה באצטדיון קאמפ נואו (camp nou) המפורסם.
גם אנחנו הלכנו ערב אחד לראות את קבוצת ברצלונה על שלל כוכביה משחקת בליגת האלופות לעיני 62,000 (!!!) צופים.
תפסנו משחק טוב, הרבה שערים ובקיצור... היה מדהים!

הערה:
לאלו המגיעים לברצלונה לשהות קצרה במטרה לראות משחק כדורגל בלבד מומלץ ללון באחד מאותם מלונות בקרבת הקאמפ נואו. אחד המומלצים הוא Princesa Sofia Gran Hotel. מלון 5 כוכבים במחיר של 3 כוכבים במרכז העיר, ממש קרוב לאצטדיון וגם לתחנת מטרו ממנה ניתן להגיע בקלות למרכז העיר.

מועדון כדורגל ברצלונה

קצת אודות מועדון כדורגל ברצלונה

מועדון כדורגל פ.צ ברצלונה (FC Barcelona) נוסד בשנת 1899. המועדון הידוע בשם "בארסה" הפך למוסד קטלוני כה ידוע ולכן המוטו שלו הוא "יותר ממועדון". אצטדיונה של קבוצת הכדורגל הוא הקאמפ נואו. היריבה הספרדית הגדולה של ברצלונה היא ריאל מדריד והמשחק ביניהן זכה לכינוי "סופר קלאסיקו".
במשך השנים עברו במועדון שחקנים ומאמנים מפורסמים רבים. לקבוצה תארים רבים ביניהם: 2 אליפויות בליגת האלופות, 3 גביעי אופ"א, 18 אליפויות בספרד ועוד. הכל אודות המועדון תוכל לקרוא באתר הרשמי של
מועדון כדורגל פ.צ ברצלונה.

אצטדיון קאמפ נואו (Camp Nou)

בשנת 1957 פתח הקאמפ נואו, אצטדיונה הנוכחי של ברצלונה, את שעריו. קאמפ נואו הוא בעל קיבולת של כ- 100,000 צופים, והוא אחד האצטדיונים הגדולים בעולם, אחד מאותם "מקדשי כדורגל". החוויה באצטדיון עצומה נוכח הקסם, הגודל והאווירה שמשרה עליו הקומפלקס המדהים הזה. כל אוהד כדורגל שמכבד את עצמו ונמצא בעיר ילך לבקר את האצטדיון, שגם כאשר הוא עומד ריק, הוא מרשים ביותר, ואפשר לחוש את האווירה הספורטיבית בקלות. במקום ניתן לערוך סיור ולבקר במוזיאון הנמצא בו.
הערה: אלו המגיעים לברצלונה במטרה לצפות במשחק כדורגל ורוצים ללון בקרבת האיצטדיון יוכלו למצוא ללא קושי בתי מלון ליד קאמפ נואו.
איך להגיע לקאמפ נואו?
במטרו לקחת את הקו הכחול לכיוון COLLBLANC או את הקו הירוק לכיוון MAROA CRISTINA. שוכן כ-3 ק"מ צפונית מערבית לאזור ה-RAMBLAS
סיור בקאמפ נואו:
סיור באיצטדיון עולה 17 יורו. הסיור כולל ביקור במקומות הישיבה, ביציע הכבוד, במלתחה, בחדר התפילה לפני המשחקים, ובמוזיאון של הקבוצה ובו כל הגביעים והרגעים הגדולים.
אתר אינטרנט:
למידע נוסף על האיצטדיון ראה worldstadiums או stadiumguide.

