הסדרה דרגון בול מורכבת משלוש עונות רשמיות: דרגון בול, דרגון בול Z ודרגון בול GT. אמנם, הסיקור הזה יתרגם בעונה הראשונה, שנקראת בדיוק כמו הסדרה, דרגון בול.

הסדרה מתרחשת על כדור הארץ, והיא מספרת על גוקו, ילד קטן ויתום, שאומץ על ידי איש זקן שבקיא באומניות לחימה.
אמנם, גוקו אינו ילד רגיל. הוא מגיע מכוכב בשם ''וג'יטה'' והוא משתייך לגזע הסאיינים, שנוהגים להרוס ולמכור כוכבים.
בסדרה, עצמה אין אנו רואים את סבו המאמץ של גוקו, הנקרא סון גוהאן מכיוון שהוא נמחץ למוות על ידי קוף גדול ומיסתורי לפני שהסדרה מתחילה, ובעצם אנחנו מכירים אותו רק דרך סיפורים וזכרונות. סבו של גוקו, השאיר אחריו חפץ יקר הנקרא כדור דרקון.
יום אחד, גוקו נפגש עם יצור שלא מוכר לו, אבל אנחנו מכנים אותו ''ילדה'', הילדה נקראת בולמה. השניים מגלים כי שניהם בעלי כדורי דרקון, ובולמה שנמצאת בדיוק במסע איסוף כדורי דרקון על מנת לבקש שמשאלת ליבה תתמלא, מערימה על גוקו וגורמת לו להביא לה את הכדור ולהצטרף אליה למסע.
השניים יוצאים ביחד למסעות במהלך הסדרה, פוגשים לוחמים וחברים חדשים, כמו יאמצ'ה - גנב המדבר, אולונג החזיר האיום ועוד... גוקו, פוגש מסטר לאומניות לחימה זקן, בשם מסטר רושי, רושי מחליט לקחת את גוקו לאימונים, וביחד עם קרירין (עוד תלמיד של רושי), גוקו מתאמן לאליפות העולם באומניות לחימה. שמכאן והילך הסדרה מתרכזת בעיקר בתחרויות אלה.

במהלך הסדרה, ניתן לראות שינויים על גופו של גוקו: שרירים מתפתחים, הוא גובה, הפנים שלו משתנות, ומילד קטן הוא הופך לנער. לבסוף, הוא מתחתן עם צ'יצ'י, ונולד להם ילד הנקרא גוהאן צ'אן, על שם סבו של גוקו. גוהאן צ'אן גם הוא ילד חזק מהרגיל, אבל ההמשך של הסיפור לגביו, ולגבי שאר גיבורי הסדרה, ימשיך רק בעונה הבאה, דרגון בול Z.

תוכן פוגע