מוזיאון הכדורגל

בין שלל המוזיאונים בברצלונה, בתוך איצטדיון הכדורגל הגדול ביותר באירופה, ה- קאמפ נואו, שהוא מגרש הבית למועדון הידוע של קבוצת ברצלונה (בארסה כפי שהיא מכונה בפי אוהדיה) ניתן למצוא את מוזיאון הכדורגל של הקבוצה. מוזיאון הכדורגל משתרע על פני שתי קומות ומציג את נקודות השיא והזוהר בדברי ימי המועדון כמו גם את שלל המדליות והפרסים. יש בו גם ציורים ופסלים של שחקנים מפורסמים שהוזמנו לרגל תערוכת הביאנלה Blau Grana בין השנים 1985-1987. ה- Blau Grana הם צבעי הדגל של הקבוצה ושימשו כביטוי לרגשות הלאומיים המקומיים בתקופת הדיקטטורה של פרנקו בה נאסרה הצגת הדגל הקטלאני.
בקומה הראשונה מוצגים פסלי עץ וברונזה קטנים של סוגי ספורט שונים. כמו כן, ניתן להתרשם מנעלי החלקה להוקי קרח, כדורים, כרטיסי כניסה, גביעים שונים ומדליות שקטפה הקבוצה מסודרים על פי שנות הזכיה בהם, ערוכים בארונות זכוכית מוארים, וכן פריטים נוספים כגון: חוזי העסקה של שחקני עבר, חתימות שחקנים ופריטים באמצעותם ניתן לעקוב אחר נקודות ציון בולטות בתולדות הקבוצה.
בקומה השניה ניתן להתרשם מרישומי עיפרון, ציורי גואש ושמן על עץ מעשה ידיהם להתפאר של שחקני הקבוצה. חלק זה של התערוכה כולל גם פוסטרים ומודעות פרסומת למוצרים שונים בכיכובם של שחקני הקבוצה. כמו כן, יש תצלומים קבוצתיים של הרכבי עבר מפוארים, מודעות על משחקים בינלאומיים וכיו"ב. בפינה ניצב דגם משוחזר של בית הדפוס שהדפיס את המודעות בימי ינקותה של הקבוצה, כלומר, בתחילת המאה.
מצגת וידאו המוקרנת על גבי חמישה מסכים בו זמנית מתעדת את האווירה השוררת בעיר ביום של משחק. שלאחריה ניתן לצאת למרפסת לשאוף אויר ולהשקיף מן היציע על האיצטדיון.
פיזית אין אפשרות לעזוב את המוזיאון בטרם ביקרתם בחנות המזכרות. המדרגות מובילות לשם בין אם רוצים להיכנס אליה ובין אם לאו. כל דרך אחרת חסומה למעבר. בחנות ניתן למצוא נעלי ספורט, ביגוד ספורט (גופיות, מיזעים, מעילים...) כדורי רגל וסל, קלטות וידאו ושמע עם ההמנון של בארסה ועוד.
שעות פתיחה, שעות פעילות:
אפריל עד אוקטובר: ימים ב` עד שבת- 10:00-13:00, 15:00-18:00, ימים א` וחגים- 10:00-14:00.
נובמבר עד מרץ: ימים ג` עד ו`- 10:00-13:00, 15:00-18:30. שבת, ימי א` וחגים- 10:00-14:00.
לתשומת לב: בחודשים נובמבר עד מרץ המוזיאון סגור בימי ב`.
מחיר:
ביקור במוזיאון כלול במחיר הכרטיס לסיור באיצטדיון, כרטיס שעלותו 17 יורו.
הסיור כולל ביקור במקומות הישיבה, ביציע הכבוד, במלתחה, בחדר התפילה לפני המשחקים, ובמוזיאון של הקבוצה ובו כל הגביעים והרגעים הגדולים.
איך להגיע למוזיאון הכדורגל?
אפשרות 1: מטרו- קו 3 (ירוק) תחנת Palau Reial לפנות ברחוב Marti i Franques עד שמגיעים ל- Avinguda Aristides Maillol בדרך זו מגיעים בדיוק מול שער הכניסה (7). אפשר גם לרדת בתחנות Maria Cristina או Les Corts של קו 3 (ירוק)
אפשרות 2: קו 5 (כחול) תחנת Collblanc לפנות שמאלה ברחוב Riera Blanca שהמשכו, כעבור כמאה וחמישים מטרים, היא Avinguda Aristides Maillol. להמשיך ברחוב זה תוך הקפת כל המתחם עד הגעה לשער 7 (Access 7). המרחק מתחנת המטרו אף שאינו גדול, דורש להקיף את מתחם מתקני הספורט כולו הליכה של כרבע שעה עד עשרים דקות עד לשער הכניסה.
אפשרות 3: אוטובוסים- 75, 7, 157
אתר אינטרנט:
באתר הרשמי של המועדון תוכל לקרוא מידע נוסף על מוזיאון הכדורגל של ברצלונה.

שחקנים ומאמנים מפורסמים במועדון

להלן רשימה קצרה של שמות שחקנים ומאמנים מפורסמים במועדון:
מאמנים: יוהן קרויף, בובי רובסון, לואי ואן חאל, פראנק רייקארד
שחקנים: דייגו מראדונה, אמור, רונאלדו, ריבאלדו, רונאלדיניו, קומאן, באקרו, זוביזרטה, רומאריו, סטויצקוב.

כרטיסים

רכישת כרטיסים באינטרנט לאירוע כזה או אחר וביניהם למשחק של קבוצת ברצלונה היא כיום הדרך הנוחה והבטוחה ביותר להשיג כרטיס למשחק.
ללא צורך בעמידה בתור במקום לא מוכר ולפעמים גם במחירים זולים יותר, ניתן דרך אתרי האינטרנט הידידותיים להזמין כרטיסים וכל זאת במספר הקלקות בודדות. לאחר הרכישה יחכו לכם הכרטיסים בבית המלון בו תלונו או בקופת מקום האירוע.
הערה:
עוד סיבה טובה לרכישה מוקדמת של כרטיסים למשחקיה של קבוצת ברצלונה דרך אתרי האינטרנט היא העובדה שרב רובם של המושבים הם מנויים. קחו זאת בחשבון.

להלן רשימה של אתרים מומלצים בהם תוכלו לראות את לוח המשחקים של הקבוצה, לקנות ללא חשש כרטיסים למשחק של ברצלונה, כרטיסים למשחקי הליגה הספרדית בכדורגל בכלל ואפילו חבילות ספורט המשלבות טיסה + מלון + כרטיסים לליגה הספרדית בכדורגל, למשחק כזה או אחר:
1) WorldTicketShop
2) OnlineTicketShop
3) SportsEvents365 – (בעברית)

הערה:
פרט לכרטיסים למשחקי כדורגל ואירועי ספורט אחרים, באתרים אלו תוכלו למצוא עוד מגוון רחב של כרטיסים למגוון רחב של אירועים, הופעות, הצגות וקונצרטים במגוון יעדים בעולם. כדאי להסתכל

מועדוני מעריצים, מועדוני אוהדים

בישראל:
בארסה מאניה – מועדון האוהדים של ברצלונה בישראל
אחרים:
BarcelonaFans

מועדון כדורגל אספניול

קצת אודות מועדון כדורגל אספניול

מועדון כדורגל ר.ס.ד אספניול (RCD Espaniol) נוסד בשנת 1900. המועדון הוא הפחות ידוע ומפורסם בעיר. (מועדון כדורגל ברצלונה הוא הידוע ביותר כמובן). אצטדיונה של קבוצת הכדורגל הוא האיצטדיון האולימפי שנמצא בהר היהודים.
הכל אודות המועדון תוכל לקרוא באתר הרשמי של מועדון כדורגל אספניול.

האיצטדיון האולימפי

האיצטדיון האולימפי של ברצלונה, אסטדי אולימפיק דה מונז'ואיק (Estadi Olimpic de Montjuic), שוכן על פסגת הר היהודים(מונז'ואיק). האיצטדיון הוא ביתה של קבוצת הכדורגל RCD אספניול מאז 1998. הוא הוקם בשנת 1927 עבור התערוכה העולמית שנערכה בעיר בשנת 1929. בשנת 1989 עבר שיפוץ נרחב על מנת לשמש כאיצטדיון המרכזי של אולימפיאדת ברצלונה שנערכה בשנת 1992. באיצטדיון כ- 56,000 מושבים.
איך להגיע לאיצטדיון האולימפי?
כל דרכי ההגעה ל"הר היהודים". מטרו- Espana ולאחר מכן אוטובוס קו 50 , אפשר לעלות גם בעזרת הקרוניות.
אתר אינטרנט:
למידע נוסף על האיצטדיון ראה worldstadiums או stadiumguide.

תוכן פוגע